Lady Pank w trasie bez prądu. "Zupełnie inne granie od rockowego, ale my umiemy grać"

Autor:
Daria
Pacańska
Lady Pank i jego trasa bez prądu
Lady Pank i jego trasa bez prądu Dzień Dobry TVN
wideo 2/20

Niewątpliwie piosenki zespołu Lady Pank są ponadczasowe i dzisiaj nabierają nowego znaczenia. Formacja jest cały czas w trasie i pojawi się 10 czerwca na Torwarze w ramach MTV Unplugged. A już w lipcu rozpocznie się letnia trasa "Opętani słońcem". Muzycy pojawili się w studiu Dzień Dobry TVN.

Ponadczasowy Lady Pank

W studiu Dzień Dobry TVN pojawili się członkowie zespołu Lady Pank, aby zapowiedzieć zbliżające się koncerty, ale też powspominać dawne czasy. Czterdzieści lat temu formacja występowała po kilkaset razy rocznie, pojawiała się na festiwalach. Dzisiaj ich piosenki nadal są aktualne i zdarza się, że są śpiewane w okolicznościach związanych z polityką. Jak reagują, kiedy słyszą swoje piosenki nabierające zupełnie nowego kontekstu?

- Mi się wydaje, że te teksty piosenek Lady Pank są ponadczasowe, że one pasują do dzisiaj, czy "Zamki na piasku", czy "Fabryka małp", czy "Mniej niż zero". One bardzo pasują do sytuacji, która panuje w naszym kraju. Natomiast wydaje mi się, że to nie chodzi tylko o nasz kraj (...), to się dzieje ogólnie na świecie, bardzo niedobrze - tłumaczył Jan Borysewicz.

Janusz Panasewicz powiedział, że był w Warszawie 4 czerwca i słyszał, jak tłumy śpiewają jego piosenkę na marszu. - Zawsze, jak twoją piosenkę ktoś śpiewa jest ci przyjemnie, ale szczerze mówiąc wolę, żeby ta piosenka była śpiewana na koncertach, niekoniecznie na takich imprezach. No, ale żyjemy, jak żyjemy - tłumaczył.

Trasa koncertowa Lady Pank

Zespół podkreśla, że zawsze dla nich liczyły się nie tylko dobre brzmienia, ale też wartościowe teksty. - Ten materiał, który gramy na koncertach jest bardzo różnorodny. Można sobie zawsze coś fajnego z tego repertuaru znaleźć - mówił Jan Borysewicz.

Trasa koncertowa MTV Unplugged rozpoczęła się jakiś czas temu i 10 czerwca formacja zagra ostatni koncert w tym sezonie, a z kolejną odsłoną wróci po wakacjach. Natomiast już 14 lipca w Mrągowie rozpoczynają trasę "Słońcem opętani". Choć muzycy przyznają, że dobrze czują się w formacie unplugged, to chętnie wracają do tych mocniejszych brzmień.

- To jest zupełnie inne granie od rockowego, ale my umiemy grać, więc nam to sprawia dużą przyjemność. Aranżacje są porobione w taki sposób, że dzięki doborowi tych artystów, których zaprosiłem na tą trasę MTV Unplugged to ma jeszcze lepszy wydźwięk. Jak twierdzą ludzie, którzy byli na tych koncertach to jest duże przeżycie, żeby to usłyszeć i zobaczyć - powiedział Borysewicz.

Na pytanie, dlaczego tak późno pojawili się w formacie unplugged, Krzysztof Kielkiszkiewicz odpowiedział żartobliwie: - Bo gwiazdy grają na końcu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości