Gwiazdy

Klip Ekipy hitem internetu. Wideo znanych youtuberów ma już 26 milionów odtworzeń

Gwiazdy

Odkąd w sieci pojawiła się Ekipa, rewolucjonizuje polskie media. Grupa młodych osób ma zawrotne zasięgi, a ich filmiki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Najnowszy z nich pobił rekordy oglądalności.

Czym jest Ekipa?

Ekipa powstała w 2018 roku, a założył ją Karol Friz Wiśniewski. Chłopak początkowo relacjonował niektóre wydarzenia (np. Intel Extreme Masters) oraz nagrywał filmy związane z tematyką gier, (np. Minecraft czy Pokemon GO). Z biegiem czasu zaczął jednak zdobywać coraz większą popularność i nagrywać również lifestylowe widea. Na jego kanale znalazły się m.in. liczne vlogi i wyzwania.

- Pierwszym momentem, w którym poczułem, że dostałem moją szansę, był szał związany z Pokemon Go. Zacząłem robić filmiki na temat tej gry. Szybko okazało się, że te gamingowe materiały robiły dużo więcej wyświetleń, niż moje poprzednie nagrania. Uznałem, że to jest ten moment, poświęcam się temu na maksa - mówił Friz z rozmowie z Polska The Times.

Wówczas postanowił razem ze swoimi znajomymi (których poznał w trakcie nagrywania pierwszych filmików) wprowadzić w życie nowy projekt. Do Ekipy zaprosił Mateusza Trąbkę (Trombę), Łukasza Wojtycę (Wujka Łuki) oraz Mateusza Krzyżanowskiego (Mini Majka). W pierwszej połowie 2019 roku zamieszkali razem na przedmieściach Krakowa , a wkrótce potem grupa rozrosła się o kilka osób. Dołączyli do niej Weronika Sowa (Wersow), Marta Błoch (Murcix), Mikołaj Magdziarz (Mixer), Kamil Chwastek (Poczciwy Krzychu), Jakub Patecki (Patec Wariatec), Maria Ryskala (Marcysia) i Kasia Bożek.

Klip Ekipy podbija rekordy odtworzeń

Obecnie kanał 25-latka śledzi na YouTube ponad 4 miliony subskrybentów , zaś filmy, które tam publikuje osiągają zawrotną liczbę wyświetleń. Nagrania Ekipy wzbudzają wiele emocji wśród internautów, a popularność jej członków przenosi się także na media społecznościowe, gdzie ich codzienność jest śledzona przez miliony ludzi.

Teraz youtuberzy kręcą już trzeci sezon swojego programu, a także wydają płytę, pt. "SEZON 3". Z tego powodu 8 marca 2021 roku zaprezentowali teledysk do pierwszej piosenki. Numer "3KIPA" jest utrzymany w popowo-trapowej stylistyce. Słyszymy w nim o dotychczasowym życiu Ekipy i nadchodzącym sezonie show. Wiadomo, że klip był nagrywany w Dubaju i na Zanzibarze.

- Ten klip jest w sieci od dwóch tygodni, a ma już 26 milionów odtworzeń . Jeżeli chciałabym to porównać z kimś na polskim rynku, to od początku roku pojawiły się, np. utwory Brodki, która w tym momencie ma milion odtworzeń, utwór Margaret z Natalią Szroeder - 1,2 mln odtworzeń i np. utwór Dawida Kwiatkowskiego z Maffashion, który ma około 2,5 mln. Oni mają dziesięciokrotnie więcej, mimo tego że prawdopodobnie nawet nie wiecie do końca, kim te osoby są - powiedziała w Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

Przy tworzeniu płyty Ekipy Friza brali udział m.in. B.R.O, Cleo, Donatan i Jacek Pala "Jacuś". Z filmu dokumentalnego "INFLUENCERZY BEZ CENZURY" wynika, że zaproszenie do współpracy dostali również tacy raperzy, jak Mata i Bedoes, ale odmówili.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości