Gwiazdy

Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą. "Zatrzymajcie się, błagam, nie niszczcie życia, chociaż nie krzywdźcie ludzi"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Instagram, Wp.pl, Fakt.pl

Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Na naszych oczach spełnia się jeden z najmroczniejszych scenariuszy ostatnich dni. Znane twarze show-biznesu postanowiły publicznie okazać słowa wsparcia dla obywateli Ukrainy.

Głosy wsparcia dla Ukrainy

W nocy ze środy na czwartek Władimir Putin podjął decyzję o inwazji na teren Ukrainy. W mediach możemy obserwować dramatyczne relacje zza wschodniej granicy. Do dziennikarzy docierają również relacje mieszkańców Kijowa, którzy informują o wybuchach, a w internecie pojawiają się nagrania, na których widać jakie spustoszenia wywołał atak. Sytuacja budzi niepokój i przerażenie wśród wielu osób.

Ukraina

Wojna rozdzieliła ich z bliskimi
Wojna rozdzieliła ich z bliskimi Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Głos w sprawie tego, co dzieje się na terenach Ukrainy postanowiła zabrać Weronika Marczuk. Jej rodzina mieszka w Charkowie.

- W Polsce mam tylko mamę. Cała duża rodzina jest tam. Mój kuzyn jest oficerem. Jest na froncie. - czytamy w rozmowie z Fakt.pl. W najnowszym wpisie na Instagramie Weronika Marczuk komentuje przerażający rozwój wydarzeń. - Jednak… WOJNA …! To nie człowiek, to NIELUDZIE. Niech Bóg ma w opiece Ukrainę, ludzi, niech ma w opiece wszystkich. Bombardowania są wszędzie, wprowadzono już stan wojenny, czołgi wjeżdżają i z Białorusi i z Rosji i z Krymu … Na zdjęciu Charków. Zatrzymajcie się, błagam, nie niszczcie życia, chociaż nie krzywdźcie ludzi - apeluje na Instagramie.

Swoje wsparcie dla Ukrainy okazał również Michał Piróg. Polski tancerz i choreograf podkreślił, że jest przerażony sytuacją za naszą wschodnią granicą. - Dzisiaj o 4 nad ranem Rosja militarnie zaatakowała Ukrainę. Dom moich wielu przyjaciół, dom naszych sąsiadów, dom rodzin ludzi którzy od lat są z nami chyba największą obecnie mniejszością żyjącą w Polsce. Ludzi, którzy wspólne z nami budują naszą codzienność. Jestem smutny, jestem załamany, jestem przerażony. Bo historia nikogo i niczego nie uczy. Modlę się na swój sposób za bezpieczeństwo obywateli Ukrainy, jak i Rosjan, którzy z rozkazu fanatyków u władzy zostali wysłani do czynienia tej krzywdy - skomentował.

Na wzruszający gest solidarności zdobył się zespół Lady Pank. Podczas koncertu w Warszawie postanowił zmienić tekst piosenki "Ameryka". - Ukraina jest w ogniu cała dziś płonie, Ukraina jest w ogniu świat stanął na głowie - zaśpiewał. Publiczność podziękowała liderowi Lady Pank gromkimi brawami. - Ostatnio pomyślałem sobie o Ukrainie i zamiast Ameryki poszła dziś Ukraina, ale mam nadzieję, że jesteśmy z nimi i chyba się wszyscy boimy tego, co się dzieje w tej chwili. Dajcie nam żyć, kochać się i żyć w spokoju - apelował ze sceny.

Na dramatyczną relację z Ukrainy postanowiła zareagować również psycholog i prowadząca Dzień Dobry TVN Małgorzata Ohme. - Historia już tam była. Jeden człowiek kradnie ludziom życie, marzenia, plany. Nikt nie jest w stanie go zatrzymać? Serce boli, gdy myślimy o ludziach na Ukrainie. Ginie 17-latek. Mój syn ma 18 lat. Jak to możliwe? Nigdy nie bądźmy obojętni, nigdy. - tłumaczy we wpisie na Instagramie.

Swoją solidarność z Ukrainą zaznaczyli również pozostali prowadzący Dzień Dobry TVN. Agnieszka Woźniak-Starak udostępniła wymowną grafikę "Putin Hands Off Ukraine", a Filip Chajzer przesłał słowa wsparcia na Facebooku. - "Całym sercem z naszymi sąsiadami i przyjaciółmi" - podkreślił. - "Rosjanie bądźcie z nami - nie z Putinem" - dodała Ewa Drzyzga. Reakcje na atak Rosji możemy zobaczyć również na profilach m.in. Pauliny Krupińskiej, Anny Kalczyńskiej czy Damiana Michałowskiego.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Instagram, Wp.pl, Fakt.pl

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News Tomasz Urbanek/East News Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości