Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz miał 53 lata

Kamil Durczok
Kamil Durczok
Źródło: Hanna Bardo
Nie żyje Kamil Durczok. Informację o jego śmierci przekazał serwis press.pl. Dziennikarz zmarł w szpitalu w wieku 53 lat. Kamil Durczok nie żyje

Dziennikarz zmarł nad ranem w szpitalu. Miał 53 lata. Informację potwierdziła serwisowi rodzina.

Kamil Durczok zmarł 16 listopada

Kamil Durczok trafił do szpitala w Katowicach w poniedziałek po południu. Zmarł we wtorek nad ranem. Informację potwierdził szpital i rodzina dziennikarza.

Kamil Durczok - kariera

Kamil Durczok skończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, studiował także prawo oraz filologię polską.

Dziennikarz był najbardziej znany z telewizji, ale swoją karierę zaczynał w radiu. Pracował w Telewizji Polskiej od 1993 roku, a od 2006 roku w telewizji TVN, gdzie był redaktorem naczelnym i prowadzącym "Faktów". Prowadził także rozmowy polityczne w RMF FM, miał też felieton we "Wprost". Był laureatem nagród dziennikarskich, między innymi Dziennikarza Roku w konkursie Grand Press, Wiktora, Złotej Telekamery. 

Kamil Durczok - choroba

W 2003 roku Kamil Durczok przeszedł chorobę nowotworową. W roku 2020 przyznał, że cierpi na chorobę alkoholową i depresję. W 2021 roku został skazany za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

Więcej informacji na TVN24.

Zobacz także:

Kamil Durczok zmarł w Katowicach. Szpital podał przyczynę śmierci dziennikarza

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: press.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Hanna Bardo

podziel się:

Pozostałe wiadomości