Mastercard OFF Camera

  Mastercard OFF Camera

  Tegoroczna edycja pobiła własny rekord.

  Wielkie święto kina dobiegło końca. Za nami 15. edycja festiwalu filmowego Mastercard OFF Camera. Znamy już laureatów tegorocznych konkursów. Kto zdobył Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy?

  Z nami gala zamknięcia Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera w Krakowie. W wydarzeniu wzięła udział cała plejada gwiazd: znane aktorki i aktorzy, światowe reżyserki i reżyserzy, znakomite producentki i producenci. Kto zadał szyku na czerwonym dywanie?

  Za nami ogłoszenie wyników konkursu głównego 15 edycji Festiwalu Mastercard OFF Camera. Który film zwyciężył? Jaka polska produkcja okazała się najlepsza? Posłuchaj rozmowy z Magdaleną Żak i Martą Szarzyńską w Dzień Dobry TVN.

  Dziennikarka wymieniła pięć reżyserek młodego pokolenia.

  Kto gości na krakowskiej imprezie?

  Miłośnicy kina niezależnego przybywający na festiwal Mastercard OFF Camera z całą pewnością nie mogą narzekać na brak atrakcji. "The Falconer" to kolejny nieprzeciętny obraz, który został zaprezentowany podczas tegorocznej edycji wydarzenia.

  "Bez tej komunikacji wszyscy się rozjedziemy w różne strony".

  Koniec tygodnia na Festiwalu Mastercard OFF CAMERA to mnóstwo wyśmienitych wydarzeń. Przyznanie nagród w konkursie Script Pro, nowe kino plenerowe w Nowej Hucie, aktywności w ramach Pro Industry i kilkuset gości.

  Na czym polega fenomen produkcji prezentowanej na Mastercard Off Camera?

  Na które filmy zwrócić uwagę? Przedstawiamy osobistą selekcję dyrektora programowego, Grzegorza Stępniaka.

  Marcin Sawicki wybrał się do Krakowa, gdzie on kilku dni trwa festiwal Mastercard OFF Camera. Tam spotkał się z 16-letnim Teodorem Koziarem, który mimo młodego wieku został już okrzyknięty polskim Leonardo DiCaprio.

  Ruszyła kolejna edycja festiwalu Mastercard OFF Camera, uznawanego za największe święto kina niezależnego w naszym kraju. Organizatorzy imprezy przewidzieli wyjątkowe nagrody dla najlepszych twórców.

  W Krakowie trwa wielkie święto kina. Podczas festiwalu odbywają się nie tylko projekcje filmów, ale również spotkania z cenionymi twórcami.

  Trwa Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera. Istotnym elementem programu jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w którym najlepsze rodzime produkcje ostatniego sezonu walczą o Nagrodę dFlights w wysokości 100 000 zł. Wśród nich jest "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego, o którym reżyser opowiadał w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

  Małgorzata Foremniak otrzymała nominację w kategorii "Najlepsza aktorka" na festiwalu Mastercard Off Camera za rolę Małgorzaty Płonki w "Sonacie". W Dzień Dobry TVN artystka opowiedziała o tej poruszającej produkcji i zdradziła, czy była ona dla niej wielkim wyzwaniem.

  W Krakowie odbyła się uroczysta Gala Otwarcia 15. edycji Mastercard OFF Camera. Organizatorzy zadbali o niepowtarzalną atmosferę wieczoru, a na czerwonym dywanie nie zabrakło przedstawicieli świata show-biznesu.

  SerialCon to wydarzenie, które od wielu lat towarzyszy Festiwalowi Mastercard OFF CAMERA. To jedyne takie miejsce, w którym perspektywa fanowska łączy się z akademicką i branżową. Na wielbicieli telewizyjnych hitów czekają m.in. dyskusje panelowe przygotowane przez krytyków, dziennikarzy, naukowców, blogerów, podcasterów i youtuberów. Nie zabraknie także premier ulubionych seriali.

  Ruszyła kolejna edycja uwielbianego przez publiczność z całego świata festiwalu Mastercard OFF Camera. Inspirujące spotkania z wyjątkowymi gośćmi, projekcje filmów oraz nagrody dla najlepszych twórców to zaledwie część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy wydarzenia.

  Dlaczego realizacja produkcji stała pod znakiem zapytania?