Jeszcze do niedawna jedynym znanym jadowitym ssakiem w Polsce był rzęsorek rzeczek. Naukowcy odkryli drugi gatunek. To niewielkich rozmiarów ryjówka aksamitna, która potrafi upolować osobniki większe od siebie.
Zbliżają się wakacje i wiele osób planuje zabrać na wyjazd swojego psa. Jednak, aby taka podróż była maksymalnie komfortowa zarówno dla nas, jak i dla zwierzaka trzeba się do niej odpowiednio przygotować. O czym trzeba pamiętać? Jakich błędów nie popełniać? O tym w Dzień Dobry TVN mówił behawiorysta Radosław Ekwiński.
Zoja to szczeniak, który trafił pod opiekę Fundacji pod Psim Aniołem. Piesek miał dużo szczęścia i zaledwie po kilku tygodniach spędzonych w azylu znalazł nowy dom. Kim są jego nowi właściciele? Jak zwierzak odnalazł się w nowym miejscu?
Gładkowłosa świnka morska to uroczy i niekłopotliwy gryzoń. Z tych względów bardzo często wybierana jest na pierwsze zwierzątko dla poczatkujących opiekunów, czyli dzieci. Przed podjęciem decyzji o jej zakupie lub adopcji, warto jednak wiedzieć, czego świnka morska potrzebuje, by mogła żyć długo, zdrowo i szczęśliwie.
W warszawskim ZOO na świat przyszły aż trzy osobniki jelenia sika. To zwierzę, które nie występuje już w naturze. Na facebookowym fanpejdżu ZOO w Warszawie pogratulowano opiekunom z Kopytnego.
Jeśli jesteś zdecydowany na hodowlę, dowiedz się, co wpływa na długość życia świnki morskiej i co jako właściciel możesz zrobić, aby jak najlepiej się nią opiekować.
Nachrapnik to część ogłowia, który łączy w sobie funkcję zapobiegania mimowolnego otwierania się końskiego pyska i przesuwania lub wypadania wędzidła. Powinien być dopasowany do charakteru i budowy konia.
Filip Tomala kocha kury. Miłość do tych zwierząt okazała się na tyle silna, że postanowił zająć się ich hodowlą. Jak wyglądały jej początki? Czym różnią się od siebie poszczególne gatunki kur? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Straszyk australijski, olbrzymi czy diabelski – którego powinien wybrać początkujący terrarysta? Jak wyglądają i czym żywią się te intrygujące owady? Jakie terrarium należy im zapewnić, decydując się na hodowlę domową straszyków?
W Niemczech, w jednym z miast właściciele kotów zostali poinstruowani, aby nie wypuszczali swoich zwierzaków na zewnątrz. Złamanie tego zalecenia może drogo kosztować - nawet 50 tysięcy euro kary. Zakaz obowiązuje od 1 kwietnia do 31 sierpnia. Dlaczego został wprowadzony?
Wojciech Szukalski - znany w sieci jako "weterynaria.okiem.technika" - uratował pisklę. Tą historią żyją tysiące internautów śledzących stan zdrowia ptaka, któremu nadali imię "Boguś".
Mieszkańcy warszawskiego Bemowa nie dowierzali własnym oczom, kiedy na ulicy obok nich maszerował łoś. Niestety wizyta w mieście skończyła się dla niego tragicznie. Zwierzę zmarło po tym, jak zostało ciężko ranne.
W malowniczym stawie w Pieńsku od wielu lat mieszka żółw. Fiodor, jak nazwali go mieszkańcy, jest znany i lubiany. Ma tu swoją ulubioną kłodę, a nawet przyjaciółkę - kaczkę. Jak to się stało, że zamieszkał w stawie? Dowiecie się tego naszego materiału.
Jak porozumiewają się pszczoły? Naukowcy z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie znaleźli niezwykły przedmiot badań - zachowanie pszczół. Wykorzystując najnowszą technologię, obserwują życie pszczół z bardzo bliska. Co odkryli?
Mimikra w świecie zwierząt i roślin pełni kilka funkcji. Przede wszystkim zwiąże się z innymi formami obrony przed naturalnymi wrogami. Co to jest mimikra, zależy jednak w dużej mierze od tego, o jakim jej typie mowa. Mimikra zwierząt najczęściej ma charakter obronny, w przypadku roślin pojawia się mimikra seksualna. Pojęciem z zupełnie innego porządku jest mimikra molekularna, która dotyczy podobieństwa genów bakterii i wirusów z genami gospodarza. Zjawisko mimikry u ludzi to z kolei termin wiążący się z pewnego typu zachowaniami psychicznymi jednostki.
Jeże są stałym elementem miejskiej fauny. Każdy z nas choć raz widział to urocze zwierzę, przemykające między infrastrukturą stworzoną dla ludzi. Niestety, często stanowi ona dla niego realne zagrożenie.
W Pyskowicach zatrudniono owieczki w roli kosiarek. To bardzo ekologiczny sposób na strzyżenie trawy. Zwierzęta te mają jednak zdecydowanie więcej zalet, a mało wymagań. Niewątpliwie zasługują na odznakę dobrego pracownika.
Żubr to jeden z najstarszych gatunków zwierząt żyjących na ziemi. Agata Zjawińska z Dzień Dobry TVN odwiedziła "Dziką Zagrodę", czyli królestwo żubrów, gdzie opiekunowie dbają o odbudowę gatunku.
Które użądlenia są najgroźniejsze? Jak się zachować? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dr. n. med. Martą Kołacińską-Flont, specjaliską alergologii i Stanisławem Łoboziakiem, biologiem.