Aranżacje wnętrz

Stylowe pojemniki ze zużytych słoików. Małym kosztem nadadzą charakter każdemu wnętrzu

Aranżacje wnętrz

Stylowe pojemniki ze zużytych słoików. Małym kosztem nadadzą charakter każdemu wnętrzu

Słoiki to przedmioty, których wiele posiada w domu chyba każdy z nas. Chociażby podczas przygotowania obiadu, po zużyciu sosu czy wykorzystaniu warzyw konserwowych zostaje nam ich kilka zbędnych sztuk. Architekt wnętrz, Magda Borowiak-Wróblewska proponuje, by słoików nie wyrzucać, ale zrobić z nich nowoczesne opakowania. W jaki sposób?

Drugie życie słoików

W cyklu "Sama to ogarniesz" architekt wnętrz Magda Borowiak-Wróblewska pokazuje, jak przerabiać, recyclingować, przemalowywać i zmieniać używane przedmioty. Wszystko dlatego, że nie lubi wyrzucać rzeczy.

- Robienie rzeczy własnoręcznie przynosi mega frajdę - twierdzi.

Z tego powodu w Dzień Dobry TVN pokazała, jak przekształcić zwykłe słoiki w opakowania, które każdemu wnętrzu dodadzą uroku. I choć użyła do tego zabawek, pojemniki nie muszą mieć zastosowania wyłącznie w pokojach dziecięcych.

- Cymes polega na tym, że kiedy pomalujemy zwierzątka na jednolity kolor, to staną się małymi, troszeczkę abstrakcyjnymi formami - wyjaśnia Magda Borowiak-Wróblewska.

Jak zrobić ze słoika stylowe opakowanie?

Do wykonania opakowań potrzebne będą nakrętki, słoiki oraz plastikowe małe zabawki.

  1. Nakrętki myjemy, odtłuszczamy i suszymy, żeby przykleić zwierzątka, które też dobrze jest wcześniej umyć.
  2. Do klejenia najlepiej użyć kleju na gorąco, ale może to być każdy inny klej, który zwiąże ze sobą metal i tworzywo. Następnie należy przyciskać figurki do nakrętek przez jakieś 30 sekund.

    - Figurki, które będą miały pełną podstawę, będą lepiej się trzymały, a jeżeli mamy 4 łapki, to musimy nałożyć trochę więcej kleju. Ten klej po wyschnięciu jest zupełnie przezroczysty, więc nie szkodzi, jeżeli gdzieś tam wyjdzie na boki - ważne, żeby figurki dobrze trzymały się nakrętki - doradzała architektka wnętrz.
  3. Zwierzątka już są przyklejone do nakrętek. Teraz musimy je pomalować. Najlepiej zrobić to sprayami, ponieważ tak jest najszybciej, najprościej i najbardziej efektownie.

    - Spray najlepiej nakładać warstwami - 2, 3 warstwy - ponieważ jeżeli naraz nałożymy za dużo farby, to możemy zrobić zacieki - ostrzegła Magda Borowiak-Wróblewska.
  4. Po wyschnięciu nakrętki są gotowe do użycia. Trzeba jednak pamiętać, by przy otwieraniu pojemników chwytać nie za figurki, tylko za nakrętki. Wówczas opakowania będą nam dłużej służyły.

    - W zależności od kolorów i od wielkości pojemników, możemy w nich trzymać różne rzeczy w różnych wnętrzach. Na przykład w małych słoikach w łazience mogą być waciki, kolorowe świetnie sprawdzą się w pokojach dziecięcych, (...) a złoty i srebrny sprawdzą się w kuchni albo w salonie - dodała ekspertka DIY. 
sama to ogarniesz, słoiki

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Reporter: Monika Nasternak
Co sądzisz o tym artykule?
81
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0