Gwiazdy

Wiktor Dyduła o pasji do muzyki. "Stawiam wszystko na jedną kartę"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Wiktor Dyduła przed występem w Sopocie
Wiktor Dyduła przed występem w Sopocie
wideo 2/8

Wiktor Dyduła to młody, utalentowany chłopak z Kaszub, który po udziale w jednym z talent-show bardzo szybko zyskał grono wiernych fanów. Już 17 sierpnia wokalistę zobaczymy i usłyszymy w Operze Leśnej podczas festiwalu Top of the Top, gdzie powalczy o statuetkę Bursztynowego Słowika. Jakie emocje mu towarzyszą, co szykuje na ten wielki dzień i jakie ma plany na kolejne piosenki?

Wiktor Dyduła – szansa na Bursztynowego Słowika

17 sierpnia, czyli 2. dnia Festiwalu Top of the Top Sopot Festiwal 2022, będziemy mogli zobaczyć Wiktora w rywalizacji o prestiżową statuetkę Bursztynowego Słowika. Artysta zaśpiewa piosenkę "Koło Fortuny".

- Strasznie się stresuje, ale to jest dla mnie niesamowita sprawa, że wśród takich super artystów i zespołów, znanych nazwisk pojawię się na scenie. Będę mógł pokazać się szerszej publiczności, więc nie mogę się już doczekać. Wybrałem tę piosenkę ze względu na to, że ona została pokazana większej ilości osób w radiostacjach. Chcemy, żeby jeszcze więcej ludzi ją poznało - powiedział Wiktor Dyduła.

Do utworu, który Wiktor zaprezentuje na deskach Opery Leśnej, powstał wyjątkowy, nieco teatralny teledysk. Czy wokalistka przeniesie kawałek tego świata na scenę?

- Czas na takim wydarzeniu jest ograniczony, mamy tylko jedną piosenkę, ale postaramy się z zespołem pokazać coś fajnego, może fajny ubiór albo jakaś specjalna chorografia. Jeszcze o tym nie myślałem, na razie jestem zaskoczony, że znalazłem się w tym konkursie. Jeszcze to do mnie nie dociera - dodał.

Wiktor Dyduła – wybór numer jeden to muzyka

Wiktor Dyduła z powodzeniem podbija polskie listy przebojów. Zanim jednak rozpoczął swoją przygodę z muzyką, pracował jako kelner i studiował marketing. Jego los, niczym w piosence "Koło fortuny", okazał się bardzo przewrotny. 

Od dłuższego czasu chciałem żyć z muzyki, chciałem, żeby to muzyka stała się moim jedynym zajęciem w życiu. Ale musiałem się z czegoś utrzymywać. Byłem kelnerem i postanowiłem to połączyć. Pracowałem w Sopocie przy samym molo i wymyśliłem taką akcję, że za każdego szampana będzie jedna piosenka. Wychodziłem z gitarą na hotelowej plaży i jak ktoś zmawiał szampana, to śpiewałem im piosenkę. Oczywiście, jeśli chcieli 

Teraz Wiktor podkreśla, że postawił wszystko na jedną kartę. Skupia się na muzyce i to w tym kierunku pragnie się spełniać.

- Aktualnie jestem bezrobotny i postawiłem wszystko na jedną kartę. Tworzę piosenki, własną płytę i mam nadzieję, że ludziom dalej będzie się to podobać, tak, jak teraz. Mam nadzieję, że wykorzystam ten moment. Trwa praca nad utworami, proszę śledzić moje media społecznościowe, będę informował. Mamy nadzieję, że w tym roku wyjdzie płyta, chcemy to wszystko dopracować. Już niedługo, od razu po moim wstępie w TOP OF THE TOP będzie nowa piosenka - podsumował.

TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022 - konkurs

Wielkimi krokami zbliża się jedno z największych wydarzeń muzycznych w naszym kraju. TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022 odbędzie się w dniach 16-19 sierpnia. Oprócz niesamowitych koncertów po raz kolejny zostanie wręczona prestiżowa statuetka Bursztynowego Słowika. Zanim jednak artyści staną na scenie, by w konkursie #TOP OF THE TOP CHALLENGE zaprezentować swoje nowe single, odbędzie się koncert pod hasłem #iDANCE, w którym wezmą udział takie gwiazdy, jak Agnieszka Chylińska, Ewa Farna, Cleo, Feel, Margaret, Natalia Nykiel, Kombi, Blue Café, Nocny Kochanek czy Storo.

Do rywalizacji o główną nagrodę sopockiego festiwalu przystąpią: Anna Karwan, BEMY, Martin Lange, Michał Szpak, Natasza Urbańska, Wiktor Dyduła.

O tym, do czyich rąk trafi statuetka, zadecydują słuchacze i widzowie za pomocą głosowania SMS. Już teraz zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy pod scenę. Bilety na Top Of the top Sopot Festival wciąż są jeszcze dostępne. Co więcej, relację z wydarzenia będzie można śledzić także na antenie TVN.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości