Aranżacje wnętrz

"Sama to ogarniesz". Jak zwykłą poduszkę przerobić w stylowy dodatek?

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Poduszki mogą stanowić świetny dodatek do kanapy w salonie. Ociepli mebel oraz nada przytulny charakter. A jak zmienić zwykłą poduszkę w unikatową? Magda Borowiak-Wróblewska, jedna z prowadzących cykl "Sama to ogarniesz" pokazała, jak zrobić to krok po kroku.

"Sama to ogarniesz" - zmień poduszkę w stylowy dodatek

W cyklu "Sama to ogarniesz" architekt wnętrz Magda Borowiak-Wróblewska pokazuje, jak przerabiać, recyclingować, przemalowywać i zmieniać używane przedmioty. Wszystko dlatego, że nie lubi wyrzucać rzeczy. Naszym widzom tym razem pokazała, jak nudną, białą poduszkę przemienić w stylowy dodatek.

Karnawałowa poduszka - DIY

Do wykonania karnawałowej poduszki potrzebne będzie:

  • poszewka,
  • klej,
  • taśma z piórkami,
  • tekturki,
  • nożyczki.

- Istotne są dwie kwestie. Pierwsza – dobrej jakości klej do tkanin , a druga - dobranie koloru poszewki do koloru piór . Dobrze, jakby był to identyczny kolor lub bardzo zbliżony, ponieważ poszewka stanowi tło dla piór – tłumaczyła Magda Borowiak-Wróblewska.

Magda wybrała standardową poszewkę o wymiarach 40x40 cm i 4-metrową taśmę z piórkami, by pociąć ją na dziesięć 40-centymetrowych pasków. Taką taśmę dostaniemy zarówno w pasmanteriach, jak i sklepach online.

- Przydadzą nam się również tekturki do klejenia, które będą troszeczkę większe niż poduszka. Potrzebujemy ich 10. Jeszcze ważna rzecz, by poszewka się nie skleiła, wkładamy do środka gazety lub tekturę – oznajmiła ekspertka.

Następnie przystąpiła do cięcia tekturek, pasków z piórkami i przygotowania miarki.

- Tak, żeby utrzymać równą odległość między tasiemkami, odznaczam 4 cm. Im więcej tasiemek, tym bardziej włochata będzie poduszka - oznajmiła.

Jak przykleić tasiemki?

- Kleić zaczynamy od góry. Tasiemkę przykładamy jak najbliżej krawędzi. To jest proste do zrobienia, ale wymaga precyzji. Staramy się przykleić tylko tasiemkę, a nie pióra – podkreśliła.

Następnie piórka przełożyła tekturką, wzięła miarkę i nakleiła drugi pasek tasiemki. W ten sam sposób powtarzała czynność, aż wszystkie przygotowane tasiemki nie znalazły się na poszewce.

- To pracochłonne, ale efekt będzie tego wart – dopowiedziała Magda.

Gdy wszystkie paski zostały zamocowane, na chwilę odłożyła poszewkę, by wysechł klej. Później włożyła poduszkę do środka. I gotowe. Magda miała rację, poduszka z piórkami wygląda obłędnie i stanowi świetny dodatek do kanapy. Efekt możecie zobaczyć poniżej:

Dzień Dobry TVN

- Wszyscy kochają poduszki, a najfajniejsze jest to, że możemy naprawdę zaszaleć z kolorami, fakturami i strukturami - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości