Ami zasługuje na miano prawdziwej damy. Cechuje ją nie tylko nietuzinkowa uroda ale i maniery. Świetnie czuje się w towarzystwie ludzi, których obecności bardzo potrzebuje. Pomóżmy jej znaleźć kochający dom.
Podatek od posiadania psa zapłacić muszą mieszkańcy tych gmin, których władze zdecydowały o jego obligatoryjności. Od przyszłego roku rząd zapowiedział podniesienie wysokości tej opłaty. O ile?
Właściciele psów będą musieli przygotować się na zmiany. Rządzący chcą, aby wszystkie czworonogi - obowiązkowo - miały wszczepianego czipa. Władze w ten sposób chcą rozwiązać problemem bezpańskich psów.
Dzik euroazjatycki to duży, lądowy ssak występujący głównie w Europie i Azji Południowej. Zwierzę pochodzi z rodziny świniowatych i szybko się rozmnaża. Żyje głównie w lasach i rezerwatach. Ze względu na swoje zwyczaje i upodobania często stanowi zagrożenie na danym terytorium, nie tylko dla innych zwierząt, ale również człowieka i jego upraw.
Wychodzenie na spacer z psem to konieczność założenia mu obroży i smyczy. Aby pies dobrze na nią reagował, warto go przyzwyczajać do obroży od szczeniaka. Jeżeli jednak jest to dla niego nowość, trzeba wykazać dużo cierpliwości i bardzo dobrze dopasować odpowiedni model.
Rośliny to świetny element dekoracyjny każdego akwarium. Dzięki nim akwarium stanie się prawdziwą ozdobą mieszkania. Ponadto rośliny akwariowe dbają o ryby i tworzą im bezpieczne środowisko do życia.
Żółwie stepowe żyjące na wolności występują m.in. w Kazachstanie, Rosji, Iranie i Uzbekistanie. Dorastają do 23 cm, jednak samice z reguły są nieco większe od samców. Domowa hodowla żółwia stepowego wymaga wiedzy z zakresu potrzeb żywieniowych oraz zwyczajów gadów. Jakie warunki musi mieć zapewnione żółw stepowy? Terrarium to miejsce, w którym przebywa on najczęściej, należy więc wyposażyć je w kilka akcesoriów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania gada.
Robert Pogorzelski założył pod Jasłem Ośrodek Rehabilitacyjny Dzikich Zwierząt "Puchacz", gdzie opiekuje się zarówno gatunkami chronionymi, jak i niechcianymi ptakami. Ostatnio uratował zatrutego bielika.
Uczniowie z Leśnych Klas ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdyni zbudowali kopce dla jeży, by pomóc im przetrwać zimę. O szczegółach akcji opowiedziały jej inicjatorki - Alina Żuchowska-Leszczyńska i Agnieszka Papiewska.
Zastanawiasz się, co je sarna i jak zmienia się jej pożywienie w zależności od pory roku? Czy zwierzęta te są całkowicie roślinożerne? Zobacz, czym charakteryzuje się menu zwierzęcia oraz w jaki sposób można pomóc mu przetrwać trudny okres zimy.
Psy myśliwskie towarzyszą człowiekowi już od starożytności. Uznanie zyskały wśród arystokracji brytyjskiej, by z czasem na dobre zadomowić się w całej Europie. Różnorodność ras wynika z rodzaju terenu, na którym pracują i wielkości zwierzyny, którą tropią.
Z początkiem jesieni niedźwiedzie zaczynają przygotowywać się do gawrowania, czyli snu zimowego. Jak zmieniają się ich zwyczaje w tym szczególnym czasie?
Jeże to jedne z najstarszych ssaków, które przez miliony lat ewolucji niewiele się zmieniły. Jeże są nie tylko przeurocze, ale również bardzo pożyteczne, m.in. dlatego, że zjadają ślimaki. Są też zupełnie pozbawione agresji. Czasami spotykamy je w miastach. Jak pomóc jeżom jesienią i zimą? W studiu Dzień dobry TVN opowiedział o tym Marcin Kostrzyński.