Dwulatek walczy o życie po wybuchu suszarki do ubrań

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
au.news.yahoo.com
szuszarka

Dwuletni Elijah Whitton ucierpiał na skutek pożaru wywołanego przez eksplozję suszarki bębnowej. Dziecko doznało poparzenia prawie połowy swojego maleńkiego ciała. Maluch walczy o życie.

Australia. Dwuletni Elijah Whitton walczy o życie

1 maja ratownicy pogotowia odebrali telefon od mamy małego chłopca. Z informacji podanych przez kobietę wynikało, że w jej domu wybuchł pożar, a jej synek został poważnie poparzony. Dwulatek został przetransportowany drogą lotniczą do Królewskiego Szpitala Dziecięcego w Melbourne. Tam stwierdzono u niego poparzenia trzeciego stopnia, które pokrywały niemal 42 proc. jego ciała. Maluch był stanie krytycznym. Lekarze postanowili wprowadzić go w śpiączkę farmakologiczną. Chłopiec musiał też przejść kilka operacji, w tym usunięcia martwej tkanki.

Magdalena Chorzewska o depresji

Magdalena Chorzewska o depresji
Magdalena Chorzewska o depresji
wideo 2/3

- Stan Elijaha jest ciężki, ale stabilny. Przed synem jeszcze wiele zabiegów i ciężka rehabilitacja - stwierdziła mama chłopca. Lekarze uważają, że dwulatek będzie musiał spędzić w szpitalu jeszcze kilka tygodni.

Jak wybuchł pożar?

Policja bada przyczynę pożaru, ale ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar został wywołany przez eksplozję suszarki bębnowej. Kiedy do tego doszło, chłopiec był w pomieszczeniu, w którym stało urządzenie.

- Elijah się zapalił – powiedziała Yahoo News Australia 23-letnia siostra chłopca. - Mama pomogła mu wydostać się z pożaru i zaczęła gasić ogień, który objął ciało brata. Dodała także, że przed wypadkiem maluch był "jednym z najszczęśliwszych i najmądrzejszych dzieciaków, jakie można spotkać". - Ma piękną osobowość – stwierdziła. - Kocha muzykę i taniec. Jest takim słodkim, małym facetem, który potrafi nas rozśmieszać.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: au.news.yahoo.com

Źródło zdjęcia głównego:  Getty Images, Facebook

Pozostałe wiadomości