Gwiazdy

Natalia Przybysz zawalczy o Bursztynowego Słowika. "Muzyka jest dla mnie medycyną"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Natalia Przybysz przed występem w Sopocie
Natalia Przybysz przed występem w Sopocie
wideo 2/8

Natalia Przybysz to wokalistka, która szerszej publiczności dała się poznać w 2001 roku śpiewając w zespole Sistars. Mimo ogromnych sukcesów i jeszcze większej liczby fanów, siostry w pewnym momencie postanowiły podążać własnymi ścieżkami. W tym roku Natalia wydała swój siódmy solowy album, a z jedną z najnowszych piosenek zawalczy na sopockiej scenie o statuetkę Bursztynowego Słowika.

Natalia Przybysz ma szansę na Bursztynowego Słowika

Już niebawem siedmiu utalentowanych artystów stanie na deskach Opery Leśnej i powalczy o statuetkę Bursztynowego Słowika. W gronie nominowanych znalazła się Natalia Przybysz. Artystka zaśpiewa jeden z ważniejszych dla niej utworów z ostatniego albumu – piosenkę "Zew".

Muzyka jest dla mnie medycyną, ciężko mi będzie wyzwolić w sobie taką energię współzawodnictwa. Bardziej cieszę się, że będę miała okazję zaśpiewać moją piosenkę dla szerszej publiczności, bo jest to dla mnie piosenka bardzo ważna i taka lecznica. Piosenka "Zew", której tekst napisałam jako uzupełnienie do ostatniej płyty. Uzupełnienie, dlatego, że na tej płycie znajdują się teksty Kory z jej notesów, do której nie było muzyki. I my z moim zespołem to zrobiliśmy. Zew jest takim okrzykiem wolności i taką piosenką z serca, która miała za zadanie przypomnieć mi i ludziom czasy, w których nie mielimy aż tyle stresów i mieliśmy więcej swobody

- Pisałam tę piosenkę w głębokiej pandemii, kiedy nie było koncertów i nie miałam gdzie poczuć takiej wolności. Odkryłam niedaleko swojego domu, że jest bardzo mała stajnia, gdzie są dwa konie – Romeo i córka Romeo. Nauczyłam się galopować i poczułam to, co czuje się, gdy śpiewa się piosenkę na scenie. Kiedy ludzie śpiewają razem ze mną, kiedy gra ze mną zespół i są te same ciary i powiew takiego wolnościowego wiatru. Dziękuję więc Romeo, że mi pokazał, że ten zew można odnajdywać w różnych rzeczach.

Natalia miała już okazję występować na Festiwalu w Sopocie. Jak przyznała, ma z nim wiele wspomnień. Miejsce to jest wyjątkowe nie tylko ze względu na ludzi, ale także na bogatą historię, do której można wrócić oglądając galerię zdjęć znajdującą się przy barze.

- Sopot jest niesamowity. Kojarzy mi się z byciem piosenkarką w Polsce, to jest epickie - dodała.

Jakie plany po Sopocie ma artystka? Kiedy możemy spodziewać się muzycznych nowości i czy na jesień zaplanowana jest trasa koncertowa? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w powyższym wideo.

TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022 - konkurs

TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022 odbędzie się w dniach 16-19 sierpnia. Oprócz niesamowitych koncertów po raz kolejny zostanie wręczona prestiżowa statuetka Bursztynowego Słowika. Zanim jednak artyści staną na scenie, by w konkursie #TOP OF THE TOP CHALLENGE zaprezentować swoje nowe single, odbędzie się koncert pod hasłem #iDANCE, w którym wezmą udział takie gwiazdy, jak Agnieszka Chylińska, Ewa Farna, Cleo, Feel, Margaret, Natalia Nykiel, Kombi, Blue Café, Nocny Kochanek czy Storo.

Do rywalizacji o główną nagrodę sopockiego festiwalu przystąpią: Anna Karwan, BEMY, Martin Lange, Michał Szpak, Natasza Urbańska, Wiktor Dyduła.

O tym, do czyich rąk trafi statuetka, zadecydują słuchacze i widzowie za pomocą głosowania SMS. Już teraz zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy pod scenę. Bilety na Top Of the top Sopot Festival wciąż są jeszcze dostępne. Co więcej, relację z wydarzenia będzie można śledzić także na antenie TVN.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości