"Cała twarz była mocno sparzona, usta były sklejone i oczy też".
W Jegłowniku w województwie warmińsko-mazurskim doszło do nieszczęśliwego wypadku. W nocy straż otrzymała zgłoszenie o palącym się budynku mieszkalnym. Poszkodowanych jest dziewięć osób, w tym sześcioro dzieci.
Uciekała przed pożarem.
58-latka wraz z córką i zięciem udała się do Egiptu, by wypocząć. Do Wielkiej Brytanii wrócili po przebytej antybiotykoterapii i serii upokorzeń, jakich doznali w hotelu. Na co uważać udając się w ten zakątek świata?
Jak przebiega leczenie?
Samochód uderzył w dom, wzniecając pożar.
Przebywając na słońcu musimy zapewnić sobie odpowiednią ochronę.
25-letni pracownik pizzerii został okrzyknięty bohaterem po tym, jak uratował z pożaru 5 dzieci. Mężczyzna nie zawahał się nawet, gdy okazało się, że w budynku znajduje się jeszcze jeden maluch.
Na miejsce przyjechało siedem zastępów straży pożarnej.
Dwuletni Elijah Whitton ucierpiał na skutek pożaru wywołanego przez eksplozję suszarki bębnowej. Dziecko doznało poparzenia prawie połowy swojego maleńkiego ciała. Maluch walczy o życie.
W Connecticut doszło do przerażającego zdarzenia. 8-latek z premedytacją podpalił młodszego kolegę. Chłopiec ma oparzenia na twarzy oraz nogach, a najbliższe miesiące musi spędzić w szpitalu. Blizny zostaną mu na całe życie.
Kobieta usłyszała zarzuty spowodowania obrażeń u dziecka.
Swędzące bąble czy schodząca płatami skóra mogą na dobre popsuć wakacyjny wypoczynek. Co zrobić, gdy w pobliżu nie ma apteki, a w kosmetyczce brakuje odpowiednich specyfików? Wystarczy rozejrzeć się w ogrodzie bądź kuchni, gdzie leki na popularne dolegliwości są na wyciągniecie ręki.
Wkrótce rozpocznie się sezon wakacyjny, do którego warto dobrze się przygotować. Nie chodzi tu tylko o zakupy typowych gadżetów, które przydadzą się np. na plaży. Warto wziąć pod uwagę również podstawowe specyfiki medyczne, które będą pomocne w razie problemów ze zdrowiem. Co powinna zawierać wakacyjna apteczka dla dzieci i dorosłych? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała farmaceutka, Ana Krysiewicz.
Poparzenia wrzątkiem lub pryskającym z patelni tłuszczem zdarzają się najczęściej w domu. Latem dodatkowo jesteśmy narażeni na oparzenia związane z ekspozycją na słońce. Jak reagować, aby uśmierzyć ból oraz zminimalizować ryzyko powstania szpecących blizn, mówi ratownik medyczny Ariel Szczotok.
Poparzenie przez meduzę bywa nie tylko bolesne, ale również groźne w skutkach. W skrajnych przypadkach prowadzi bowiem do wstrząsu anafilaktycznego, który może nawet zakończyć się śmiercią. Aby uniknąć niebezpiecznych powikłań, warto wiedzieć, co trzeba zrobić po oparzeniu przez meduzę.
Rosjanka Kate Komleva przeżyła tragiczny wypadek. Miała poparzone nogi, straciła 9 palców u stóp. Mimo wszystko dziś jest szczęśliwą kobietą, a w rozmowie z Bianką Zalewską wyznała, że chce żyć pełnią życia. Poznajcie jej niezwykłą historię.
Lubimy słońce, bo poprawia nam nastrój i daje ciału opaleniznę, a ta jest dowodem na to, że wakacje były udane. Jednak intensywne opalanie się przyczynia się nie tylko do starzenia się skóry, ale też do poparzeń i nowotworów skóry. Jak zatem bezpiecznie korzystać ze słońca? O to zapytaliśmy w programie Dzień Dobry Wakacje dermatolog Iwonę Mączyńską. Dowiedź się, jak używać kremów z filtrem i jaki filtr jest najlepszy dla Ciebie!
O czym marzą poparzone dzieci? Tego dowiecie się w kolejnym odcinku "Rozmów w toku", na który zaprasza gospodyni programu Ewa Drzyzga. Zobaczcie, jakie gwiazdy zaangażowały się w pomoc poparzonym dzieciom.
Korzystanie z solarium przed 25. rokiem życia dwukrotnie zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka skóry. Jakie znamię na skórze powinno nas zaniepokoić i, kiedy powinniśmy się zgłosić do dermatologa? Czy poparzenia w wieku dziecięcym mogą być przyczyną czerniaka u dorosłego już człowieka? Czym jest tzw. akumulacja promieniowania ultrafioletowego? I jak zabezpieczać skórę przed słońcem? O tym w Dzień Dobry TVN dermatolog dr Anita Tarajkowska-Olejnik.
Jak powinien zareagować rodzic, który podejrzewa, że dziecko połknęło detergent? - Zdecydowanie nie powinniśmy wywoływać wymiotów u dziecka, ani dawać dziecku do picia żadnych substancji, czyli nie dajemy mleka, wody do picia - wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Joanna Pawłowska, lekarz pediatra z Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Zaburzeń Odżywiania Centrum Zdrowia Dziecka. Dlaczego?