Polska skrzypaczka rozkochała w sobie Amerykanina. "Zakradłem się za scenę i moje serce się zatrzymało"

Autor:
Agnieszka
Mrozińska
Reporter:
Irmina Somers
Muzyczna oaza na pustyni
Muzyczna oaza na pustyniDzień Dobry TVN
wideo 2/21

Daga Suchon Hobbs na skrzypcach gra od trzeciego roku życia. Ma na swoim koncie występy u boku takich gwiazd jak Andrea Bocelli czy John Williams. Do Stanów Zjednoczonych w 2005 roku sprowadziła ją miłość. Tam założyła rodzinę i jak sama przyznaje, nie wyobraża sobie życia w innym miejscu na świecie.

Polska skrzypaczka w USA

Irmina Somers przemierza Stany Zjednoczone w poszukiwaniu Polaków, którzy ułożyli sobie życie w tym kraju. - Dziś dojeżdżam do Phoenix w Arizonie, aby dowiedzieć się, co skrzypaczka z Poznania robi na pustyni - powiedziała reporterka Dzień Dobry TVN.

Daga Suchon Hobbs założyła rodzinę w Ameryce i wspólnie z mężem Ryanem wychowują córkę Polę. - Poznałem Dagę na statku, na którym występowali artyści z całego świata. Byłem wówczas artystą Cirque du Soleil. Któregoś dnia dowiedziałem się, że publiczność nie przepada wcale za naszymi występami i domaga się występów pięknych kobiet, które grały amerykańskie melodie na elektrycznych skrzypcach. To była Daga i jej siostra. Mój polski kolega z zespołu poradził, żeby nie przejmować się tym za bardzo i skwitował sytuację krótko: "Musisz poznać te dziewczyny". Zakradłem się za scenę i moje serce się zatrzymało - zdradził Elliott Ryan Hobbs.

Rodzina zakochana w muzyce

Nie tylko Daga związana jest z muzyką. Jej córka Pola też nie wyobraża sobie życia bez grania na instrumentach. Próbuje także komponować.

- Jestem czwartą generacją muzyków w mojej rodzinie od strony mamy. Uwielbiam sama komponować, tworzę małe etiudy. Ćwiczę je na lekcjach fortepianu, które mam w szkole. Lubię też grę z nut. Po prostu muzyka sprawa mi przyjemność. Dawno nie grałam w duecie z mamą, może w wakacje pogramy, kiedy mamy więcej czasu. Ja na fortepianie, mama na skrzypcach - powiedziała Apolonia "Pola" Hobbs, córka Dagi.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Agnieszka Mrozińska

Reporter: Irmina Somers

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości