W zabobony i przesądy wierzy znaczna część społeczeństwa. Wiele z przekonań jest często wpajanych od małego i są one integralną częścią przeróżnych kultur. Sprawdź, na co swędzi prawa ręka i co oznacza ten zabobon.
Zespół cieśni nadgarstka jest jedną z pięciu najczęstszych chorób ręki na świecie. Czym się objawia? Komu grozi? Jak się leczy to schorzenie? O tym w Dzień Dobry TVN mówił chirurg ręki Paweł Nowicki.
"Może to być coś rewolucyjnego na rynku protetycznym i mam nadzieję, że będzie to natchnieniem dla kogoś i pomoże to niepełnosprawnym". Naszym gościem był Jarosław Juszczak - student II stopnia inżynierii biomedycznej na Politechnice Łódzkiej, który stworzył model sztucznej ręki, naśladujący ludzką kończynę. Co ważne, jego projekt kosztuje niecałe 1000 złotych, czyli ponad 100 razy mniej niż najtańsza bioproteza na rynku! Poznajcie młodego wynalazcę i jego projekt!
Pan Hubert wraz z kolegami postanowił odpalić petardy, które zostały mu po sylwestrze. Niestety jedna z nich okazała się wadliwa i jej wybuch rozerwał Panu Hubertowi dłoń. Lekarze nie dawali mu szansy na odratowanie kończyny. Ostatnią szansą był telefon do dr Adama Domasiewicza, który podjął się uratowania dłoni. O akcji przyjęcia Pana Huberta na oddział, stanie jego dłoni i operacji słynny chirurg powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu. Gratulujemy dr Domasiewiczowi i jego zespołowi. Pamiętajcie, że - jak powiedział nasz dziennikarz - zabawa petardami jest jak "całowanie tygrysa w zadek"...
To był przełom w polskiej transplantologii. W kwietniu 2006 roku w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy przeprowadzono pierwszy w kraju przeszczep ręki. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy lek. med. Adama Chełmońskiego - chirurga z trzebnickiego szpitala i pana Leszka Opokę - pierwszego w Polsce pacjenta, któremu przeszczepiono rękę!