Piotr Kupicha o 15-leciu zespołu i nowym albumie. "Szykuje się bardzo dojrzała płyta na polskim rynku''

Piotr Kupicha o 15-leciu zespołu i nowym albumie
Piotr Kupicha o 15-leciu zespołu i nowym albumie
Natasza Urbańska zaśpiewa w Sopocie
Natasza Urbańska zaśpiewa w Sopocie
Comedy Fest już 19 sierpnia na Top of the Top Sopot Festival
Comedy Fest już 19 sierpnia na Top of the Top Sopot Festival
Top of the Top Sopot Festival już od 16 sierpnia w Sopocie
Top of the Top Sopot Festival już od 16 sierpnia w Sopocie
Ewa Bem wystąpi na Top of the Top Sopot Festival
Ewa Bem wystąpi na Top of the Top Sopot Festival
Michał Szpak powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
Michał Szpak powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
Martin Lange powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
Martin Lange powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
BEMY powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
BEMY powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
15 lat temu na sopockiej scenie zespół Feel otrzymał Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności. Po latach Piotr Kupicha wraz z muzykami ponownie stanie na deskach Opery Leśnej i zaśpiewa swoje największe hity. Jak artysta wspomina tamto wydarzenie, czy czuje się spełniony i co szykuje na najbliższe miesiące? Zapewniamy - niespodzianek jest sporo.

15-lecie zespołu Feel

Historia tego zespołu zaczyna się dokładnie 15 lat temu. Kiedy Piotr Kupicha na sopockiej scenie zaśpiewał utwór "A gdy jest już ciemno" publika oszalała. Tańce, śpiewanie pod sceną i głośne owacje. Wszystkie nagrody trafiły w ręce bandu, a branża muzyczna już wiedziała, że singiel będzie wielkim przebojem.

- Pamiętam te emocje, takich emocji się nie zapomina. One są trochę jak pierwszy rowerek, jak motorynka w przypadku chłopaków. To są takie emocje, emocje, których się nie zapomina. One się zacierają, ale najważniejsze, że przez te 15 lat możemy być blisko was, grać, rozmawiać, dzielić się muzyką i różnymi treściami.

Tuż po Festiwalu w Sopocie pierwszy singiel zespołu Feel zaczęły grać wszystkie rozgłośnie radiowe. 26 października 2007 roku ukazał się pierwszy album Feel, który już tego samego dnia osiągnął status złotej płyty.  

- Ja do dnia dzisiejszego jestem wdzięczny tym rozgłośniom radiowym i tym dużym i tym małym, że grają nasze piosenki, bo bez rozgłośni radiowych, bez rozbudowanego internetu, myślę, że by nas nie było. Rozgłośnie zrobiły nam taką laurkę i grały nasze piosenki, ale też publiczność ich chciała i to się przeniosło na to, że jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy – powiedział Piotr.

Wiele hitów, mnóstwo sprzedanych płyt i tłumy na koncertach

Przez ostatnie 15 lat zespół Feel nagrał cztery płyty, na których znalazło się kilka gorących hitów. Na pytanie, czy czuje się spełniony – Piotr odpowiada – tak. To jednak nie koniec.

Muzyczne marzenie się spełnia, bo od października 2021 do lipca 2022 nagrywaliśmy płytę "Feel 5". Wydajemy całą premierową płytę, która pojawi się 17 sierpnia na Top of the Top Sopot Festival. Tam będzie można tę płytę zamówić. Jaka będzie? To będzie rockowo-bluesowy album. Będą goście zespołu Dżem, będzie Sebastian Riedel, będziemy my na tej płycie. I zaśpiewamy to, co nam w duszy gra. Szykuje się bardzo dojrzała płyta na polskim rynku
– dodał Piotr. 

Zapowiedzią nadchodzącej płyty jest nowy singiel "7 stan". Piosenka, która powstała w czasie pandemii, opowiada o tym, że nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, co przygotował dla nas los. Jaki przepis na szczęśliwe życie ma Piotr Kupicha?

- Chyba święty spokój jest w cenie, szczególnie po tym okresie pandemii, kiedy wszyscy na swój sposób to odchorowaliśmy. Na pewno mieliśmy mnóstwo przemyśleń, co z tym życiem się dzieje. Myślę więc, że szczęście często jest na wyciągnięcie ręki, tylko my sami sobie podkładamy świnie, albo kłody pod nogi. Sami zacznijmy od siebie, nie róbmy sobie krzywdy, a życie będzie płynęło pięknie, jak rzeka bez zakrętów - powiedział.

Wielka niespodzianka – koncert Top of the Top Sopot Festival

W ciągu 15 lat kariery muzycznej zespół Feel przebył setki kilometrów, odwiedził wiele miast i śpiewał dla ogromnej publiki. Piotr zdradza jednak, że mimo ciągłego życia w rozjazdach koncertowanie nigdy nie było dla niego uciążliwe.

- Ja się otaczam grupą przyjaciół, zespół to jest grupa przyjaciół. My świetnie się dogadujemy, jeszcze możemy grać, pokazywać się i przeżywać z publicznością te emocje podczas koncertu. Tak naprawdę gramy coraz dłuższe koncerty. Teraz dobijamy już 2 godziny koncertowo, więc idziemy w kierunku Kazika. Zespół jest już dojrzałym zespołem i publiczność młodsza, która przychodzi i starsza, która się na tych utworach wychowała, śpiewa. Ostatnie weekendowe grania, to są emocje, na których nam zależy. To są najpiękniejsze wspomnienia, kiedy publiczność śpiewa. Ja z tą publicznością jesteśmy takim jednym ciałem, rozmawiamy ze sobą poprzez muzykę. Chciałbym, żeby ta chwila trwała jak najdłużej - podsumował artysta.

Już 17 sierpnia zespół Feel wystąpi na Top od the Top Sopot Festival 2022 w koncercie #IDANCE. Grupa na scenie pojawi się z towarzystwem wspaniałych i zupełnie nieoczywistych gości. Kto to będzie?

- Mogę zdradzić, że pokażemy szczyt możliwości jeśli chodzi o instrumenty muzyczne i o rock'n'rolla, który w nas drzemie. Na pewno zacznie "Jak anioła głos" w sposób tak nietypowy, że nawet ja sam w to nie wierzę, że tak to zaczniemy. Ja w tej piosence nie będę maczać palców, ale Nocny Kochanek na pewno – podsumował.

Już teraz zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy pod scenę. Bilety na Top Of the top Sopot Festival wciąż są jeszcze dostępne. Co więcej, relację z wydarzenia będzie można śledzić także na antenie TVN.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości