Gwiazdy

Czy w 20 minut można skomponować hit na miarę Bursztynowego Słowika?

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
BEMY walczy o Bursztynowego Słowika
BEMY walczy o Bursztynowego Słowika Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

17 sierpnia, podczas drugiego dnia Top Of the Top Sopot Festival, rozpocznie się muzyczna rywalizacja o Bursztynowego Słowika. Na scenie Opery Leśnej wystąpią m.in.: Natalia Przybysz, Natasza Urbańska, Anna Karwan czy Michał Szpak. Wśród uczestników konkursu nie zabraknie również polsko-francuskiego zespołu BEMY. Jaki utwór zagra grupa?

BEMY na Top Of the Top Sopot Festival 2022

BEMY to polsko-francuski zespół założony przez dwóch braci. Mattia i Elie Rosińscy urodzili się i dorastali w Bordeaux, ale od lat pielęgnują polskość, która płynie w ich krwi. Przygodę ze sceną rozpoczęli już w wieku dziecięcym. Później studiowali na Akademii Muzyki Współczesnej w Anglii, gdzie mieli okazję poznać bliżej Eda Sheerana, z którym przez pewien czas dzielili jedno mieszkanie.

Teraz grupa, w której skład wchodzi również gitarzysta Wojtek Trusewicz, po dłuższej przerwie od wydania ostatniego krążka powraca z nowym utworem i startuje w festiwalowym konkursie w Sopocie.

- [Bursztynowy Słowik - przyp. red.] to dla wszystkich prestiżowa i legendarna nagroda. Jesteśmy zachwyceni, że w ogóle jesteśmy nominowani do brania udziału w tym - skomentował w Dzień Dobry Wakacje jeden z członków BEMY.

Jak zespół przygotowuje się do występu w Operze Leśnej? - Spędzamy ze sobą dużo czasu, żeby mieć chemię. Robimy dużo prób, choreografii - opowiedział Elie Rosiński, pisarz, perkusista, piosenkarz i jeden z założycieli bandu.

"6 Seconds" w wykonaniu BEMY - historia powstania utworu i teledysku

Utwór "6 Seconds", z którym zespół BeMy wystąpi na sopockiej scenie, ma bardzo adekwatny do okoliczności powstawania tytuł. Piosenka została bowiem skomponowana w bardzo krótkim czasie. Muzykom zajęło to jedynie około 20 minut. Pomysł na twórczość nadszedł znienacka, na parkingu.

- Powstała w takim przedziale czasowym, ale później dopracowanie tej piosenki trwało chyba trzy lata. (...) Teledysk nakręciliśmy sami, dlatego że była pandemia i mieliśmy chęć działać kreatywnie. Ale montowało się bardzo długo, bo jeżeli samemu robi się efekty specjalne, to bardzo trudne - słyszymy w Dzień Dobry Wakacje.

Na koniec niedzielnego wydania programu zespół BEMY zaprezentował się widzom TVN w piosence, którą wykona na dniach także w Sopocie.

BEMY w piosence „6 seconds”
BEMY w piosence „6 seconds” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN/Dzień Dobry Wakacje

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości