Newsy

Pogoda na czwartek: słońce i początek ocieplenia. Będzie powyżej 10 stopni

Newsy

Pogoda na czwartek: słońce i początek ocieplenia. Będzie powyżej 10 stopni

Przed nami dzień u z dużą ilością słońca. Na termometrach zobaczymy od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu.

Nad Europą w dalszym ciągu dominuje rozległy wyż z centrum nad Białorusią, jedynie w rejonie Morza Śródziemnego zaznaczają się płytkie niże. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu, ze wschodu nadal napływa dość suche powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda na czwartek, 26. marca

W ciągu dnia w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym zachodzie okresami też duże. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na północy i miejscami w centrum do 10 st.C na zachodzie i 12 st.C na południu. Jedynie na obszarach podgórskich od 5 st.C do 7 st.C.

Wiatr umiarkowany, w górach porywisty, na Podkarpaciu do 60 km/h, w Sudetach do 70 km/h a w Tatrach do 80 km/h. Wysoko w górach wiatr powodował będzie zamiecie śnieżne.

Pogoda w nocy

Od czwartkowego wieczora do piątku wieczorem IMGW prognozuje zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie miejscami duże.

Temperatura minimalna od -3 st.C na północnym wschodzie, około -1 st.C w centrum do 0 st.C na zachodzie i 2 st.C nad morzem. Na zachodzie miejscami przygruntowe przymrozki do -2 st.C. Chłodniej tylko w kotlinach górskich, od -7 st.C do -5 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni.

Pogoda w Warszawie

W czwartek do wieczora zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 10 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 0 st.C, lokalnie-1 st.C. Wiatr umiarkowany, wschodni.

O pogodzie czytaj więcej na tvnmeteo.

Zobacz też:

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
69
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0