Najnowsze

Kamil Durczok zmarł w Katowicach. Szpital podał przyczynę śmierci dziennikarza

Najnowsze

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
PAP
Kamil Durczok

Kamil Durczok nie żyje. Znany dziennikarz zmarł we wtorek 16 listopada nad ranem w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach. Przyczynę jego śmierci szpital podał w oficjalnym komunikacie.

Kamil Durczok - przyczyna śmierci

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach we wtorek 16.11 przekazało oficjalny komunikat w sprawie śmierci znanego dziennikarza. - Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii – podało biuro prasowe placówki. - Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4.23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia – głosi komunikat szpitala. - Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia - czytamy w dokumencie katowickiego szpitala.

Kamil Durczok - kariera

Kamil Durczok urodził się w 1968 roku w Katowicach, w tym mieście rozpoczynał pracę w dziennikarstwie – najpierw w studenckim radiu Egida, później w radiu TOP i TVP Katowice. W Telewizji Polskiej pracował od 1993 do 2006 roku, od 1996 r. - na antenie ogólnopolskiej, prowadząc m.in. "Wiadomości", był też autorem wywiadów na antenie RMF FM. W 2006 roku został dziennikarzem telewizji TVN. Był redaktorem naczelnym i prowadzącym "Faktów". W 2019 roku został wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl, który po kilku latach zakończył działalność. Kamil Durczok był laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004). Kilkanaście lat temu chorował na nowotwór. O swej walce z chorobą napisał książkę pt. "Wygrać życie".

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości