Maturzyści stworzyli egzoszkielet do rehabilitacji. "Najprostsze rozwiązania są najlepsze"

Maturzyści stworzyli egzoszkielet do rehabilitacji
Źródło: Dzień Dobry TVN
Egzoszkielet stworzony przez maturzystów
Egzoszkielet stworzony przez maturzystów
Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?
Technologie w służbie ekologii
Technologie w służbie ekologii
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Ciemne strony nowych technologii
Ciemne strony nowych technologii
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Egzoszkielet na rękę, którego celem jest wspomaganie procesu rehabilitacji - to dzieło polskich maturzystów. Poprzez bardzo prosty mechanizm stworzyli system wywierania oporu w wyniku zginania palców. Na czym polega jego działanie? O tym Maksymilian Barański, Kacper Gawlikowski i Mateusz Tischner opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

Egzoszkielet stworzony przez nastolatków

Mają po 17 lat. Projekt "RE-COVE" wykonali w ramach ogólnopolskiego konkursu "Droga do Przyszłości''. Zadaniem było stworzenie od zera innowacyjnego produktu w kategorii "Świat przyszłości" za pomocą druku 3D.

Maksymilian Barański był odpowiedzialny za project menagment i całą organizację, a Kacper Gawlikowski za przeniesienie całej wizji na program oraz wydrukowanie wszystkich modeli. Mateusz Tischner natomiast za przeniesienie tego na papier tego, co mieli w głowie. - Kolor, wizja, dizajn - tłumaczył.

Maturzyści stworzyli egzoszkielet

Grupą docelową, która mogłaby korzystać z tego produktu, są osoby z kontuzjami wymagającymi rehabilitacji ręki. Jak działa wymyślone przez naszych gości urządzenie? - Żeby mięśnie się zginały, musi wystąpić praca. W takim razie czemu nie zrobić z tego takiej ortezy, która by powodowała, że wytworzy się opór za pomocą gumek i ściągaczy - wyjaśniał Kacper.

- Dostałem natchnienie, jak się bawiłem ściągaczem od kurtki. Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Przez gumki mamy cały czas opór na palcach - pokazywał Mateusz.

Co dalej z tym projektem? - Plany są takie, żeby zwiększyć jego użytecznosć i komfort. A w przyszłości chcemy założyć firmę, która zajmuje się projektowaniem domów w 3D - mówił Maksymilian.

Czy nasi młodzi goście byliby w stanie wydrukować stojącego w kuchni Sebastana Olmę? Odpowiedź poznacie, oglądajac materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości