Gwiazdy

Ed Sheeran dedykuje klip Ukrainie. "Jestem wdzięczny, że miałem okazję tam go nagrać"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
 Show-biznes w pigułce
Show-biznes w pigułce Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Ed Sheeran opublikował wyjątkowy teledysk do piosenki "2step". Artysta za jego pośrednictwem pragnie wesprzeć Ukrainę. Wszelkie dochody z wyświetleń klipu trafią do potrzebujących. O szczegółach opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

Ed Sheeran wybrał się do Kijowa

Ed Sheeran jeszcze przed wybuchem wojny wybrał się do Kijowa, gdzie nakręcił teledysk do nowej wersji utworu z jego ostatniej płyty "=" ("Equals"). Singiel artysta nagrał wspólnie z amerykańskim raperem Lil Baby.

- Nagrałem ten klip przed rozpoczęciem niszczycielskich aktów przemocy. To była moja pierwsza wizyta w Ukrainie. Zostałem tam bardzo ciepło przyjęty - przez zespół ekipy produkcyjnej i wiele innych osób, które spotkałem w trakcie moich dni wolnych - napisał piosenkarz.

Ed Sheeran wspiera Ukrainę

Artysta obserwując sytuację w Ukrainie nie mógł pozostać obojętny. Jak przyznał, wesprze finansowo kraj walczący z najeźdźcą. - Ukraina jest dumnym i silnym krajem i jestem wdzięczny, że miałem okazję nagrać tam swój klip - zaznaczył. - Wspieram Ukrainę i dochód z wyświetleń nowego klipu na YouTube przekażę na konto DEC's Ukraine Humanitarian Appeal - dodał.

Organizacja DEC Ukraine Humanitarian Appeal zapewnia żywność, schronienie i pomoc medyczną osobom, które w ramach działań wojennych musiały opuścić swoje domy. ONZ już pod koniec marca alarmowało, że od wybuchu wojny w Ukrainie 10 milionów ludzi musiało opuścić swoje domy.

Teledysk wyreżyserowany przez ukraiński zespół

Do tej samej piosenki powstał także drugi teledysk. Jest owocem współpracy wokalisty oraz ukraińskiej grupy Antytila, którego członkowie zawiesili swoje działania muzyczne, by walczyć o kraj.

- Nasz zespół przygotował nowy album, czując nieodwracalność strasznych wydarzeń, chcąc zainspirować i wesprzeć naród ukraiński, promować ukraińską kulturę na świecie. Dziś zamieniliśmy nasze instrumenty muzyczne na broń do walki o Ukrainę i wstąpiliśmy do sił zbrojnych. A wy, drogie słuchaczki, kobiety z dziećmi oczekujące na mężów, nasze przyszłe pokolenia - słuchajcie. Jednoczmy się. W jedności siła i zwycięstwo - pisali muzycy w mediach społecznościowych.

Gdy grupa muzyczna dowiedziała się o udziale Eda w koncercie charytatywnym dla Ukrainy, nagrali dla artysty krótkie wideo. Muzycy zaproponowali łączenie na żywo. Ostatecznie panowie postanowili, że nagrają razem klip.

- Ed Sheeran jakiś czas temu zgodził się na występ na charytatywnym koncercie dla Ukrainy. Zespół Antytila, który zgłosił się do artysty, nie weźmie jednak udziału w koncercie, ale Ed postanowił, że wspólnie mogą zrobić coś innego: nakręcić teledysk. W ten sposób powstało wideo wyprodukowane i wyreżyserowane przez zespół Antytila. Piękny, ujmujący teledysk. Dochód z reklam wyświetlanych w czasie tego teledysku będzie przekazany Ukrainie – dodała Sandra Hajduk.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: JMEnternational/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości