Gwiazdy

Twórczynie filmu "Inni ludzie" na Mastercard OFF Camera. "Dla mnie to krew, pot, łzy i cztery lata życia"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Filmowa majówka z Mastercard OFF CAMERA
Filmowa majówka z Mastercard OFF CAMERADzień Dobry TVN
wideo 2/12

W Krakowie trwa wielkie święto kina, czyli Mastercard OFF Camera. Podczas festiwalu odbywają się nie tylko projekcje filmów, ale również spotkania z cenionymi twórcami. Marcin Sawicki z Dzień Dobry TVN miał okazję porozmawiać na miejscu z reżyserką Aleksandrą Terpińską oraz aktorkami Magdaleną Koleśnik i Sonią Bohosiewicz.

15. edycja Mastercard OFF Camera

Od 29 kwietnia w Krakowie trwa festiwal filmowy Mastercard OFF Camera. To już 15. edycja wydarzenia. Podczas festiwalu fani dobrego kina mogą zobaczyć m.in. film "Inni ludzie" - pełnometrażowy debiut Aleksandry Terpińskiej. To adaptacja głośnej powieści Doroty Masłowskiej o tym samym tytule.

- Dla mnie to krew, pot, łzy i cztery lata życia. Jestem bardzo dumna z tego filmu - powiedziała Aleksandra Terpińska. - Myślę, że rzeczywiście jest wyjątkowy i bardzo inny niż wszystko, co widzieliśmy. Jest bardzo nowatorski, to jego duża wartość. A równocześnie jest filmem, który po prostu oglądamy, przeżywamy emocje jako widzowie, więc wszystko się w nim zgadza - dodała reżyserka.

Film "Inni ludzie" na Mastercard OFF Camera

W "Innych ludziach" magnetyzujące role zagrały m.in. Sonia Bohosiewicz i Magdalena Koleśnik. Dla aktorek było to nowe, zawodowe wyzwanie, ponieważ niektóre kwestie w filmie są przez nie recytowane w hip-hopowy sposób.

- Nie powiedziałabym, że nawijam czy rapuję. Szukałam czasownika na to, czym to jest. Dla mnie to wypluwanie kwestii pod wpływem emocji, które układają się w rytm przypominający hip-hop. To było szukanie czegoś autorskiego pomiędzy rapowaniem, który zostawmy raperom i raperkom, a jakąś naturalistyczną mową - stwierdziła Magdalena Koleśnik.

- To było bardzo trudne zadanie. (...) Było to dość karkołomne, ponieważ tak jak zazwyczaj wchodzi się po prostu na plan i gra się swoje kwestie, tak tutaj trzeba było dostać do ucha taką malutką pluskiewkę, w której słyszeliśmy bit. Graliśmy to, co ma być zagrane, ale ten bit, słyszalny tylko dla nas w uchu, pozwalał nam utrzymać rytm - przyznała Sonia Bohosiewicz.

Film "Inni ludzie" na festiwalu Mastercard OFF Camera bierze udział w Konkursie Głównym "Wytyczanie Drogi", który pokazuje najciekawsze debiuty i drugie filmy reżyserek i reżyserów z całego świata. Kto otrzyma Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy? Tego dowiemy się już 7 maja podczas gali zamknięcia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości