Gwiazdy

24-letnia gwiazda TikToka przyznała się do nerwicy lękowej. Fani nie pozostawili na niej suchej nitki

Gwiazdy

Aktualizacja:
depresja

TikTok cieszy się coraz większą popularnością, a gwiazdy Internetu stały się nowymi celebrytami. Jedną z liderek aplikacji jest 24-letnia Ewa Zawada. Dziewczyna na swoim koncie zebrała sporą grupkę fanów. Jej profil śledzi przeszło 4 miliony osób. Niedawno gwiazda filmików poruszyła kwestie zdrowia psychicznego i przyznała się, co jej dolega. Jak zareagowali fani?

TikTok – aplikacja, która stała się fenomenem

TikTok pochłonął wszystkie pokolenia, nagrywają dzieci, młodzież i dorośli. Zabawne filmiki stały się nie tylko dobrą zabawą, ale i odskocznią od codziennych problemów, szczególnie w czasie pandemii. Topowi twórcy szturmem podbili internetową rzeczywistość i stali się nowymi idolami młodzieży. Jedną z topowych tiktokerek została Ewa Zawada, która w sieci występuje pod pseudonimem Dobra Faza. 24-latka bardzo szybko zjednała sobie publikę, która obecnie przekroczyła 4 miliony.

Niedawno Ewa postanowiła wykorzystać szerokie medium, by opowiedzieć fanom o ważnej rzeczy. Młoda gwiazda otworzyła się przez ogromną publika i przyznała, że zmaga się z zaburzeniami lękowymi. Dziewczyna opisała przebieg choroby, a także opublikowała zdjęcia z najgorszego okresu w swoim życiu i zdradziła jakie objawy towarzysza choremu:

- Obsesyjne myśli, kołatanie serca, zimne poty, ból brzucha, nagła biegunka, wrażenie, że zaraz umrę, zawroty głowy, drgawki i poczucie stracenia kontroli

- wymienia.

Gwiazda przyznała również, że leczy się farmakologicznie. Ewa przyjmuje leki przeciwdepresyjne i przeciwlękowe.

Fani krytykują

Szczerości Ewy niestety nie docenili fani. Część z nich uznała, że dziewczyna przyjęła taktykę promowania się na chorobie. Tym samym 24-latka pragnęła tylko zwrócić uwagę na kwestie, które być może dotyczą znacznie większej grupy młodych ludzi.

Tiktokerka przyznała, że nie wstydzi się swojego życia, a o nerwicy lękowej chce mówić głośno, by uświadamiać, jak istotna przy tego typu zaburzeniach jest terapia oraz farmakologia.

- Chwalę się moim powrotem do zdrowia, bo uważam to za duży sukces.

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży – kiedy powstanie

Lekarze od lat alarmują o fatalnej sytuacji psychiatrii dziecięcej i o skutkach braku dbałości o przyszłe pokolenia Polaków. Niestety w czasie pandemii stany lękowe, depresje i próby samobójcze spotęgowały się wśród młodych ludzi. Z tego względu Fundacja TVN „nie jesteś sam” wraz z centrum Zdrowia Dziecka postanowiła zbudować nowoczesne centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. W nowoczesnym budynku planowane są m.in. oddziały szpitalny, obserwacji, detoksykacji oraz poradnia psychiatryczna, w niej: trzy gabinety lekarskie, dwa - terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa i gabinet zabiegowy.

Fundacja TVN w porozumieniu z Centrum Zdrowia Dziecka podjęła decyzję o budowie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w lutym 2020 roku. List intencyjny pomiędzy Fundacją TVN a Centrum Zdrowia Dziecka został podpisany 27 listopada 2020 r. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na maj 2021 r., a oddanie do użytku budynku połączonych Klinik Psychiatrii i Onkologii dla pacjentów i personelu medycznego pod koniec 2023 r.

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży - jak pomóc

Osoby, które chciałaby wesprzeć budowę Centrum, mogą to zrobić, przekazując 1 proc. podatku na Fundację TVN "nie jesteś sam". W rozliczeniu wystarczy wpisać numer KRS Fundacji: 0000014124

Zrezygnowali ze studiów i pracy dla TikToka. Zobacz także:

Zobacz także:

Agnieszka Woźniak-Starak debiutuje na TikToku. W pierwszym tańcu towarzyszy jej Ewa Drzyzga

TikTok pozwany za wykorzystywanie danych dzieci. Platformie grożą miliardy funtów odszkodowania

Poszkodowany w wypadku 12-latek został uratowany dzięki TikTokowi. "Wielkanocny cud"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości