Przygotowując zimowe zapasy, należy przede wszystkim kierować się umiarem - radzi Jagna Niedzielska.
"Jedyni i niepowtarzalni".
Jadalne prezenty na święta to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie domowej roboty przetwory. Można je przygotować samodzielnie, a do tego jest mała szansa, że się zmarnują. Swoich bliskich można obdarować ich ulubionymi kiszonkami, pysznym piernikiem lub nietypowymi owocami w zalewie. Sprawdź, co warto dać na prezent.
Jabłka do słoików można przygotować na różne sposoby. Nie jest to trudnym zadaniem i poradzi sobie z nim nawet osoba bez doświadczenia w gotowaniu, a satysfakcja z własnoręcznie przygotowanych przetworów jest ogromna. Poznaj sprawdzony przepis na jabłka smażone i prażone, a także na smaczny mus, który może być zdrową przekąską w ciągu dnia lub dodatkiem do innych potraw. Jak zrobić jabłka do słoików na zimę?
Ogórki po kozacku mają specyficzny smak – są słodko-kwaśne z charakterystyczną nutą musztardy. Idealnie komponują się z kanapkami i daniami z grilla. Stanowią także świetną, oryginalną przekąskę do podania na imprezie. Warto zrobić je latem, aby móc przez cały rok cieszyć się ich wyśmienitym smakiem i chrupkością.
Studenci wyruszyli już na uczelnie. To idealny moment, aby zacząć przygotowywać pyszne posiłki w słoikach. Można w nich przechowywać sałatki, surówki, kiszonki, ale również całe obiady. Przedstawiamy 3 proste przepisy na obiad do słoika. Podpowiadamy też, w jaki sposób wekować słoiki, aby jedzenie się nie zepsuło.
W dobie pandemii koronawirusa przez wzgląd na brak możliwości koncertowania wielu artystów zmienia zawód, bądź szuka dodatkowe źródła zarobku. Muzycy z zespołu Dżem wpadli na wyjątkowo oryginalny pomysł i zaczęli sprzedawać... dżem.
Słoiki to przedmioty, których wiele posiada w domu chyba każdy z nas. Chociażby podczas przygotowania obiadu, po zużyciu sosu czy wykorzystaniu warzyw konserwowych zostaje nam ich kilka zbędnych sztuk. Architekt wnętrz, Magda Borowiak-Wróblewska proponuje, by słoików nie wyrzucać, ale zrobić z nich nowoczesne opakowania. W jaki sposób?
Główny Urząd Statystyczny zrobił przegląd stołecznych "słoików". Okazuje się, że najwięcej przyjezdnych pochodzi z lubelskiego. Co roku do Warszawy sprowadza się mniej więcej 4 tys. mieszkańców tego województwa. "Lubelaki" deklasują pod tym względem pozostałe regiony Polski. Czy w Warszawie lubelskie "słoiki" trzymają się razem? I co zazwyczaj szmuglują do Warszawy? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Jak zrobić piękne wazony ze zwykłych słoików i butelek? Czego należy użyć do ich wykonania? Jak można je ozdobić? O tym Dorota Szelągowska w nowym cyklu Dzień Dobry TVN - Gwóźdź programu.
Z pewnością macie jeszcze zapasy przetworów w słoikach w swoich spiżarniach, które możecie wykorzystać do przygotowania pysznych i oryginalnych dań. Skorzystajcie z przepisu Andrzeja Polana na: pikle z ogórka smażone z polędwicą wieprzową, jabłkami, ostrym sosem z miodu i gorczycy, marynowane ogórki zielone z piersią kurczaka, warzywa i owoce marynowane z szynką dojrzewającą oraz marynowanego buraka pieczonego z wędzoną makrelą.
Moda na słoiki - dosłownie i w przenosi - na stałe zagościła w naszych domach oraz na sklepowych półkach. Są takie przetwory warzywne i owocowe dostępne w sprzedaży, które w niczym nie ustępują tym wyrabianym w zaciszu domowym. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Maciej Nowak.