Gwiazdy

93-letni Franciszek Pieczka wciąż czeka na szczepionkę przeciw COVID-19. "Przełożyli mi szczepienie"

Gwiazdy

Dzień Dobry TVN

Szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia trwają od 15 stycznia. Mimo to Franciszek Pieczka, który w styczniu świętował 93. urodziny, wciąż czeka na pierwszą dawkę. Jego koledzy i koleżanki po fachu zdążyli już przez ten czas wrócić do pracy. Kiedy aktor otrzyma szczepionkę?

Franciszek Pieczka czeka na szczepienie przeciw COVID-19

93-letniemu Franciszkowi Pieczce ze względu na swój wiek już od dawna przysługuje szczepienie przeciw koronawirusowi. Wybitny aktor znany m.in. jako Gustlik Jeleń, członek załogi czołgu "Rudy" w serialu "Czterej pancerni i pies" wciąż jednak czeka na swoją kolej. W rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że nie wie, z czego wynika tak długi czas oczekiwania.

- Przełożyli mi szczepienie dopiero na 8 marca. Koledzy już się poszczepili, a ja jeszcze czekam. Nie wiem, od czego to zależy – powiedział aktor.

Franciszek Pieczka: "Na tamten świat jeszcze się nie wybieram"

Pieczka przez swój sędziwy wiek znajduje się w grupie ryzyka. Stara się jednak być dobrej myśli.

- Ze zdrowiem jestem nie za bardzo. Jestem już w takim wieku, że wszystko po kolei mi dolega… Serce czasem zakuje i kondycja już nie taka jak kiedyś. Ogólnie jestem słaby, ale nie chciałbym zadręczać innych opowieściami o moim zdrowiu. Staram się badać i dbać o siebie, bo na tamten świat jeszcze się nie wybieram – powiedział aktor w rozmowie z dziennikiem.

Przypomnijmy, że wielu jego koleżanek i kolegów po fachu zdążyli już się zaszczepić i spokojnie wrócić na deski teatralne. Mamy nadzieję, że 8 marca uda się i Franciszkowi Pieczce - jednemu z najbardziej lubianych i cenionych aktorów, który w 2015 roku został uhonorowany Nagrodą Polskiej Akademii za Osiągnięcia za Życie.

Artysta przez lata stworzył wybitne kreacje m.in. opętanego Pacheco w "Rękopisie znalezionym w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa czy Odryna w "Matce Joannie od aniołów" Jerzego Kawalerowicza.

Zobacz także: Szczepienia przeciw COVID-19. Na jak długo zyskujemy odporność?

Zobacz też:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: SE.pl

Pozostałe wiadomości