Gwiazdy

Daniel Craig powraca w roli Makbeta na Broadwayu. "Recenzje nie są najlepsze"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Co słychać w show-biznesie?

Daniel Craig postanowił sprawdzić się w nowej roli i od 28 kwietnia występuje na scenie nowojorskiego Broadwayu. Były agent 007 wciela się w postać Makbeta. Kilka dni po premierze pojawiły się już pierwsze recenzje sztuki. Czy aktor ma powód do zadowolenia? Opowiedział o tym Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN.

Daniel Craig na scenie nowojorskiego Broadwayu

Tuż po uroczystej premierze kolejnej serii przygód Jamesa Bonda świat obiegła informacja, że piąte wcielenie w postać Agenta 007 będzie dla Daniela Craiga ostatnim. Fani aktora nie kryli rozczarowania tą decyzją. Jak się okazało, Craig zamienił plan filmowy na scenę Lyceum Theatre na nowojorskim Broadwayu i już od 28 kwietnia można oglądać go w roli szekspirowskiego Makbeta.

Przedstawienie reżyserowane jest przez Sama Golda, który w 2015 roku zdobył nagrodę za reżyserię sztuki "Fun Home". U boku Daniela Craiga grają również inne, światowej sławy gwiazdy. W rolę Lady Makbet wciela się nominowana do Złotego Globu i Oscara Ruth Negga.

Co ciekawe nie zabraknie również akcentów z przeszłości. Jednym z twórców sztuki jest producentka Barbara Broccoli, która przez wiele lat pracowała z aktorem przy serii Agenta 007.

Daniel Craig w roli Makbeta

Po kilku dniach od premiery pojawiają się już pierwsze recenzje przedstawienia. Według naszego reportera Mateusza Hładkiego nie są one zbyt optymistyczne. Negatywne opinie skierowane są większości do Sama Golda, czyli reżysera sztuki. - Postawił na innowacyjne rozwiązania. Aktorzy są we współczesnych kostiumach, to nie są stroje z epoki - wyjaśnia reporter. - Craig jest cały ubrudzony krwią, a ofiary Makbeta w tej sztuce pozostają na scenie do końca (...) zakrwawione czekają do finału - dodaje.

Sam Craig docenia to, że mógł sprawdzić się w nowej roli. W wywiadach podkreśla, że uwielbia chodzić do pracy i współpracować z kreatywnymi ludźmi. Cieszy się, że może obcować z twórczością Shakespeare'a i być częścią tego przedstawienia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Jared C. Tilton / Staff / Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości