Wiewiórki coraz częściej żyją w miastach. Niektóre z nich zakładają swoje gniazda nawet w naszych ogrodach i to na te ostanie trzeba zwrócić szczególną uwagę. Czasem zdarza się, że młode wypadają ze swojego legowiska. Jak im pomóc? Gdzie szukać pomocy, gdy znajdziemy taką wiewiórkę?
Dlaczego pytony cieszą się takim zainteresowaniem?
Po ataku Rosji na Ukrainę wielu ludzi zostało zmuszonych opuścić swój kraj, miasto, dom. Maria i Halyna uciekły z Kijowa zabierając ze sobą dwie walizki, torbę z karmą i 28 transporterów z kotami. W ewakuacji pomogła im niewielka grupa kobiet z kilku krajów.
Zabawki dla szczeniaka pozwalają mu zaspokoić naturalną potrzebę żucia i gryzienia.
"Możemy odpowiednio wcześnie zareagować".
Nornica na pierwszy rzut oka przypomina mysz lub szczura. W ogrodzie może spowodować spore spustoszenie, dlatego dowiedz się, jak uchronić się przed jej szkodliwymi działaniami.
Michael Cicconeti, sędzia w Painesville w Ohio, wymyśla nietypowe kary dla oprawców zwierząt - adekwatne do wyrządzonej krzywdy. Sprawdź jakie.
Sprawdź, jak wygląda proces adopcyjny i dlaczego warto przyjąć pod swój dach adopciaka.
Skąd się tam wzięły?
Nagranie zobaczyło już 50 milionów osób.
Niedźwiedzie w Tatrach zaczęły wybudzać się z zimowego snu. Głodne zwierzęta mogą rozpocząć wędrówki w poszukiwaniu pożywienia, a co za tym idzie zbliżyć się do terenów zamieszkiwanych przez ludzi.
Piotr Galiński jest choreografem i przez długi czas żył w mieście, jednak pragnął przeprowadzić się w spokojniejszą okolicę. Zrealizował swoje plany, mieszka na wsi i zajmuje się hodowlą kur.
Od pokoleń żyjemy z bocianami, wiosną czekamy na ich przylot. Pierwsze osobniki były już widziane w naszym kraju w tym roku. Marcin Kostrzyński opowiedział o tym dlaczego chętnie pojawiają się w Polsce, jak wygląda ich podróż, życie, a także jak możemy poprawić im warunki mieszkaniowe.
Gdzie jest granica między ratowaniem a uporczywą terapią, która jedynie przedłuża agonię?
Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba pokazał w mediach społecznościowych zdjęcie, które skradło serca internautów. Dyplomata zaadoptował szczeniaka urodzonego w oblężonym przez Rosjan Mariupolu. Tym samym zaapelował do ludzi, żeby w miarę możliwości także ratowali zwierzęta w potrzebie.
Iza Łysoń od 13 lat zajmuje się fotografią psów. Kobieta nie przypuszczała, że zrobione przez przypadek zdjęcie jej 4,5-letniej suczki odniesie tak duży sukces.
Wielka radość nastała w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Na świat przyszły pierwsze w Polsce rosomaki. Martyna Baran, opiekunka drapieżnych ssaków, opowiedziała w rozmowie z Robertem Stockingerem, jak mama-samica opiekuje się maluchami. Dlaczego samiec na razie nie zbliża się do swoich dzieci?
Delfinoterapia to rodzaj specjalnej psychoterapii. Należy pamiętać o tym, że wbrew pozorom, najważniejszą rolę w terapii z delfinami odgrywa umiejętny psychoterapeuta – delfiny są tylko ważnym dodatkiem. Na czym polega delfinoterapia i kiedy zaleca się ją stosować?
Opiekunka zwierzaka miała zostać zgwałcona, a następnie zabita.
Czy agresywne psy mogą zmienić zachowanie? Poznajcie ciekawe historie adopcyjne.
Dni Lasera były policzone. Został wykupiony przez organizację ekologiczną Klub Gaja, a następnie zatrudniony w Szkole Specjalnej nr 4 w Sosnowcu jako terapeuta. Pomaga się rozwijać dzieciom z niepełnosprawnościami.
Dlatego też wielu z nas szuka skutecznych i sprawdzonych sposobów, jak usunąć zapach moczu kota i psa. Jakie środki dobrze działają?
Nadeszła wiosna, więc przyroda budzi się do życia. To też czas, kiedy rodzą się młode dziki, lisy czy borsuki. O niezwykłej leśnej porodówce i zwyczajach zwierząt opowiedział w Dzień Dobry TVN przyrodnik Marcin Kostrzyński.
Jakie wybrać i jak zrobić je samodzielnie?
Izabela Lawrenc od lat mieszka w Hiszpanii, gdzie pod swój dach przygarnęła bezdomne koty i psy, które świetnie dogadują się z jej kurami oraz pisklętami. W zagrodzie obok jest osiłek, który trafił tu wygłodzony, a po sąsiedzku zagląda do niego dzik Berto - przyjaciel rodziny.
Pies rasy cavapoo stał się niezwykle popularny wśród gwiazd. Ma go m.in. Julia Wieniawa czy Anna i Robert Lewandowscy. W sieci można znaleźć informacje, że pupil jest hipoalergiczny, więc będzie odpowiedni dla alergików. Czy to prawda?
Na co trzeba uważać?
Dowiedz się, jak go stosować, aby ograniczyć linienie psa i pozbyć się wątpliwej przyjemności odkurzania psich kłaczków każdego dnia.
Dlaczego matka odrzuciła małego leniwca? Jak w tej sytuacji wygląda proces karmienia? Na te pytania odpowiedział nam opiekun małych ssaków Andrzej Miozga.
Mały pies lub kot, który został zbyt wcześnie rozdzielony z matką, przeżywa ogromny stres. Nowy opiekun powinien zadbać o socjalizację pupila, czyli przyzwyczaić go do nowego miejsca.