Część właścicieli czworonogów uważa, że ubranie dla psa stanowi fanaberię i wymysł opiekuna. Inni z kolei widzą w tym obowiązkowy element zimowej wyprawki zwierzaka. Jakie są wady i zalety tego typu akcesoriów? Jak wybrać model, który nie będzie utrudniać zwierzęciu poruszania się?
Decyzja o przygarnięciu zwierzęcia powinna być dobrze przemyślana i rozważona. Niestety, nie zawsze tak się dzieje. Zdarza się, że ktoś znudzony pupilem porzuca go np. w lesie. Takim zwierzakom pomaga m.in. ekopatrol. Na czym polega ich praca?
Zbliżają się święta, co dla wielu z nas oznacza dłuższą bądź krótszą podróż do rodzinnego domu. Jak umilić trasę naszemu pupilowi, którego nie chcemy zostawiać pod czyjąś opieką? Jak przygotować się do wycieczki z czworonogiem? Na co zwrócić uwagę? O tym opowiedziała nam Aneta Awtoniuk – behawiorystka zwierząt, terapeutka zachowań psów i kotów.
"Są całe w odchodach, zdziczałe i nikt nad nimi nie pracuje".
Głęboko w oceanach żyją stworzenia, o których nadal wiemy bardzo mało albo nic. Jednym z nich jest niezwykle rzadka ryba Macropinna microstoma. Ostatnio stało się o niej głośno w świecie nauki i przyrodniczych ciekawostek.
"Kucyki są prezentem dla dzieci, który szybko się nudzi".
Z początkiem zimy większość z nas zaczyna narzekać na niekorzystne warunki atmosferyczne, wywołujące szereg uciążliwych problemów. Dokuczliwy mróz oraz pokryte lodem chodniki mogą stanowić przeszkodę także dla naszych czworonożnych przyjaciół. W Dzień Dobry TVN Zofia Zaniewska-Wojtków opowiedziała o tym, jak przygotować psa do zimowego spaceru.
„Na tropie dzikich zwierząt” to podróżniczo – przyrodniczy program, w którym doświadczony podróżnik Dawid Andres oraz dwunastoletnia Natalia doświadczają niezwykłej wędrówki po Alasce. Wspólnie tropią zagrożone gatunki zwierząt. Jakie poznamy w czwartym odcinku?
Okres, w którym cały świat musiał się zatrzymać i nauczyć pracować zdalnie spowodował, że wiele osób zdecydowało się na przygarnięcie pod swój dach czworonoga. Od tamtej pory coraz częściej w przestrzeni publicznej pojawia się temat zdrowia psychicznego i depresji u psów. Okazuje się, że zwierzaki są na nią szczególnie narażone w okresie zimowym. Jak rozpoznać i leczyć depresję u psa? W rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl
"Kupując żywego karpia mamy rybę nie lepszej, a gorszej jakości".
Wybór nie będzie przypadkowy.
"Na tropie dzikich zwierząt" to emitowany w Discovery Channel program podróżniczo-przyrodniczy, w którym podróżnik Dawid Andres i dwunastoletnia, ciekawa świata Natalia podróżują po Alasce i wspólnie tropią zagrożone gatunki zwierząt. Jakie zwierzę poznamy w trzecim odcinku?
Domowe przysmaki dla kota mogą stanowić cenne uzupełnienie diety opartej na zdrowej karmie. Sprawiają przy tym wiele przyjemności czworonogom. Należy jednak starannie je wybierać. Nieodpowiedni smakołyk może bowiem kotu zaszkodzić.
Z roku na rok zwiększa się nasza wrażliwość wobec zwierząt. Nic więc dziwnego, że w okresie świątecznym wzrasta zainteresowanie zabawkami i smakołykami, które wręczamy naszym pupilom na Boże Narodzenie tak, jak pełnoprawnym członkom rodziny. Przedstawiamy pomysły na podarunki, z których ucieszy się każdy psiak.
Chciałbyś zacząć spacerować ze swoim kotem? Dowiedz się, jak wybrać szelki dla zwierzęcia, i zadbaj o jego bezpieczeństwo podczas wspólnych przechadzek.
