MedBus z logo Dzień Dobry TVN będzie stał w piątek i sobotę między 9:00 a 17:00 pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie przy wejściu do stacji Metro Centrum naprzeciwko Domów Centrum. Zapraszamy wszystkie Panie!
Są różne sposoby na odchudzenie i zmianę nawyków żywieniowych - dieta, aktywność fizyczna i podobno... hipnoza. Czy ta ostatnia metoda jest rzeczywiście skuteczna? Jak wygląda seans? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN psycholożkę i hopnoterapeutkę Magdalenę Dorau. Czy ktoś weryfikuje pracę naszego gościa?
Miłosz Bronisz urodził się z wadą kończyn tak jak jego idol, coach życiowy Nick Vujicic. W Zielonych Drzwiach Anna Maruszeczko rozmawiała z dwunastolatkiem i jego rodziną o licznych pasjach tego niezwykle aktywnego i pogodnego chłopca. Kiedy wystartuje na paraolimpiadzie?
Spirulina, znana wielu osobom jako alga zawiera bardzo dużo cennych minerałów. O jej korzystnym wpływie na zdrowie powiedziała w Dzień Dobry TVN prowadząca cykl Naturalnie! Agnieszka Cegielska. Pokazała nam również, jak robi się maseczkę z alg. Gdzie znaleźć zdrową spirulinę?
W 2011 roku Pani Monika musiała urodzić siłami natury sześciokilogramowego noworodka. Według specjalistów, na których powołuje się kobieta, na skutek skomplikowanego porodu dziecko jest niepełnosprawne. Rodzina stara się obecnie o odszkodowanie i rentę. O swojej historii Pani Monika powiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu. Jak wyglądał poród?
Witamina D ze względu na swoje wielokierunkowe działanie ma istotny wpływ na zdrowie i kondycję małego dziecka. O jej zaletach rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN pediatrą i immunologiem dr. hab. Wojciechem Feleszko. Jakie są objawy niedoboru witaminy D u dzieci i dorosłych? Jaką dawkę należy podawać dziecku?
Agata Roczniak od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Nie przeszkadza jej to jednak w aktywnym życiu. Ma szczęśliwą rodzinę, jeździ na rowerze, a nawet skoczyła ze spadochronem. Od pewnego czasu uczestniczy w eksperymentalnej terapii, która ma uratować jej życie. Na czym polega przeszczep komórek macierzystych? Na to pytanie w Dzień Dobry TVN odpowiedział lekarz medycyny Tomasz Baran z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.
Głuchoniewidomość w polskim systemie prawnym nie jest zarejestrowana jako niepełnosprawność, co oznacza, że takie osoby mają status wyłącznie niewidomych lub głuchoniemych, a co za tym idzie - nie otrzymują od państwa właściwej im pomocy. Pomimo trudności, które napotykają na co dzień, ciągle chcą żyć aktywnie i czuć się częścią społeczeństwa. Jak nowe technologie ułatwiają im funkcjonowanie? Goście Zielonych Drzwi, Monika Nowak i Michał Kondrat opowiedzieli Annie Maruszeczko o życiu codziennym takich osób jak pan Marek Kozłowski, kierujący Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym.
Niektórzy uważają, że poranny prysznic jest lepszy od wieczornego. Mają rację? O rozstrzygnięcie tej kwestii poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN dermatologa dr Łukasza Preibisza. Dowiedzieliśmy się również, jakich kosmetyków do mycia ciała używać rano i wieczorem. Zobaczcie, jaki obrazek towarzyszył tej rozmowie ;)
W tej chwili w Polsce z niewydolnością serca zmaga się około 700-800 tysięcy pacjentów. Szacuje się, że w przyszłości choroba ta dotknie 1/5 populacji po 40. roku życia. Jakie są główne przyczyny niewydolności mięśnia sercowego? Nasz gość, dr n. med. Robert Zymliński, uczestniczył w pionierskiej operacji ablacji nerwu trzewnego, która ma na celu poprawę komfortu życia pacjentów z chorym sercem. Czy to skomplikowany zabieg i kto kwalifikuje się do tego typu operacji?
"To jest jak taka zaraza... pomaganie. Dlatego, że jak raz to zrobisz, to jesteś już tym zarażony i robisz to do końca życia". O swojej misji opowiedziała nam Anna Dymna, jedna z najbardziej cenionych polskich aktorek, założycielka fundacji "Mimo wszystko". pomagającej osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Naszym gościem była także podopieczna Fundacji Anny Dymnej - Katarzyna Wolińska.
Leczenie pijawkami stosowane jest na świecie od niepamiętnych czasów. Skoro ta tradycja jest tak długa, dlaczego podchodzimy do nich z taką nieufnością? Jakie są wymogi, które stawia się przed osobami chcącymi prowadzić gabinet hirudoterapii? Jakie korzyści płyną z leczenia pijawkami? Co znajduje się w ślinie pijawek? Kto nie może korzystać z tego leczenia? Czy należy ją odrywać od ciała czy jednak sama powinna odpaść? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z alergolog i dermatolog dr n. med. Danutą Myłek.
Za oknem szaro i ponuro. W takie dni łatwo o złe samopoczucie. Jak zatem poradzić sobie z jesienną chandrą i zmęczeniem? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: psychiatrę dr Maję Polikowską-Herman, dietetyczkę Justynę Mizerę i trenerkę personalną Joannę Brzezińską. Dowiedzieliśmy się również, czym charakteryzuje się obniżenie nastroju a czym depresja?
Wraz z jesienią rozpoczął się sezon przeziębień u dzieci. W Dzień Dobry TVN lekarz Łukasz Durajski z Centrum Zdrowia Dziecka powiedział, czy należy posyłać zakatarzone dziecko do przedszkola, czy dziecko zaraża na każdym etapie infekcji i jak zapobiec rozwojowi przeziębienie.
Tym razem prowadząca cykl "(Ro)zważmy to..." Katarzyna Bosacka wzięła na warsztat syropy na przeziębienie. Co zawierają te, które można kupić bez recepty? Czy są skuteczne? Jak przygotować syrop domowy z cebuli? Jakie warzywa mają w sobie naturalne antybiotyki?
Cezary Kopiczko od urodzenia nie ma dłoni, ale to nie przeszkadzało mu w zdobyciu prawa jazdy na niemal wszystkie pojazdy. Obecnie pracuje w rodzinnej firmie transportowej i od czasu do czasu jeździ w trasy. Anna Maruszeczko zaprosiła Cezarego do Zielonych Drzwi, aby powiedział jej o swoich marzeniach i życiu z niepełnosprawnością. Jesteśmy pod wrażeniem sprawności naszego gościa.
Naszym gościem był dziś dr Frank Kinslow twórca naturalnej metody uzdrawiania, nazywanej synchronizacją kwantową lub dwupunktem. Jak działa ta technika i w jakich schorzeniach można ją, zdaniem naszego gościa, stosować?
Badacze snu twierdzą, że krótki sen ma negatywny wpływ na zdrowie. O zdanie poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN dra n. med. Tadeusza Piotrowskiego z Pracowni Badań nad Snem. Ile powinien trwać sen wyrównawczy? Czy drzemanie w ciągu dnia ma sens? Co robić, żeby dobrze spać?
Pani Elżbieta z powodu nowotworu piersi straciła lewą pierś. Operację rekonstrukcji wykonał chirurg prof. Paweł Szychta z Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi ICZMP w Łodzi. Wykorzystał do tego zdrową, prawą pierś. To pierwsza taka operacja w Polsce. Lekarza zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o szczegóły zabiegu.
Czy można uniknąć, lub zniwelować dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego? Naszym gościem była Marta Mieloszyk-Pawelec - magister farmacji, kosmetolog i prekursorka kompleksowej medycyny przyszłości. Jak, jej zdaniem, należy przygotowywać się na PMS i co mogą zdziałać 2 kostki czekolady o godzinie 17.00?
Jak znajduje modelki? Jak przekonuje je do zdjęć bardziej odważnych? Czy utrzymuje się z fotografowania? I wreszcie, czy to, że ma sprawną tylko lewą rękę przeszkadza mu w realizacji jego hobby? Poznajcie niezwykłego fotografa - Sebastiana Pietrzaka. Nasze studio odwiedziła w towarzystwie swoich modelek: Sary Sandu i Joanny Matysiak-Bąk.
Wiele osób marzących o skorygowaniu jakiegoś mankamentu w urodzie ma w czym wybierać, ponieważ kliniki zajmujące się medycyną estetyczną kuszą promocjami. Niestety atrakcyjne ceny nie zawsze idą w parze z jakością usług. Co powinni zrobić pacjenci skrzywdzeni przez lekarza? O błędach chirurgów plastycznych rozmawialiśmy z dr. Waldemarem Jankowiakiem i adwokat Elizą Kuną.
Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. W Dzień Dobry TVN gościliśmy organizatora kampanii "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa” Jakuba Popławskiego oraz jej uczestników: Jana Górczaka i Dawida Słabęckiego, którzy postanowili motywować panie do wykonywania regularnych badań i walki o zdrowie oraz dostarczyć mężczyznom informacji na temat wspierania kobiet w trakcie choroby nowotworowej na każdym jej etapie. Co zrobili w ramach tej akcji?
Z przedwczesnym wypadaniem włosów zmaga się ok. 60 proc. mężczyzn w Polsce. Ale jest dla nich ratunek. Innowacyjną metodę przeszczepu włosów z wykorzystaniem robota sprowadził ze Stanów Zjednoczonych do Polski chirurg plastyk dr Grzegorz Turowski. O jej skuteczności powiedział w Dzień Dobry TVN.
"Myślano o dyskwalifikacji z dalszego leczenia, mieliśmy przygotować się na śmierć dziecka...". By pomóc lekarzom, Wojciech Wojtkowski postanowił stworzyć trójwymiarowy model serca synka, który pozwoli chirurgom, lepiej przygotować się do operacji ratującej życie dziecka. W walce o życie Maciusia wsparł go dr inż. Henryk Olszewski. Obu panów gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN. Zobaczcie jak udało im się stworzyć tak skomplikowany model 3D.
Jak wynika z badań brytyjskich naukowców, żeby zachować dobrą formę należy codziennie zrobić 10 tysięcy kroków. Sprawdziliśmy ile kroków dziennie robią: Michał Baryza, Tamara Gonzales Perea i Jan Pirowski. W studiu Dzień Dobry TVN o tym, jak dostosować aktywność fizyczną do naszego zdrowia i stylu życia, rozmawialiśmy z dr. hab. n. med. Maciejem Karczem. Czy bieganie w centrum miasta, ma więcej zalet czy minusów, związanych z zanieczyszczeniem powietrza?
Jak dowiedział się Filip Chajzer, ponad 80% Polaków uważa się za meteopatów! Czujecie "w kościach" nadchodzące zmiany pogody? Czy to możliwe? O tym, czy czynniki meteorologiczne bezpośrednio wpływają na nasz organizm, rozmawialiśmy z dr. Tymoteuszem Sawińskim i Jarosławem Kretem.
W Polsce antykoncepcja jest tematem politycznym. Tabletka „dzień po” nadal budzi sporo kontrowersji. Dlaczego? Co Polki wiedzą o antykoncepcji? Jakie jest działanie pigułki? Czy faktycznie ma ona działanie wczesnoporonne? Gościem Dzień Dobry TVN był ginekolog i położnik Romuald Dębski.
Światowej sławy lekarz prof. Farid Saad odwiedził Polskę. Prowadzi on badania nad zastosowaniem testosteronu w leczeniu mężczyzn. Jak testosteron może pomóc w leczeniu chorób serca, układu krążenia lub cukrzycy? Z lekarzem spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Podczas tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Rio polscy sportowcy zdobyli 39 medali, w tym 9 złotych. Wśród tych, którzy stanęli na najwyższym podium były kolarki: Aleksandra Tecław i Iwona Podkościelna. O swoim pierwszym spotkaniu, współpracy i planach opowiedziały prowadzącej "Zielone Drzwi" Annie Maruszeczko.