Jak wspierać dziecięce talenty? "To przyszłość nas wszystkich"

Jak wspierać dziecięce talenty?

W ramach akcji "Szkoły Pełne Talentów" szkoły otrzymują sprzęt, który jest potrzebny do wspierania dzieci. Do jednej z pruszkowskich podstawówek trafiły między innymi tablety, komputery i meble, które sprawdzają się w sali multimedialnej wygranej w poprzedniej edycji. Ta akcja ma inspirować do zmiany i edukacji.  

Akcja, która wspiera dziecięce talenty

Często nie zdajemy sobie sprawy, że robiąc zakupy, wspieramy edukację dzieci. Dzięki akcji "Szkoły Pełne Talentów" uczniowie mają szansę dostać potrzebny sprzęt, który pomoże im w nauce. W Dzień Dobry TVN pokazaliśmy wyposażoną salę multimedialną, która znajduje się w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie.

- Sprzęt dostaliśmy w ramach akcji "Szkoły Pełne Talentów" organizowanych przez firmę Lidl. Wartość sprzętu, jeżeli chodzi o tą salę, szacujemy na około 250 tysięcy. Dodatkowo jeszcze kupiliśmy sprzęt dla klas 4-8 i 1-3 - powiedział Marek Śrębowaty, dyrektor placówki.

To bardzo nowoczesny sprzęt, który jest potrzebny w szkołach. - Żeby akcja zadziałała, skrzyknęła się cała społeczność szkolna. Mamy w szkole około 1000 dzieci - podkreślił nasz rozmówca.

Szkoła Pełna Talentów - na czym polega akcja?

Szkoła Pełna Talentów to akcja ogólnopolska. Mogą w niej wziąć udział wszystkie szkoły.

- Zachęcamy wszystkich naszych klientów, aby przekazywali kupony, które otrzymują za zakupy o wartości 50 złotych, które zawierają warzywa i owoce, do tego, aby wspierać szkoły. Mogą być szkoły dzieci własnych, dzieci sąsiadów, przyjaciół, znajomych, ale również - tłumaczyła Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

W ubiegłym roku aż 11 tysięcy szkół chciało wziąć udział w tej akcji. - To jest ponad połowa wszystkich placówek edukacyjnych w całej Polsce. Jesteśmy z tego bardzo dumni, to źródło ogromnej radości. W tegorocznej akcji, która już się rozpoczęła i potrwa do piątego listopada, mamy już ponad siedem tysięcy szkół zarejestrowanych. Zachęcamy do tego, żeby zgłaszały się kolejne placówki - mówiła.

- Dzieci były, są i będą w kręgu naszych zainteresowań. To jest zgodne ze strategią wieloletnią społecznej odpowiedzialności biznesu Lidla. To jest ważne, to jest przyszłość nas wszystkich - podsumowała.

Szczegóły akcji znajdziecie na stronie https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości