Jeże są stałym elementem miejskiej fauny. Każdy z nas choć raz widział to urocze zwierzę, przemykające między infrastrukturą stworzoną dla ludzi. Niestety, często stanowi ona dla niego realne zagrożenie.
W Pyskowicach zatrudniono owieczki w roli kosiarek. To bardzo ekologiczny sposób na strzyżenie trawy. Zwierzęta te mają jednak zdecydowanie więcej zalet, a mało wymagań. Niewątpliwie zasługują na odznakę dobrego pracownika.
Żubr to jeden z najstarszych gatunków zwierząt żyjących na ziemi. Agata Zjawińska z Dzień Dobry TVN odwiedziła "Dziką Zagrodę", czyli królestwo żubrów, gdzie opiekunowie dbają o odbudowę gatunku.
Które użądlenia są najgroźniejsze? Jak się zachować? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dr. n. med. Martą Kołacińską-Flont, specjaliską alergologii i Stanisławem Łoboziakiem, biologiem.
Cały świat podziwia Patrona, czyli ukraińskiego psa rasy Jack Russell Terrier, który rozbraja rosyjskie miny i niestrudzenie ratuje życie mieszkańcom Ukrainy. W Dzień Dobry TVN hodowczyni Kaja Kamińska oraz behawiorystka Aneta Awtoniuk opowiedziały o tej niezwykłej rasie.
Od początku wojny w Ukrainie na wielu dworcach w Polsce zorganizowano punkty pomocowe dla uchodźców oraz ich zwierząt. Jeden z nich funkcjonuje w Krakowie. Wolontariuszki stają tam na wysokości zadania, a w Dzień Dobry TVN opowiedziały o szczegółach swojej pracy.
Nie trzeba być ornitologiem, by podziwiać piękno ptaków i wsłuchiwać się w ich śpiew. Przekonują o tym pomysłodawcy wiosennej akcji "Ogród na pTAK!". Wyjątkowa inicjatywa powstała z myślą o wszystkich miłośnikach przyrody, pragnących przyczynić się do poprawy warunków życia zwierząt.
Po naszych ulicach bardzo często błąkają się bezdomne lub porzucone zwierzęta. Tomasz Koper, założyciel fundacji TropWarszawa, zajmuje wyłapywaniem bezpańskich psów.
Piotr Romanowski jest opiekunem krów. Jedną z nich uratował dwa dni przed tym, zanim miała zostać wysłana przez poprzedniego gospodarza na rzeź. Był świadkiem prawdziwego płaczu zaprzyjaźnionej krowy Bombony.
Niedowidzący Dominik Dusza i jego pies przewodnik Melba tworzą zgrany duet. Razem studiują na Uniwersytecie Śląskim i mieszkają w akademiku. Nie odstępują siebie na krok. - Wszędzie się ze mną przemieszcza - zapewnia opiekun labradorki w Dzień Dobry TVN.
Komin wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej zyskał popularność na całym świecie, a wszystko to za sprawą mieszkającej tam pary sokołów wędrownych.
Powoli stajemy się coraz bardziej wyczuleni na krzywdę zwierząt. Reagujemy lub wzywamy odpowiednie służby, gdy dzieje się coś niepokojącego. Niestety takie zachowania nie zawsze wychodzą zwierzakom na dobre.
W Polsce utarło się powiedzonko, że osiołki nie należą do najmądrzejszych stworzeń. Jednak nic bardziej mylnego! Te zwierzęta są niezwykle inteligentne, przyjazne, a także wrażliwe. Poza tym, mogą one poprawić nasz stan psychiczny, fizyczny oraz emocjonalny. W jaki sposób?
W piątek, 6 maja, przez Dolinę Chochołowską przeszła gwałtowna burza. Na Siwej Polanie w tym czasie wypasały się owoce. Zwierzęta, które znajdowały się w pobliżu drzew i słupów konstrukcyjnych tamtejszego parku linowego, zginęły od uderzenia piorunem.
Planujesz podróż z psem i chcesz przygotować się do niej w sposób kompleksowy, aby Twój samochód nie ucierpiał? A może regularnie wyjeżdżasz ze swoim pupilem i potrzebujesz praktycznej i wygodnej maty na tylną kanapę auta? Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać matę do samochodu dla psa, abyście zarówno Ty, jak i Twój czworonóg cieszyli się spokojną podróżą.
Wzruszająca historia 10-letniego psa ze schroniska, który w podeszłym wieku dostał szansę na miłość. Co było najtrudniejsze w adaptacji czworonoga w nowym domu?
Koty, podobnie jak ludzie, muszą znajdować się pod stałą opieką lekarską. Czasem jednak, mimo przeprowadzania regularnych badań krwi i wykonywaniu szczepień, opiekun nie jest w stanie uchronić pupila przed każdą dolegliwością. Choroby takie jak FIP zbierają swoje żniwa, a człowiek często pozostaje bezsilny.
Drozd śpiewak występuje w Europie, Azji i Afryce. Niewielki rozmiar tych ptaków nie zwiastuje ich donośnego głosu. Do Polski wracają wczesną wiosną, aby zbudować gniazdo i złożyć jaja. Co jeszcze warto wiedzieć o tym ptaku?