Katie Piper to brytyjska modelka i prezenterka telewizyjna. Świat usłyszał o niej, kiedy w 2008 r. - na zlecenie swojego była partnera - została oblana kwasem. Na skutek tego napadu straciła twarz. Katie spotkała się z Anną Senkarą. Dziennikarce Dzień Dobry TVN powiedziała, jak zmieniało się jej życie na przestrzeni lat. Miała problem, aby zaufać swojemu mężowi? Co powie swojej córce, jeśli ta zapyta, co jej się przytrafiło? czuje strach przebywając w miejscach publicznych? Jaki jest cel fundacji, którą założyła Katie?
Pierwszy na świecie przeszczep ręki u człowieka, który urodził się bez kończyny górnej wykonał zespół z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, którym kierował dr Adam Domanasiewicz. W operacji brali również udział chirurdzy: dr Jacek Martynkiewicz i prof. Jerzy Gosk. Lekarzy zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli o szczegółach przeszczepu. Jak się czuje pacjent? Czy będzie miał czucie w przeszczepionej ręce? Gratulujemy lekarzom sukcesu!
Utarło się, że aby mieć mocne stawy należy jeść duże ilości galarety ze względu na dużą zawartość kolagenu. Czy to mit? Co powinien jeść każdy biegacz i siatkarz? Jak stres wpływa na nasze stawy? W Dzień Dobry TVN Mikołaj Rey opowiedział o tym jak nabiał, pieczywo, ryby i rośliny strączkowe wpływają na nasze kości i stawy.
Dziś w Zielonych Drzwiach niezwykła historia miłosna Anny i Artura Wachowiczów. Poznali się i pokochali jako ludzie zdrowi, ale ślub on brał już po wypadku... na wózku. Annie Maruszeczko opowiedzieli między innymi o swojej niezwykłej podróży poślubnej!
W trakcie ciąży mózg kobiety zachowuje się zupełnie inaczej. Czy rzeczywiście w tym czasie "mózg kobiety się obkurcza" i "reszta mózgu, ta nieodpowiedzialna za opiekę nad dzieckiem i macierzyństwo praktycznie przestaje funkcjonować"? O zmianach jakie niesie ze sobą ciąża rozmawialiśmy z Zosią Ślotałą, Katarzyną Kępką i ginekolog Moniką Łukasiewicz.
Od stycznia 2017 r. szczepienia przeciwko pneumokokom są obowiązkowe, ale i darmowe. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pediatrę dr n. med. Alicję Karney, aby powiedziała, czym są pneumokoki, jakie choroby wywołują i do którego roku życia powinno się zaszczepić dziecko.
W październiku naszym gościem był Wojciech Wojtkowski, ojciec który wydrukował trójwymiarowy model serca swojego syna - Maciusia. Model ten miał na celu pomóc chirurgom przygotować się do operacji. Kilka dni temu dotarła do nas smutna wiadomość. Maciuś niestety zmarł, jednak wyzwanie jakiego podjął się ojciec chłopca może w przyszłości uratować życie innym dzieciom.
W okresie jesienno-zimowym łapiemy przeziębienia. Jak naturalnie wzmocnić odporność? Po co sięgnąć, kiedy już się rozchorujemy? O tym W dzień Dobry TVN prowadząca cykl Naturalnie! Agnieszka Cegielska.
"Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda..." - czy tylko tak możemy dbać o uzębienie? W Dzień Dobry TVN Mikołaj Rey mówi: pamiętajcie o odpowiedniej diecie! Jakie produkty powinniśmy jeść, by nasze zęby były mocne i zdrowe? Podobno marchew i seler naciowy naturalnie je czyszczą i masują dziąsła, a truskawki mają w sobie dużo kwasu jabłkowego, który możemy znaleźć w pastach do zębów. Co z higieną jamy ustnej ma wspólnego olej kokosowy?
Iwona Lis była szczęśliwą żoną i przyszłą matką. Wypadek samochodowy zmienił jej życie. Miała złamane obie nogi, miednicę, żebra i krwotok wewnętrzny. W chwili wypadku była w 8. miesiącu ciąży. Córki nie udało się uratować. Straciła pracę, dom i rodzinę. W 2011 roku okazało się, że może mieć raka. To był punkt zwrotny w jej życiu. Właśnie wtedy podjęła decyzję o założeniu fundacji pomagającej ofiarom wypadków i ich bliskim. Jak wygląda jej działalność? Skąd znalazła w sobie siłę nie tylko, by dalej żyć, ale również pomagać innym? W cyklu "Zielone Drzwi" Anny Maruszeczko opowiedziała o fundacji Forani.
W cheat day, czyli w "oszukanym dniu", na chwilę porzucamy restrykcyjną dietę i pozwalamy sobie na trochę więcej żywieniowego luzu i... jemy bez ograniczeń. Ponoć dzięki temu można zrzucić jeszcze więcej kilogramów. Czy taki sposób odchudzania naprawdę jest skuteczny? Kto i jak często może sobie na to pozwolić? Gościem Dzień Dobry TVN była trenerka i dietetyczka Joanna Brzezińska.
Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy wielu z nas nie odchodzi od stołów, dlatego prowadząca cykl Naturalnie! Agnieszka Cegielska postanowiła przyjrzeć się potrawom serwowanym podczas Wigilii. Które z tych dań powinno się jeść nie tylko od święta? Jakie ich składniki mają właściwości prozdrowotne? Z jakich powodów polskie dania wigilijne zostały uznane za najzdrowsze?
W okresie świątecznym wiele osób skarży się na spadek motywacji i energii. Czy to już świąteczna depresja? Co w tym radosnym czasie wyzwala w nas pokłady smutku? W Dzień Dobry TVN psychoterapeuta Robert Rutkowski wytłumaczył nam mechanizm działania tego zjawiska i poradził jak go uniknąć.
Dziś wieczorem finał akcji TVN UWAGA! i Fundacji TVN na rzecz naszych podopiecznych. Anna Maruszeczko wybrała się do Podola-Górowej, gdzie spotkała się ze Zbigniewem Łuczyńskim oraz podopiecznymi Fundacji TVN - Wiktorią Klińską i Kacprem Ziółkowskim i ich opiekunami.
Jego choroba zaczęła się 3 lata temu. Przez długi czas nie udawało się zdiagnozować przyczyny straszliwego bólu, który odczuwał mały Kordian. "Pewnego dnia żona oglądała Dzień Dobry TVN i była tam wypowiedź profesora Płoskiego, który polecał wykonywanie badań genetycznych, zdecydowaliśmy się na to". Dzięki badaniom udało się ustalić, że za ból odpowiedzialny wadliwy gen - VAC 14. Do tej pory chorobę tę zdiagnozowano jedynie u dwóch osób na świecie. O samej chorobie, możliwej terapii i szansach na wyleczenie małych pacjentów rozmawialiśmy z prof. dr. hab. Rafałem Płoskim.
Do szpitalnego oddziału ratunkowego powinny trafiać osoby, które wymagają natychmiastowej pomocy. Niestety w praktyce bywa różnie. Prowadzi do kolejek i nerwowych sytuacji. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy specjalistę medycyny ratunkowej lekarza Konrada Matyję oraz ratownika medycznego Piotra Amendę, by zapytać o działanie SOR-ów. O czym musi pamiętać pacjent trafiający na SOR? Jacy lekarze są kierowani do SOR-ów?
"Nie przecinamy jamy brzusznej. Przecięcie powłok jest ogromnym urazem dla chorego. Niekiedy dotarcie do pola operacyjnego jest większym urazem niż sama operacja. To jest ta przewaga!" O nowatorskiej operacji trzustki, przeprowadzonej w szpitalu im. F. Raszei w Poznaniu, przy wykorzystaniu połączonej technologii endosonografii i endoskopii, opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN dr Aleksander Sowier, chirurg, kierownik Oddziału Chirurgii Gastroenterologicznej w Szpitalu im. F. Raszei w Poznaniu i dr hab. n. med. Anna Wiechowska-Kozłowska, gastroenterolog ze Szpitala MSWiA w Szczecinie.
Czy rewolucyjny, polski wynalazek rzeczywiście jest szczepionką na nowotwory? Na jakim etapie znajdują się prace i dlaczego dalszymi badaniami nie będą zajmować się polskie firmy farmaceutyczne? Gośćmi w naszym studiu byli prof. Jacek Jemielity, Centrum Nowych Technologii UW, doktor chemii, Zakład Biofizyki UW i dr Robert Dwiliński, dr nauk ekonomicznych, Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Polsce i na świecie od wielu lat. Zbiera pieniądze, za które kupuje sprzęt medyczny dla szpitali. Dzięki niemu udało się uratować życie i żdrowie wielu osobom. Wśród nich jest gość Dzień Dobry TVN Igor Kowalski. Co mu dolegało? Jaki sprzęt był wykorzystany, aby ratować życie i zdrowie Igora? O tym rodzice chłopca: Dorota Gil-Kowalska i Jarosław Kowalski. Naszym gościem był również prezes WOŚP Jerzy Owsiak. Co szykuje na 25. finał? Dla kogo będą zbierane pieniądze?
Naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Columbia twierdzą, że wystarczy myć się trzy razy w tygodniu, a częstsze mycie może przyczyniać się do powstawania infekcji i wysuszania skóry. Zobaczcie, co na temat tych doniesień sądzi gość Dzień Dobry TVN: dermatolog dr Ewa Chlebus. Jak kolorowe kosmetyki wpływają na skórę?
Od stycznia 2017 r. będzie można jednorazowo kupić w aptece już tylko jedno małe opakowanie leku na katar lub przeziębienie, zawierające pseudoefedrynę, kodeinę czy dekstrometorfan. Dlaczego zostały wprowadzone takie ograniczenia? O tym goście Dzień Dobry TVN: szefowa Monaru i certyfikowany specjalista terapii uzależnień Jolanta Łazuga-Koczurowska i wiceprezes Naczelnej Izby Aptekarskiej Marek Tomków.
W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu działa niezwykła szkoła rodzenia. Tam przyszli rodzice otrzymują informację, jak przetrwać poród i opiekować się noworodkiem, ale również uczą się śpiewania kołysanek. Dlaczego wprowadzono tam lekcje śpiewu? Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska rozmawiała z ginekolog dr hab. Lidią Hirnle oraz Alicją Janosz, która rodziła we wrocławskim szpitalu.
Muzycy i osoby z show-biznesu są trzykrotnie bardziej od innych narażeni na depresję oraz napady gniewu. Tak wynika z badań Help Musicians UK i naukowców z University of Westminster. Dlaczego tak się dzieje? O komentarz poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: psycholog Marię Rotkiel, wokalistkę Urszulę Kasprzak i dziennikarkę show-biznesową Barbarę Pasek.
Bartłomiej Mróz urodził się bez prawego przedramienia. Jak twierdzi 23-latek, proteza niekoniecznie jest mu w życiu potrzebna i często o niej zapomina wychodząc z treningu. Bartłomiej gra w parabadmintona i zdobył już około 60 medali w tej dziedzinie. Czy jego treningi różnią się czymś od treningów sportowców z obiema rękami? W Zielonych Drzwiach Anna Maruszeczko gościła niezwykłego sportowca i jego trenera, Tomasza Zioło.
W ciągu ostatnich lat zachorowalność na raka ślinianki wzrosła o 4 proc. Co go powoduje? Na co zwrócić uwagę przy codziennych czynnościach higienicznych? Co powinno nas zaniepokoić? Jak wygląda diagnoza i leczenie raka ślinianki? Na te wszystkie pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedział dr nauk medycznych Norbert Górski, specjalista chirurgii głowy i szyi, chirurgii plastycznej twarzy i otolaryngolog.
Przymierzalnia w sklepie to miejsce, gdzie codziennie pojawia się od kilkudziesięciu do kilkuset osób. Każda z nich zostawia tam przyniesione na skórze bakterie i wirusy. To samo tyczy się przymierzanych przez nas ubrań. Jak niczym się nie zarazić kupując ubrania, buty i kosmetyki? O tym w Dzień Dobry TVN dr Paweł Grzesiowski.
Aronia świetnie radzi sobie z chorobami cywilizacyjnymi. Jakimi? Dlaczego powinni ją spożywać kierowcy, dzieci, seniorzy i osoby długo pracujące przy komputerze? O tym w Dzień Dobry TVN prowadząca cykl Naturalnie! Agnieszka Cegielska.
Gorąca woda z imbirem, sok z cytryny, czy zielona herbata? Czym zastąpić poranną kawę, od wypicia której większość z nas zaczyna dzień? W Dzień Dobry TVN dziennikarka i autorka bloga o zdrowym życiu Agata Puk zaproponowała nam alternatywne napoje. Dalibyście radę całkowicie porzucić kawę?
Przez trzynaście lat walczyła z anoreksją. W najgorszym momencie choroby ważyła zaledwie 23 kilogramy. Nie było już nadziei, bo jej organizm był wyniszczony przez anoreksję, a jednak udało się jej pokonać chorobę. Teraz ma partnera i została matką. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Andżelikę Gosienecką wraz z trzymiesięcznym synem Robertem i życiowym partnerem Łukaszem. Jakie Andżelika ma rady dla osób cierpiących na anoreksję?
Osoby po wypadkach często muszą od nowa uczyć się najbardziej podstawowych czynności. Jak nauczyć się kroić chleb mając niedowład ręki? Czy można zrobić pranie będąc w 70 proc. sparaliżowanym? Akademia Życia to miejsce, gdzie niepełnosprawni przygotowują się do samodzielnego życia. W mieszkaniach treningowych rozwijają praktyczne umiejętności niezbędne do wykonywania najbardziej podstawowych zadań. Anna Maruszeczko, prowadząca "Zielone Drzwi", zaprosiła do studia Dzień Dobry TVN terapeutę Adama Nyka i absolwenta Akademii Marcina Olszewskiego.