Gwiazdy

Przyjaciel Kamila Durczoka podał datę i miejsce pogrzebu dziennikarza

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Kamil Durczok

We wtorek rano, 16 listopada media obiegła smutna wiadomość. W wieku 53 lat zmarł Kamil Durczok. O dacie pogrzebu poinformował przyjaciel dziennikarza, Witold Pustułka. Pogrążeni w żalu znajomi i współpracownicy w emocjonalnych wpisach żegnają reportera.

Nie żyje Kamil Durczok 

Śmierć dziennikarza była wstrząsem dla wszystkich. Kilkanaście lat temu, cała Polska trzymała kciuki za powrót do zdrowia Kamila Durczoka w walce z nieustępliwym nowotworem. Choć do informacji publicznej nie podano powodu śmierci publicysty, od niedawna w mediach społecznościowych pojawiały się zdjęcia sugerujące ponowne problemy ze zdrowiem. 

Kamil Durczok nie żyje
Kamil Durczok nie żyje Źródło: Dzień Dobry TVN

Kilka godzin po śmierci dziennikarza, Witold Pustułka, przyjaciel Kamila Durczoka poinformował w mediach społecznościowych o dacie i miejscu pogrzebu.

Pogrzeb Kamila w piątek o godz.9.00 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Jego ukochanej Kostuchnie.

- napisał przyjaciel dziennikarza w poście na Facebooku.

Szpital, w którym zmarł dziennikarz wydał oświadczenie dotyczące przyczyn śmierci Kamila Durczoka. "Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4.23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia".

Pogrzeb Kamila Durczoka

Kamil Durczok przez wielu był uznawany za jednego z najlepszych, polskich dziennikarzy. Wiele osób z branży postanowiło pożegnać kolegę w mediach społecznościowych. Przyjaciel, który ogłosił datę i miejsce pogrzebu, zdecydował się również na długi wpis dotyczący ich relacji, wspomnień, życia. 

(...) Wiesz przyjacielu, że od wczoraj staraliśmy się Ci pomóc, jak mogliśmy. Ale nikt nie mógł. Na pogrzebie Darka Kmiecika w katowickiej Katedrze wygłosiłeś najpiękniejszą mowę pożegnalną w historii. Bo byłeś najlepszy. Nikt Ci dorówna. Patrz tam jako, chopie…

 - napisał  Witold Pustułka w poście na Facebooku. 

Zobacz także:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Hanna Bardo

Pozostałe wiadomości