Lady Pank

  Lady Pank

  W zeszłym roku zespół Lady Pank obchodził swoje 35-lecie. Przez te lata wydali ponad 20 płyt, które biły rekordy sprzedaży. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, aby porozmawiać o ich pobycie w Stanach Zjednoczonych. Dlaczego wtedy nie udało im się zrobić kariery w Ameryce? Dlaczego nie chcieli być supportem Madonny? Naszych gości zapytaliśmy również o życie prywatne i plany zawodowe. Jakimi są ojcami i dziadkami? Planują kolejną płytę?

  Lady Pank to jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Na swoim koncie zespół ma bardzo wiele płyt i przebojów. W tym roku obchodzi swoje 35-lecie. O historii grupy, najnowszej płycie i planach rozmawialiśmy z Janem Borysewiczem kompozytorem, gitarzystą i liderem Lady Pank Janem Borysewiczem oraz wokalistą Januszem Panasiewiczem. Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Jana z okazji jego urodzin.

  W niedzielę w Dzień Dobry TVN: spotkanie z idolem, czyli ponadczasowy Lady Pank. A potem: zaskakująca Julia Pietrucha - takiej jej jeszcze nie słyszeliście. W programie także: Radek Pestka, czyli Top Model w wersji fit. A na koniec: niezwykła kolekcja Andy Warhola i jej wyjątkowy właściciel. Zapraszamy o 8.30.

  Lady Pank to jedna z najpopularniejszych grup rockowych w Polsce. Od ponad 30 lat na ich koncerty przychodzą rzesze fanów. Zespół niczym Titanic z ich piosenki jest niezatapialny. Przetrwał wszystkie kryzysy i działalność solową obu liderów - Janusza Panasewicza i Jana Borysewicza. Jaki jest ich przepis na długowieczność i jak tyle lat ze sobą wytrzymują? Jak nazywa się ich ostatnia płyta? Czy pracują już nad nową? Co myślą o zaangażowaniu artystów w politykę? Zespół gościł w Dzień Dobry TVN.

  W sobotę z Dzień Dobry TVN zawodowe tajemnice mistrzów. O Lady Pank opowiedzą inni "klasycy gatunku". Z Lady Pank będzie mogli porozmawiać też na czacie! Zaś Weronika Książkiewicz zdradzi, jak zmieniły ją Włochy. W programie także: Jarosław Bielski - kolejny Polak z międzynarodowym sukcesem na świecie. Naszymi goścmi będą także: Urszula Mila, Dominika Grosicka, Jessica Ziółek, czyli partnerki naszych piłkarzy. Bądzcie z nami w sobotę od 8:30! Program poprowadzi Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk.

  Trwają poszukiwania sobowtóra młodego Janusza Panasewicza, który zagra w teledysku do piosenki lidera Lady Pank „Autostradą". Czy dostał już jakieś propozycje? Kiedy ukaże się teledysk do ulubionej piosenki Doroty Wellman "Tępy nóż"? Do jakiego zwierzęcia jest podobny Janusz? Artysta był naszym gościem w studiu Dzień Dobry TVN.

  Mógł zostać łyżwiarzem albo pływakiem, a został... rockmanem. Wędkarz, fan koszykówki, ale przede wszystkim tata dwóch, prawie 7-letnich bliźniaków - Bruna i Juliusza oraz 34-letniego Wojtka. Janusz Panasewicz w studiu Dzień Dobry TVN odsłonił swoje inne oblicze.

  Kinga Rusin dowiedziała się jak wygląda "nowe życie" Janusza Panasewicza, czy rzeczywiście zaraz po koncercie wraca do domu by realizować się w roli ojca i co śpiewa synom w domowym zaciszu. Muzyk odpowiedział też, na Wasze pytania, na czacie Dzień Dobry TVN!

  Są legendą polskiego rocka. Każdy zna ich "Fabrykę małp" i "Marchewkowe pole". Jak udało im się przetrwać aż 30 lat bez muzycznego rozwodu? O skandalach, rozpiętym rozporku, chłopaku z mokrą głową, o iskrach gitar i tantrycznym seksie opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN Janusz Panasewicz i Kuba Jabłoński. Skąd pomysł na nowe aranżacje utworów i co łączy Lady Pank z Puccinim i Offenbachem?

  Do tej pory stał w cieniu najpopularniejszych m.inn. zespołu Lady Pank. Pewnego dnia postanowił wyjść z ich cienia i sam spróbować szczęścia na rockowej scenie. Krzysztof „Kielich" Kieliszkiewicz wykonał w Dzień Dobry TVN "Going Going Gone" utwór, który dotarł do finału Orange Music Festival.