Dom

Metamorfoza mieszkania według Krzysztofa Mirucia. "W nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się antyki"

Dom

Krzysztof Miruć jak mało kto zna się na remontach. Tym razem architekt zdradził, co możemy zrobić, żeby nasz dom wyglądał jak pałac. Po pierwsze: złoto, które obecnie jest niezwykle modne. Z jakimi kolorami dobrze się komponuje?

Pałacowe wnętrza w każdym domu

Pałac jest powszechnie kojarzony z luksusem. Nie ma się więc, co dziwić, że wiele osób marzy o tym, aby zamienić swoje mieszkania na pałacowe wnętrza. Z pomocą przychodzi Krzysztof Miruć - architekt znany z programów emitowanych na antenie HGTV. Nasi prowadzący Andrzej Sołtysik i Anna Kalczyńska, spytali go o poradę.

- Są dodatki, które będą świetnie wyglądały zarówno w klasycznych pomieszczeniach, jak i nowoczesnych - zauważył.

W pierwszej kolejności Krzysztof Miruć polecił widzom złoty wazon, który kształtem przypomina rzeźbę. Polecił też zaopatrzyć się w przedmioty codziennego użytku z katalogów marek modowych, przykładowo kryształowe misy.

Klasyczne dodatki do mieszkania

Architekt przyznał, że dobre dodatki bywają drogie. Za wysoką ceną idą jednak jakość, wykonanie i wieloletnie doświadczenie producenta. Inna sprawa, że tego typu elementy często należą do limitowanych edycji. Mamy więc pewność, że w naszym doi stoi rzadki przedmiot. Luksusowe dodatki znajdziemy też w popularnych sklepach sieciowych czy na targach staroci.

Nie wszystkie dodatki, którą mają nadać pomieszczeniu "szlacheckości" wyglądają klasycznie. Krzysztof Miruć zaprezentował widzom wazon, który wyglądał bardzo futurystycznie. Jak jednak wyjaśnił "dobry design sam się broni".

Architekt zachęcił do zabawy stylami. Zwrócił jednak uwagę na to, żeby nie przesadzać z nadmiarem dodatków.

- To jest komponowanie. Całość ma wyglądać estetycznie - podsumował.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości