Dom

"Sama to ogarniesz". Jak zrobić tablicę z plastra drewna?

Dom

"Sama to ogarniesz". Jak zrobić tablicę z plastra drewna?

Materiały do wykonania dekoracji możemy znaleźć wszędzie. Magda Borowiak-Wróblewska szuka ich w lesie, bo jak twierdzi, lubi do wnętrz wprowadzać trochę natury. W Dzień Dobry TVN Magda pokazała, jak samodzielnie wykonać tablice z plastra drewna.

Zamiłowanie do przerabiania przedmiotów

Magda Borowiak-Wróblewska na co dzień jest architektem wnętrz. Jak zdradziła, nie lubi wyrzucać rzeczy. Zamiast tego przerabia je, tym samym nadając przedmiotom drugie życie.

Robienie rzeczy własnoręcznie przynosi mega frajdę

- powiedziała. 

Tablica z plastra drewna

Magda przedstawiła nam patent na użyteczne tablice wykonane z plastra drewna. Dodatek ten sprawdzi się idealnie jako element wystroju kuchni, korytarza czy gabinetu. Oprócz funkcji ozdobnych, tablica może zostać wykorzystana jako notatnik, gdzie możemy zapisać zarówno ważne terminy spotkań, jak i informacje dla reszty domowników. Jak wykonać taki gadżet? Potrzebujemy: plastra drewna, farby tablicowej, paska, taśmy, wkrętarki i śrubki.

Plaster ma średnicę 30 cm i grubość 3 cm. Ważne jest przy zakupie plastra, żeby zwrócić uwagę na to, czy jest dobrze wyszlifowany

 - powiedziała.

Gdy mamy już plaster, pracę rozpoczynamy od oklejenia kory taśmą, tak by nie pomalować boków, a jedynie środek. Następnie dwu lub trzykrotnie pokrywamy pień drzewa czarną farbą tablicową i odstawiamy do wyschnięcia na 24 godziny. Po upływie doby możemy pomyśleć o wykonaniu uchwytu, za który powiesimy naszą tablicę w dowolnym miejscu na ścianie.

Magda uchwyt postanowiła wykonać ze starego paska, od którego odcięła klamrę. W poziomie zaznaczyła miejsca nawiercenia, a następnie za pomocą wkrętarki i śrubek przymocowała pas do drewna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Nie żyje Wojciech Pszoniak. Wybitny aktor miał 78 lat

Znany bloger przegrał walkę z koronawirusem. "Serce Dmytra nie wytrzymało"

Gordon Haskell, wokalista King Crimson, nie żyje. "Będziemy tęsknić za jego piękną muzyką, aksamitnym głosem i ciepłym uśmiechem"

Reporter: Monika Nasternak
Co sądzisz o tym artykule?
50
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0