Niedźwiedzie w Tatrach zaczęły wybudzać się z zimowego snu. Głodne zwierzęta mogą rozpocząć wędrówki w poszukiwaniu pożywienia, a co za tym idzie zbliżyć się do terenów zamieszkiwanych przez ludzi.
Piotr Galiński jest choreografem i przez długi czas żył w mieście, jednak pragnął przeprowadzić się w spokojniejszą okolicę. Zrealizował swoje plany, mieszka na wsi i zajmuje się hodowlą kur.
Od pokoleń żyjemy z bocianami, wiosną czekamy na ich przylot. Pierwsze osobniki były już widziane w naszym kraju w tym roku. Marcin Kostrzyński opowiedział o tym dlaczego chętnie pojawiają się w Polsce, jak wygląda ich podróż, życie, a także jak możemy poprawić im warunki mieszkaniowe.
Gdzie jest granica między ratowaniem a uporczywą terapią, która jedynie przedłuża agonię?
Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba pokazał w mediach społecznościowych zdjęcie, które skradło serca internautów. Dyplomata zaadoptował szczeniaka urodzonego w oblężonym przez Rosjan Mariupolu. Tym samym zaapelował do ludzi, żeby w miarę możliwości także ratowali zwierzęta w potrzebie.
Iza Łysoń od 13 lat zajmuje się fotografią psów. Kobieta nie przypuszczała, że zrobione przez przypadek zdjęcie jej 4,5-letniej suczki odniesie tak duży sukces.
Wielka radość nastała w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Na świat przyszły pierwsze w Polsce rosomaki. Martyna Baran, opiekunka drapieżnych ssaków, opowiedziała w rozmowie z Robertem Stockingerem, jak mama-samica opiekuje się maluchami. Dlaczego samiec na razie nie zbliża się do swoich dzieci?
Delfinoterapia to rodzaj specjalnej psychoterapii. Należy pamiętać o tym, że wbrew pozorom, najważniejszą rolę w terapii z delfinami odgrywa umiejętny psychoterapeuta – delfiny są tylko ważnym dodatkiem. Na czym polega delfinoterapia i kiedy zaleca się ją stosować?
Opiekunka zwierzaka miała zostać zgwałcona, a następnie zabita.
Czy agresywne psy mogą zmienić zachowanie? Poznajcie ciekawe historie adopcyjne.
Dni Lasera były policzone. Został wykupiony przez organizację ekologiczną Klub Gaja, a następnie zatrudniony w Szkole Specjalnej nr 4 w Sosnowcu jako terapeuta. Pomaga się rozwijać dzieciom z niepełnosprawnościami.
Dlatego też wielu z nas szuka skutecznych i sprawdzonych sposobów, jak usunąć zapach moczu kota i psa. Jakie środki dobrze działają?
Nadeszła wiosna, więc przyroda budzi się do życia. To też czas, kiedy rodzą się młode dziki, lisy czy borsuki. O niezwykłej leśnej porodówce i zwyczajach zwierząt opowiedział w Dzień Dobry TVN przyrodnik Marcin Kostrzyński.
Jakie wybrać i jak zrobić je samodzielnie?
Izabela Lawrenc od lat mieszka w Hiszpanii, gdzie pod swój dach przygarnęła bezdomne koty i psy, które świetnie dogadują się z jej kurami oraz pisklętami. W zagrodzie obok jest osiłek, który trafił tu wygłodzony, a po sąsiedzku zagląda do niego dzik Berto - przyjaciel rodziny.
Pies rasy cavapoo stał się niezwykle popularny wśród gwiazd. Ma go m.in. Julia Wieniawa czy Anna i Robert Lewandowscy. W sieci można znaleźć informacje, że pupil jest hipoalergiczny, więc będzie odpowiedni dla alergików. Czy to prawda?
Na co trzeba uważać?
Dowiedz się, jak go stosować, aby ograniczyć linienie psa i pozbyć się wątpliwej przyjemności odkurzania psich kłaczków każdego dnia.
Dlaczego matka odrzuciła małego leniwca? Jak w tej sytuacji wygląda proces karmienia? Na te pytania odpowiedział nam opiekun małych ssaków Andrzej Miozga.
Mały pies lub kot, który został zbyt wcześnie rozdzielony z matką, przeżywa ogromny stres. Nowy opiekun powinien zadbać o socjalizację pupila, czyli przyzwyczaić go do nowego miejsca.
Dowiedz się, jak przygotować domowe ciasteczka dla ukochanego czworonoga.
W Opolskim Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi" żyje borsuk Paś, który zachowuje się jak domowy pies. Jak się tam znalazł? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała prezes fundacji i opiekunka dzikich zwierząt, tech. wet. Marta Węgrzyn.
Kocimiętka dla kota nazywana jest czasem kocim narkotykiem. Wynika to z tego, że zwierzęta wystawione na jej zapach lub smak zmieniają swoje zachowanie. Wydają się być lekko odurzone i wpadają w pewnego rodzaju amok. Co to jest kocimiętka i czy jest bezpieczna dla naszych pupili?
Jakiego terrarium potrzebuje i czym go karmić?
Agama brodata – cena nie gra roli, gdy chcesz mieć w domu oryginalną jaszczurkę prosto z Australii. Mimo wysokich kosztów utrzymania są one coraz popularniejsze w naszym kraju. Niskim nakładem pracy można wzbudzać zachwyt, gdyż agama brodata łatwo się oswaja i jest niezwykle wdzięcznym kompanem. Sprawdź, ile wiele frajdy może sprawić ta jaszczurka.
Jak wygląda życie z kolorowymi ptakami?
Hodowla tropikalnych zwierząt staje się niezwykle popularna. Sklepy zoologiczne oferują coraz więcej egzotycznych osobników, które charakteryzują się zróżnicowanymi wymaganiami bytowymi. W większości przypadków podstawą jest odpowiednio dobrane terrarium. Jego rozmiary oraz wyposażenie podyktowane są wymaganiami konkretnego gatunku. Hodowcy starają się zapewnić zwierzakom warunki podobne do tych, które panują w ich naturalnym środowisku. Oprócz wilgotności odpowiednio dobranego podłoża oraz rodzaju pożywienia bardzo ważna jest temperatura powietrza. Mata grzewcza do terrarium z termostatem pozwala utrzymać stabilną temperaturę, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Należy pamiętać, że każdy egzotyczny gatunek charakteryzuje się nieco innymi wymaganiami w tym zakresie.
Potrzeba drapania wpisana jest w naturę każdego kota. Udomowione zwierzęta nie zawsze wykazują zainteresowanie specjalnymi drapakami, a do pielęgnacji pazurów czy znaczenia terenu wykorzystują meble, jak również inne elementy wyposażenia mieszkania. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na rozwiązanie tego problemu.