Gwiazdy

"Wcześnie, zbyt wcześnie". Gwiazdy, które przyznały, że w młodym wieku straciły dziewictwo

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
eska.pl, popularne.pl, pudelek.pl
Angelina Jolie, Antoni Królikowski, Natalia Siwiec, George Clooney

Inicjacja seksualna to dla wielu osób temat tabu, którego niepodejmowanie niestety wiąże się dość często z szerzeniem dezinformacji oraz przyczynianiem się do spadku i tak już niskiego poziomu edukacji seksualnej w Polsce. Efekt? Młodzi ludzie tracą dziewictwo bardzo wcześnie (pod presją partnera, otoczenia lub mody), nie będąc świadomymi idących za tym konsekwencji. Doświadczyli tego również celebryci.

Gwiazdy, które w młodym wieku rozpoczęły inicjację seksualną

Choć trudno to sobie wyobrazić, niektórzy celebryci mieli zaledwie 8 lat, kiedy po raz pierwszy przeżyli cielesne zbliżenie z drugą osobą. Do tego grona zaliczają się: Chris Brown, który jako mały chłopiec związany był z 15-letnią dziewczyną oraz Sean Connery, który zaklinał w mediach, że nie może sobie przypomnieć, z kim wówczas uprawiał seks.

Swojego pierwszego seksualnego partnera i okoliczności utraty dziewictwa pamiętają natomiast inne światowej sławy gwiazdy. Britney Spears posmakowała zakazanej dla 14-latek dorosłości z pełnoletnim sportowcem. Kate Moss uczyniła to w tym samym wieku podczas rodzinnych wakacji. Madonna i Paris Hilton nie były o wiele starsze. 15-letnia królowa popu zatraciła się w ramionach chłopaka, do którego żywiła szczególne uczucie, a młoda dziedziczka fortuny ofiarowała swój "wianuszek" bratu Tori Spelling – Randallowi, z którym rozstała się po dwóch miesiącach.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

Lady Gaga opisała w jednym ze swoich utworów emocje, które towarzyszyły jej podczas "pierwszego razu". Piosenkarka miała wtedy 17 lat. Katy Perry zdecydowała się na inicjację seksualną w wieku 16 lat. Straciła dziewictwo w samochodzie, kochając się ze swoim partnerem przy albumie "Grace" Jeffa Buckleya.

O swoich doświadczeniach związanych z pierwszymi zbliżeniami cielesnymi opowiedzieli również Dustin Hoffman czy Matthew McConaughey. Obaj aktorzy nie byli prawiczkami już w wieku 15 lat.

"Pierwszy raz" gwiazd. Jak wspominają wczesną utratę dziewictwa?

W pełni ukształtowana świadomość powinna być głównym kryterium decydującym o wyznaczeniu odpowiedniego momentu do rozpoczęcia życia seksualnego. Mowa o trudnej do osiągnięcia w wieku nastoletnim świadomości własnych potrzeb, własnego ciała i głębszych uczuć, które nami kierują i które znacznie różnią się od chwilowych emocji, adrenaliny czy presji. Fakt, że wczesna utrata dziewictwa nie jest równoznaczna z samospełnieniem i miłymi wspomnieniami, potwierdzają słowa wielu celebrytów.

George Clooney powiedział wprost: "Wcześnie, wcześnie, dużo zbyt wcześnie". Tak ocenił swój "pierwszy raz", którego doświadczył w wieku 16 lat. Podobnymi przemyśleniami podzielił się Ashton Kutcher. - To było w lesie z dziewczyną, którą właśnie poznałem przez wspólnego znajomego. Cała sprawa trwała dwie sekundy. To było naprawdę niezręczne - wyznał aktor.

Dość osobliwe wspomnienia związane z młodzieńczym zbliżeniem ma także Angelina Jolie. - Zaczęłam uprawiać seks z moim chłopakiem, ale to były za małe emocje. Nie byłam już małą dziewczynką. W chwili, gdy chciałam poczuć się bliżej mojego chłopaka, złapałam nóż i przecięłam go. On przeciął mnie. Wymieniliśmy coś i byliśmy zakryci krwią, moje serce waliło - ujawniła gwiazda. Przy okazji zaznaczyła, że opisywanych doświadczeń doznała, gdy miała zaledwie 14 lat.

Kim i Khloe Kardashian wychowywały się w rodzinie, w której seks nie stanowił tematu tabu. Matka nastoletnich wówczas dziewczynek z pełną aprobatą przyglądała się pierwszym krokom niepełnoletnich córek ku kobiecości. Celebrytki, choć nie mają jej tego za złe, żałują tak wczesnej inicjacji seksualnej.

- Kiedy po raz pierwszy chciałam uprawiać seks, miałam prawie 14 lat. Powiedziałam: "Myślę, że zamierzam albo chcę", a Kris [matka - przyp. red.] powiedziała: "Ok, więc zrobimy tak, musisz zacząć stosować antykoncepcję." Była wobec mnie naprawdę otwarta i szczera - wspominała niegdyś Kim.

- Moja sytuacja nie była dobra. Miałam 14 lat i umawiałam się z 18-letnim chłopcem. Gdy teraz patrzę wstecz, myślę, że to obrzydliwe, ale przedtem myślałam, że jestem naprawdę fajna. Byłam zmuszona do uprawiania seksu. Nie byłam gotowa. Ledwo znałam własne ciało - opowiadała Khloe.

Na polskim podwórku również możemy podać przykłady gwiazd, które swój "pierwszy raz" przeżyły w bardzo młodym wieku i nie zaliczają tych wspomnień do najprzyjemniejszych.

- To było straszne. Nie dostałem się na studia i razem z kolegą pojechaliśmy do Kołobrzegu. Obok naszego namiotu, w jedynce, była taka dziewczyna. Nocą padał deszcz, zimno przenikało ciało, a rano czar prysł. Nabawiłem się po tym nerwicy seksualnej. Miałem rok przerwy. Straszna inicjacja - otworzył się między innymi w rozmowie z Wojtkiem Jagielskim w TVN Turbo Cezary Pazura.

Pierwszych zbliżeń z kobietami nie uniknął w młodym wieku także Antoni Królikowski. - Miałem 14 lat. Bardzo szybko dojrzewałem do pewnych tematów i robiłem rzeczy, których robić nie powinienem - ocenił z perspektywy czasu w programie internetowym Magdy Mołek "Z pokolenia na pokolenie".

Natalia Siwiec przyznaje się, że od dawna ma słabość do starszych mężczyzn. W wieku 14 lat spotykała się z 23-latkiem, który był jej pierwszym partnerem seksualnym. - Zawsze kochałam się w starszych chłopakach. Takich niedostępnych. To mnie kręciło. Wzdychałam nawet do męża siostry mojej chrzestnej matki. Gdy przyjeżdżał polonezem, ja stałam w oknie i mówiłam: "Jak ja go kocham, mamusiu. Jaki on piękny". Miałam wtedy 9 lat - wspominała celebrytka w wywiadzie dla "Super Expressu".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: eska.pl, popularne.pl, pudelek.pl

Źródło zdjęcia głównego: Alex Wong, Dave J Hogan/Getty Images, Jerzy Dudek, Bartosz Krupa/East News

Pozostałe wiadomości