Do schroniska w Celestynowie trafiło 30 zwierząt z Ukrainy. Wśród nich była Slava. Czym przekonała do siebie opiekunów?
W Niemczech, w jednym z miast właściciele kotów zostali poinstruowani, aby nie wypuszczali swoich zwierzaków na zewnątrz. Złamanie tego zalecenia może drogo kosztować - nawet 50 tysięcy euro kary. Zakaz obowiązuje od 1 kwietnia do 31 sierpnia. Dlaczego został wprowadzony?
Wojciech Szukalski - znany w sieci jako "weterynaria.okiem.technika" - uratował pisklę. Tą historią żyją tysiące internautów śledzących stan zdrowia ptaka, któremu nadali imię "Boguś".
- To są wyśnione dla nich warunki - opowiada Łukasz Toczołowski, opiekun Dworku Pentowo.
Mieszkańcy warszawskiego Bemowa nie dowierzali własnym oczom, kiedy na ulicy obok nich maszerował łoś. Niestety wizyta w mieście skończyła się dla niego tragicznie. Zwierzę zmarło po tym, jak zostało ciężko ranne.
W malowniczym stawie w Pieńsku od wielu lat mieszka żółw. Fiodor, jak nazwali go mieszkańcy, jest znany i lubiany. Ma tu swoją ulubioną kłodę, a nawet przyjaciółkę - kaczkę. Jak to się stało, że zamieszkał w stawie? Dowiecie się tego naszego materiału.
Jak porozumiewają się pszczoły? Naukowcy z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie znaleźli niezwykły przedmiot badań - zachowanie pszczół. Wykorzystując najnowszą technologię, obserwują życie pszczół z bardzo bliska. Co odkryli?
Mimikra w świecie zwierząt i roślin pełni kilka funkcji. Przede wszystkim zwiąże się z innymi formami obrony przed naturalnymi wrogami. Co to jest mimikra, zależy jednak w dużej mierze od tego, o jakim jej typie mowa. Mimikra zwierząt najczęściej ma charakter obronny, w przypadku roślin pojawia się mimikra seksualna. Pojęciem z zupełnie innego porządku jest mimikra molekularna, która dotyczy podobieństwa genów bakterii i wirusów z genami gospodarza. Zjawisko mimikry u ludzi to z kolei termin wiążący się z pewnego typu zachowaniami psychicznymi jednostki.
Akwarium to bardzo popularna dekoracja mieszkania.
Kot został skradziony podczas inwazji wojsk rosyjskich w Ukrainie.
Jeże są stałym elementem miejskiej fauny. Każdy z nas choć raz widział to urocze zwierzę, przemykające między infrastrukturą stworzoną dla ludzi. Niestety, często stanowi ona dla niego realne zagrożenie.
W Pyskowicach zatrudniono owieczki w roli kosiarek. To bardzo ekologiczny sposób na strzyżenie trawy. Zwierzęta te mają jednak zdecydowanie więcej zalet, a mało wymagań. Niewątpliwie zasługują na odznakę dobrego pracownika.
Żubr to jeden z najstarszych gatunków zwierząt żyjących na ziemi. Agata Zjawińska z Dzień Dobry TVN odwiedziła "Dziką Zagrodę", czyli królestwo żubrów, gdzie opiekunowie dbają o odbudowę gatunku.
Które użądlenia są najgroźniejsze? Jak się zachować? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dr. n. med. Martą Kołacińską-Flont, specjaliską alergologii i Stanisławem Łoboziakiem, biologiem.
Narodziny maluchów zasilą w ten sposób pulę genową innych ogrodów.
Właściciele proszą o wsparcie na leczenie psa.
Cały świat podziwia Patrona, czyli ukraińskiego psa rasy Jack Russell Terrier, który rozbraja rosyjskie miny i niestrudzenie ratuje życie mieszkańcom Ukrainy. W Dzień Dobry TVN hodowczyni Kaja Kamińska oraz behawiorystka Aneta Awtoniuk opowiedziały o tej niezwykłej rasie.
Od początku wojny w Ukrainie na wielu dworcach w Polsce zorganizowano punkty pomocowe dla uchodźców oraz ich zwierząt. Jeden z nich funkcjonuje w Krakowie. Wolontariuszki stają tam na wysokości zadania, a w Dzień Dobry TVN opowiedziały o szczegółach swojej pracy.
Anna K. została skazana za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.
Marzysz o pięknym akwarium, które stanie się wyjątkową ozdobą w Twoim domu? Jednym z najważniejszych elementów akwarium jest odpowiedni filtr.
Nie trzeba być ornitologiem, by podziwiać piękno ptaków i wsłuchiwać się w ich śpiew. Przekonują o tym pomysłodawcy wiosennej akcji "Ogród na pTAK!". Wyjątkowa inicjatywa powstała z myślą o wszystkich miłośnikach przyrody, pragnących przyczynić się do poprawy warunków życia zwierząt.
Po naszych ulicach bardzo często błąkają się bezdomne lub porzucone zwierzęta. Tomasz Koper, założyciel fundacji TropWarszawa, zajmuje wyłapywaniem bezpańskich psów.
Piotr Romanowski jest opiekunem krów. Jedną z nich uratował dwa dni przed tym, zanim miała zostać wysłana przez poprzedniego gospodarza na rzeź. Był świadkiem prawdziwego płaczu zaprzyjaźnionej krowy Bombony.
Leniwce są powszechnie uznawane za jedne z najbardziej sympatycznych zwierząt na świecie.
Niedowidzący Dominik Dusza i jego pies przewodnik Melba tworzą zgrany duet. Razem studiują na Uniwersytecie Śląskim i mieszkają w akademiku. Nie odstępują siebie na krok. - Wszędzie się ze mną przemieszcza - zapewnia opiekun labradorki w Dzień Dobry TVN.
Nakaz to pies do zadań specjalnych. Pełni służbę w Zakładzie Karnym w Głogowie. Jak wygląda jego dzień pracy?
Komin wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej zyskał popularność na całym świecie, a wszystko to za sprawą mieszkającej tam pary sokołów wędrownych.
Jak zachować się, gdy znajdziemy go na swojej drodze?
Odznaczenie za ofiarną służbę pieska odebrał jego właściciel i saper Mychajło Iljew.
Powoli stajemy się coraz bardziej wyczuleni na krzywdę zwierząt. Reagujemy lub wzywamy odpowiednie służby, gdy dzieje się coś niepokojącego. Niestety takie zachowania nie zawsze wychodzą zwierzakom na dobre.