Gwiazdy

Rodziny w świecie Hollywood, czyli kto robi karierę za sprawą rodziców?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Kilka dni temu światową premierę miał film "Tenet", w którym główną rolę gra syn Denzela Washingtona - John David Washington. Jego kariera nie szokuje, bowiem w Hollywood częste dochodzi do sytuacji, w której dzieci gwiazd idą w ślady rodziców. Kto należy do tego grona?

Badanie amerykańskich naukowców

Według amerykańskich danych General Social Survey, które zbierano w latach 1994-2016, dzieci często wybierają takie same zawody jak ich rodzice. Wiemy to nie od dziś, jednak ciekawostką jest, że zdecydowanie częściej idą śladami swoich ojców. Ponadto kobiety rzadziej niż mężczyźni powtarzają wybory swoich rodzicieli.

Z czego to wynika? Otóż niektóre zawody są bardziej pożądane ze względu na prestiż i zarobki. Inne z kolei są związane z kulturą danego regionu czy tradycją rodzinną, bądź są "dziedziczone", jak np. aktorstwo. Kto talent ten odziedziczył w Hollywood?

Denzel Washington i John David Washington

John David Washington jest najstarszym z czworga dzieci Denzela Washingtona i aktorki Pauletty Washington. 36-letni gwiazdor filmu "Tenet" przez długi czas ukrywał, kim tak naprawdę jest jego ojciec. Nawet podczas castingów do owej produkcji. Nie chciał, by inni postrzegali go przez pryzmat kariery Denzela. John David sam chciał osiągnąć sukces. Mówił:

Widziałem, jak ludzie się zmieniali, kiedy dowiadywali się, kim jest mój ojciec. Kłamałem, mówiąc, że był pracownikiem budowlanym lub siedział w więzieniu, tylko po to, by mieć poczucie normalności. Czułem, że inaczej nie ma mowy, by inni traktowali mnie poważnie, nawet gdybym był dobry. Zawsze mnie osądzali. Więc ukryłem, kim był mój ojciec. Chyba się chroniłem.

Mimo to otrzymał główną rolę i odnosi pierwsze sukcesy, a "Tenet" święci w kinach triumfy.

Goldie Hawn i Kate Hudson

To jeden z najpopularniejszych rodzinnych duetów w Hollywood. Goldie Hawn od lat jest uwielbiana przez widzów. Jej córkę, Kate Hudson, także pokochały miliony - głównie dzięki licznym rolom w popularnych komediach romantycznych. Laureatka Oscara za "Kwiat kaktusa" poświęcała wiele uwagi swojej córce. W "People" podzieliła się nawet sekretem udanego macierzyństwa:

Z dziećmi trzeba być offline. To oznacza, że kiedy mówi do ciebie dziecko, odłóż telefon. Jeśli chcesz nawiązać relację ze swoim dzieckiem, musisz nauczyć się patrzeć mu prosto w oczy, kiedy mówi do ciebie. Dziecko musi czuć, że ma twoją uwagę. Chodzi o zaangażowanie

- wyznała.

Gdy Kate Hudson dorosła, poszła w ślady matki, odnosząc niemałe sukcesy. W 2000 roku otrzymała nawet nominację do Oscara za "U progu sławy". Jest matką trójki dzieci.

Will Smith i Jaden Smith

O sposobie wychowywania dzieci przez Smithów krążą w mediach legendy. Wiadomo, że przez lata uczyły się one w scjentologicznej szkole, a sam Will w jednym z wywiadów wyjawił:

Nie karzemy dzieci. Umówiliśmy się z nimi, że biorą odpowiedzialność za swoje życie. Mamy taką koncepcję, żeby tak wcześnie, jak to tylko możliwe, kontrolowały swoje życie. W naszym przypadku kary przynosiły zbyt wiele negatywnych skutków. (...) Kiedy coś robią, mówimy im, że mogą to robić dopóty, dopóki będą nam w stanie udowodnić, że to rzeczy, które dobrze wpłyną na ich życie.

Zarówno Willow, jak i Jaden nieustannie próbują swoich sił w show-biznesie, a rodzice nie widzą nic złego w tym, by ich promować. 22-letni chłopak jest zarówno piosenkarzem, tancerzem, projektantem odzieży, raperem, jak i aktorem. Sławę zyskał dzięki roli w filmie "W pogoni za szczęściem" z 2006 roku, gdzie zagrał u boku ojca. Potem posypały się kolejne propozycje.