Drgawki u psa, zwłaszcza w pełni zdrowego i w sile wieku, są czymś niepokojącym. Można opisać je jako niekontrolowane, nagłe ruchy wielu mięśni jednocześnie. Powodować może je wiele dolegliwości mniej lub bardziej niebezpiecznych dla życia pupila. Należy odróżniać je od dreszczy, czyli drżeń pojedynczych mięśni, które są całkiem normalne, gdy zwierzęciu jest zimno. Można je także zaobserwować podczas snu. Nie wymagają one interwencji weterynaryjnej – w przeciwieństwie do drgawek.
Praca w schronisku dla zwierząt to bardzo wymagające zajęcie i ciągła walka o zdrowie, a czasem nawet życie podopiecznych. Agata Zjawińska postanowiła sprawdzić jak wygląda praca wolontariuszy i opiekunów.
Trudno jest walczyć z mitem, że mleko dla kota jest zdrowe, tym bardziej, że jest on wciąż utrwalany przez popkulturę. Tymczasem jedynym rodzajem mleka, jaki powinien się pojawić w kociej diecie do ok. 8–12 tygodnia życia, jest mleko matki.
Widok psa z kością stał się tak popularny, że wiele osób uważa, że to jeden z głównych posiłków czworonogów. Zwierzaki często otrzymują resztki obiadu w takiej właśnie postaci. Właściciele powinni jednak traktować kości jako okazjonalną przekąskę, a karmę lub gotowane jedzenie jako główny posiłek. Należy również pamiętać, że niektóre kości nie powinny być podawane czworonogom z uwagi na ryzyko zadławienia się lub skaleczenia przełyku. Jakie kości dla psa są bezpieczne?
Oglądaj program "Na tropie dzikich zwierząt" i zobacz, jak w naturalnych warunkach żyją m.in. łosie, niedźwiedzie czy wilki. Podglądaj ich zachowania, odkryj nieznane miejsca i dowiedz się, jak postępować, będąc gościem w ich domu. Która z lekcji zrobiła na Tobie największe wrażenie? Nie zwlekaj i już teraz weź udział w konkursie "Spędzaj czas z TVN".
Kalendarze adwentowe to nie tylko wspaniały prezent dla dzieci, ale też dla czworonożnych pupilów. Jak przygotować wyjątkową niespodziankę dla psa radzą ich właściciele oraz lekarz weterynarii.
"Były anemiczne, nie miały stałego dostępu do wody"
Jedzenie dla chomika jest ogólnodostępne i niedrogie. Chomiki domowe odżywiają się zarówno roślinami, jak i mięsem. Sprawdź, co jedzą chomiki dżungarskie, syryjskie, a czym odżywiają się chomiki europejskie i chomiki Roborowskiego.
„Na tropie dzikich zwierząt” to program podróżniczo – przyrodniczy, w którym doświadczony podróżnik Dawid Andres i dwunastoletnia, ciekawa świata Natalia wyruszają w niezwykłą podróż po Alasce. W jej trakcie wspólnie tropią zagrożone gatunki zwierząt. Jakie zwierzę spotkają w drugim odcinku?
Czy pies maltańczyk miniaturka w ogóle istnieje? Takie pytanie nasuwa się zapewne wielu fanom tej rasy, którzy pragnęliby zakupić tego uroczego czworonoga w wersji "torebkowej". Okazuje się ten śnieżnobiały zminiaturyzowany psiak jest do kupienia na rynku, jednak wyłącznie od nielegalnych hodowców.
Okres jesienno-zimowy to najgorsza pora zarówno dla czworonogów, jak i ich właścicieli. Deszcz, śnieg, błoto i odciśnięte łapy w całym mieszkaniu. Jak radzić sobie z mokrymi i brudnymi psimi nóżkami? Kiedy i jak często myć naszego pupila? Na te pytania odpowiedziała Małgorzata Adamczyk, groomer.
Prezka jest adoptowaną suczką, która ma własne konto na Instagramie. W mediach społecznościowych promuje adopcję i pomaga bezdomnym pieskom przygotować się do życia w rodzinnym domu.
Uprząż dla psa, zwana również szelkami, znalazła swoje zastosowanie już w czasach, kiedy psy wykorzystywano do pracy. Ma to miejsce po dziś dzień, szczególnie w krajach podbiegunowych, gdzie psy pełnią rolę zwierząt ciągnących zaprzęg sań. Ponadto szelki dla psa wykorzystuje się podczas spacerów i aktywności sportowych, m.in. do biegania czy kolarstwa. Dają większą kontrolę właścicielowi, ale również wspierają bezpieczeństwo i zdrowie fizyczne zwierząt. Na co zwrócić uwagę przy wyborze szelek dla psów?