dziewictwo

  dziewictwo

  W Stanach Zjednoczonych każdego roku odbywa się kilka uroczystości, podczas których dziewczynki w wieku szkolnym składają deklarację czystości przed swoimi ojcami oraz Bogiem. Obiecują, że pocałunki, randki i seks będą im obce aż do ślubu. Bale dziewic to nie średniowieczna tradycja, tylko zwyczaj, który Amerykanie z konserwatywnych środowisk chrześcijańskich praktykują od zaledwie 20 lat.

  Czy doświadczenia seksualne faktycznie wpływają na to, jak kobiety podchodzą do małżeństwa? Eksperci z Uniwersytetu w Utah (USA) twierdzą, że ilość partnerów seksualnych kobiety przed zawarciem małżeństwa ma wpływ na powodzenie związku!

  Zaobserwowano nowe zjawisko społeczne. Polskie dziewczyny sprzedają swoje dziewictwo obcokrajowcom. Po fakcie - większość z nich znajduje się pod opieką psychologa. Jedna z bohaterek reportażu Moniki Nawrot, po takiej "przygodzie", zaszła w ciążę. Jakie to są dziewczyny? Skąd pochodzą? Jaka jest ich motywacja? Dlaczego żałowały swojej decyzji? Jak ten jeden epizod seksualny może zaważyć na przyszłym życiu seksualnym takiej dziewczyny? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Monika Nawrot z "Superwizjera", autorka reportażu, oraz prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog. Czy należy dziewczyny sprzedające swoje dziewictwo ganić czy im współczuć?

  Zakochała się w jego dłoniach. Jak się poznali niewidomy finalista "Mam Talent"- Paweł Ejzenberg i Joanna - teraz też Ejzenberg? Czym ujęła go Joanna? Jaki prezent dał Joannie? Jak wyglądało ich pierwsze spotkanie? W studiu Dzień Dobry TVN szczęśliwi zakochani opowiedzieli o swojej jeszcze bardziej szczęśliwej miłości.

  Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na wczesne współżycie seksualne. Dlaczego nastolatki nie chcą wytrwać jak najdłużej w dziewictwie? Co nimi kieruje i skąd młodzież czerpie wiedzę o seksie? Opowiedziały o tym w studiu Dzień Dobry TVN ginekolog dr Iwona Szaferska, edukator seksualny Natalia Broniarczyk oraz seksuolog dziecięcy Aneta Zielińska.

  Paweł nie może w pełni realizować się w związku, bo cały czas przeszkadza mu fakt, że kiedy zaczął współżyć ze swoją dziewczyną ona nie była już dziewicą, choć on był prawiczkiem. Czy jego problem jest problemem dla seksuologa, czy może raczej dla psychologa? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy seksuologa dr. Andrzeja Depko.