Angelina Jolie i Jon Voight

Ich relacje nigdy nie należały do najłatwiejszych. Voight (który w latach 70. był jedną z największych gwiazd Hollywood, a nawet zdobył Oscara), porzucił rodzinę, gdy Angelina była mała i odszedł do kochanki. Jolie została wówczas ze swoją matką. Ona z kolei postanowiła zerwać jakiekolwiek relacje z byłym mężem. 78-letni obecnie Jon jakiś czas temu tłumaczył:

To, że moje dzieci mówią o mnie jak o złym człowieku, łamie mi serce. Wydaje mi się, że bierze się to stąd, że gdy byli mali ich matka - Marcheline Bertrand, poiła ich nienawiścią do mnie. Czuła się bardzo zraniona tym, że się rozstaliśmy. Prawdę powiedziawszy, całej trójce starałem się okazać moją miłość i duże wsparcie finansowe. Bóg wie, że przez lata starałem się naprawić nasze relacje.

Gdy Angelina zerwała z nim całkowity kontakt w 2002 roku, Voight w rozmowie z dziennikarzami programu "Access Hollywood" stwierdził, że córka ma problemy psychiczne i zdradził jej plany adopcji dziecka z Kambodży. Angelina nie mogła mu tego przebaczyć i nie pozwoliła mu poznać wnuków ani nie zaprosiła go na ślub z Bradem Pittem w 2014 roku. Do poprawy relacji doszło zaledwie kilka lat temu.

Dakota Johnson i Don Johnson

Dakota Johnson, gwiazda "50 twarzy Greya", jest córką Dona Johnsona i Melanie Griffith. Choć historia ich miłości była niezwykle romantyczna, gdyż Don zakochał się w Melanie, gdy ta miała zaledwie 14 lat i czekał na jej pełnoletniość, by wręczyć jej pierścionek zaręczynowy, ich relacja nie przetrwała próby czasu. Potem Dakota musiała zmagać się z wieloma docinkami i plotkami w czasach szkolnych, bowiem życiem jej sławnych rodziców ekscytowały się wszystkie media.

Byłam tam strasznie nieszczęśliwa. (...) Moi rodzice mieli pewne problemy i przez to w bardzo młodym wieku musiałam zmagać się z wieloma dorosłymi sprawami. Potrzebowałam pomocy, terapii

- mówiła.

Na wielkim ekranie zadebiutowała już w 1999 roku rolą Sondry w "Wariatce z Alabamy" w reżyserii swojego ojczyma, Antonio Banderasa, a także u boku mamy, przyrodniej siostry Stelli oraz ciotki Tracy. Co więcej, również jej babcia od strony matki była aktorką.

Mimo filmowców w otoczeniu jej ojciec był zaskoczony, że Dakota wybrała taki zawód. Od tamtej pory bardzo ją wspiera i twierdzi, że jest jedną z "najbardziej utalentowanych żyjących obecnie aktorek". W jednym z wywiadów powiedział nawet: "To wspaniała aktorka i pod pewnymi względami lepsza niż jej matka i ja".

Alexander i Stellan Skarsgard

Stellan Skarsgard ma ośmioro dzieci z dwóch małżeństw - siedmiu synów oraz córkę. Wiadomo, że wolne chwile spędzał, gotując nago z kieliszkiem wina w dłoni, co odstraszało potencjalne dziewczyny nastoletnich Skarsgardów. Zawodowo wzięli oni jednak przykład z ojca - aż czterech z nich wybrało karierę aktorską.

To nie tak, że synowie realizują moje ambicje. Nigdy nie przywiązywałem wagi do tego, jaką ścieżkę zawodową wybiorą, nie zachęcałem ich do aktorstwa. Gdy jeden po drugim decydowali się iść moim śladem, w jakiś sposób mnie to łechtało, ale wiedziałem, że jeśli mają odnieść sukces, jeśli mają spełnić się w zawodzie, nie mogę im pomagać. Nikomu ich nie przedstawiałem, nie szukałem im agentów czy castingów, nie doradzałem, którą rolę powinni wybrać. Uznałem, że jeśli ma im się powieść, to dzięki własnym umiejętnościom i samozaparciu. A jeśli mają ponieść porażkę, niech to będzie ich porażka

- mówił Stellan.

Najbardziej z tej czwórki znany jest Alexander. Zagrał w serialu "Czysta krew", a także u boku ojca w "Melancholii" von Triera. On również nie ma oporów przed występowaniem nago na ekranie. Wszystko dlatego, że dla aktorstwa porzucił 15-miesięczną służbę w szwedzkiej piechocie morskiej, czemu zawdzięcza wspaniałe ciało.

John David Washington - nie tylko syn znanego ojca:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości