rower

  rower

  "Kręć Kilometry" to rowerowa kampania społeczna realizowana już po raz piąty przez Fundację Allegro All For Planet. By wziąć udział w kampanii, trzeba ściągnąć aplikację "Kręć Kilometry" i używać jej w trakcie rowerowych podróży. Każdy przejechany kilometr trafia na konto wybranego przez nas miasta. O akcji opowiedziała w Dzień Dobry Wakacje Agata Stachowiak z Fundacji Allegro All For Planet.

  Jak w aktywny sposób spędzać czas nad polskim morzem? Sabina i Marta zachęcają do jazdy na rowerze po plaży. Czy jest to trudne? I czy każdy może spróbować?

  Modelka Zuzanna Bijoch w dzieciństwie nie zdążyła nauczyć się jeździć na rowerze. Miało to związek z pewnym przykrym wypadkiem. Co się wówczas stało? Czy Zuzie udało się pokonać lęk? Jej nauczycielem został Krystian Herba, mistrz trialu rowerowego i finalista drugiej edycji "Mam Talent". Zuzę Bijoch dopingował dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Jeśli ktoś marzy o aktywnym weekendzie, to powinien wybrać ponad 300-kilometrową naddunajską ścieżkę rowerową. Sieć szlaków rowerowych w Austrii jest świetnie rozbudowana, rower można przywieźć ze sobą, albo wypożyczyć go na miejscu. Szlaki prowadzą wzdłuż gór, jezior i rzek. Tamtejsze trasy sprawdził Jakub Porada. Zobaczcie, co go zachwyciło.

  Adam Zdanowicz konstruuje rowery inne niż wszystkie, bo dopasowane do potrzeb użytkowników. Klienci w jego pracowni czują się jak u krawca. Jak wygląda jego praca? Kto kupuje jego rowery? I jakie Adam ma plany na przyszłość?

  Sezon rowerowy w pełni, dlatego Anna Nowak-Ibisz, zwana inaczej Panią Gadżet, pokazała nam nietypowe gadżety rowerowe. Do Dzień Dobry TVN przyniosła m.in. pompowany kask rowerowy, motor "pierdziawkę" i dwufunkcyjne pokrowce na siodełko.

  Ta historia jest gotowym scenariuszem filmowym - biedny chłopak - Pradyumna Kumar "Pikej" Mahanandia poznaje w Indiach piękną Szwedkę - Lottę von Schedvin. Zakochują się w sobie. Niestety dziewczyna musi wrócić do domu. Pikej postanawia do niech przyjechać. Z powodu braku pieniędzy, chłopak decyduje się pokonać dzielące ich kilometry w dość osobliwy sposób - na rowerze. O swoim pierwszym spotkaniu, miłości i pokonywaniu przeszkód para opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Tym razem, Wiesiek "Złota Rączka" Skiba pokazał, jak zamontować uchwyt rowerowy. Zobaczcie, jakich narzędzi potrzebował do wykonania tej pracy i ile by za nią wziął.

  Niestety wielu rowerzystów nie zna nawet podstawowych przepisów i zasad ruchu drogowego. Dlatego Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chciałoby wprowadzić obowiązkowe karty rowerowe. O tych planach rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN - insp. Markiem Konkolewskim z Komendy Głównej Policji. Dowiedzieliśmy się, jak mógłby wyglądać egzamin na kartę rowerową i kto musiałby go zdawać.

  Najwyższa pora, by zza kierownicy samochodu przesiąść się na rower. Zanim jednak ruszymy w trasę, jednoślady trzeba przygotować do nowego sezonu. Jak i co serwisować? Bartek Jędrzejak zapytał o to naszych ekspertów, którzy czekają dziś na Was i Wasze rowery w kawiarence Dzień Dobry TVN na rogu Hożej i Marszałkowskiej. Zapraszamy!

  Kiedy Aleksandra Pająk-Gałęza była w drugiej ciąży, razem z mężem Zbyszkiem wymyślili wyprawę rowerową do Maroka. Wyjechali, kiedy córka miała niespełna pół roku. W podróży spędzili siedem miesięcy. Jak najbliższa rodzina i przyjaciele zareagowali na plany małżeństwa Gałęzów? Jak przygotowywali się do wyprawy? Obecnie Ola jest w trzeciej ciąży. Czy po narodzinach córki planują rowerową wycieczkę? O swoich planach rodzina Gałęzów opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Relacje między rowerzystami, a innymi użytkownikami ruchu drogowego od zawsze były napięte. Według danych Komendy Głównej Policji liczba kolizji z udziałem rowerzystów regularnie rośnie. Z czego to wynika? Co wolno rowerzystom, a co jest zakazane? Jak w stosunku do cyklistów powinni zachowywać się kierowcy? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: aktorka Joanna Jabłczyńska, mł. insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji oraz dziennikarka Aleksandra Kutz.

  Postanowiliśmy sprawdzić, jakim środkiem transportu najłatwiej jest rano przedrzeć się przez zakorkowaną Warszawę. Samochodem, rowerem, komunikacją miejską czy na własnych nogach? W szranki na linii startu w Wilanowie stanęły cztery ekipy: Make Llife Harder, Ewa Chodakowska, Ewelina Szabelska, a drużynę Dzień Dobry TVN reprezentował Filip Chajzer. Jak myślicie, kto z nich dotarł pierwszy na metę?

  Poniedziałek w Dzień Dobry TVN zaczynamy od wyścigu! Kto pierwszy na mecie: Chajzer na rowerze? Chodakowska autobusem? Czy Make Life Harder w aucie z 400 końmi mechanicznymi pod maską? Następnie: dziewczynka czy chłopiec? Jak zaplanować płeć – doradzi ginekolog i wróżka. Oprócz tego: Monika Pyrek o macierzyństwie ze sportem w tle. A także: Robert Jałocha i jego reporterska relacja o tym, co działo się na Nanga Parbat. Bądźcie z nami o 8.00. Na program zapraszają: Anna Kalczyńska i Jarosław Kuźniar.

  Dwa pedały rozgrzały. Podobno prawowity Polak nie jeździ na rowerze, a zamiast wege burgera woli zjeść kawał dobrego, krwistego mięsa. Ostatnia wypowiedź ministra Waszczykowskiego wywołała sporo kontrowersji. Czy wegetarianie to ludzie gorszego sortu? Czy nowa władza napotka na opór ludu? W poszukiwaniu tradycyjnych polskich wartości udał się Filip Chajzer.

  Składak przeżył Gierka i stan wojenny, a teraz przeżywa swój renesans. Za ile można go obecnie kupić? Ile kosztują części do niego? Jakie ma zalety? Jak można stuningować składaka? Z właścicielami rowerów antyków spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  25 lipca w triathlonie Enea Challenge Poznań wystartują, między innymi, Ilona Wrońska i Leszek Lichota. Sprawdziliśmy jak przebiegają ich przygotowania na niespełna miesiąc przed imprezą. Czy są już gotowi? Czy dadzą radę pokonać 750 m wpław, 20 kilometrów na rowerze i 5 kilometrów biegiem? Zobaczcie!

  Fani dwóch kółek wybierają ten środek transportu ze względu na zdrowie. Ale źle dobrany rower może zaszkodzić! Jak zatem dobrać rower do wzrostu, potrzeb i stanu zdrowia? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN ortopedę Adriana Rymarczyka.

  Leszek Lichota i jego żona Ilona Wrońska podjęli się niełatwego zadania. Małżeństwo postanowiło wziąć udział w triathlonie ENEA Challenge Poznań. Sport ogólnorozwojowy, bo skadają się na niego aż trzy dyscypliny: pływanie, rower oraz bieganie. Na jakim dystansie startuje aktorska para? Kiedy odbywają się zawody? Ile mają czasu na przygotowania? I która dyscyplina była dla nich najbardziej wymagająca?

  Wiosna to idealna pora na rower. W co powinniśmy wyposażyć rower, jeżeli chcemy zabrać ze sobą dziecko? Ekspert Dzień Dobry TVN Anna Nowak-Ibisz zaprezentowała gadżety niezbędne podczas wycieczki rowerowej z dzieckiem. Priorytetem jest kask. Co jeszcze? Fotelik przymocowany do bagażnika, a może przyczepa? Co jest lepsze, bardziej bezpieczne? W jakim wieku można przewozić nimi dzieci?

  Tym razem Jakub Porada zabrał widzów Dzień Dobry TVN na Półwysep Helski, który - jak się okazuje - znajduje się wśród 15 najbardziej zdumiewających półwyspów świata. Ile czasu zajmuje podróż z Warszawy, Poznania i Wrocławia? Czy umiejętność prasowania na desce przydaje się podczas lekcji kitesurfingu? Gdzie można zjeść dobrego turbota? Gdzie najlepiej pojeździć na rowerze? Jakub spotkał się też z kilkoma ładnymi foczkami ;)

  Marcin Korzonek i Magdalena Mokrzan wsiedli na rowery i ... dojechali do Dalolu – najgorętszego miejsca na Ziemi. Przy okazji, jako pierwsi na świecie, przebyli na dwóch kółkach Pustynię Danakilską. Jak wspominają swoją 40 dniową wyprawę po Etiopii i co było najtrudniejsze w tej wyprawie? Wyobrażacie sobie jazdę na rowerze, pod górę, przy temperaturze przekraczającej 40 stopni?

  Wydawałoby się, że zima to czas dla narciarzy i snowboardzistów. Nic bardziej mylnego. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak spotkał na ośnieżonych zakopiańskich stokach... rowerzystów. Czym się zakończyło to spotkanie?

  Ile kilometrów pokonuje rocznie na rowerze Maja Włoszczowska? Kto zaszczepił w niej miłość do sportu oraz czy zmieni dyscyplinę i przerzuci się na biathlon? Zobaczcie czego dowiedzieliśmy się od "siłaczki" z Jeleniej Góry podczas jej wspólnej przejażdżki z Otylią Jędrzejczak i rozmowy w studiu Dzień Dobry TVN.

  Choć, patrząc za okno, wydaje się to bardzo mało prawdopodobne, że już niedługo spadnie śnieg. Prezenter pogody Bartek Jedrzejak, nominowany do Telekamer, przyglądał się wyczynom rowerzystów-akrobatów.

  Eryk i Natan marzą o rowerach wyczynowych. Jednak oni nie próbowali tradycyjnej metody "wyciągania" pieniędzy od rodziców, ale postanowili na rowery zapracować sami. Pomagają mieszkańcom Krakowa w drobnych sprawach. I tak - za wyrzucenie śmieci jest jedna, określona stawka (1 zł) , za zakupy druga, a za zamiatanie - następna. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli pracowici chłopcy oraz ich ojcowie - Mikołaj Ruta i Adam Furgała.

  Gabi Drzewiecka zabrała kamerę Dzień Dobry TVN do krakowskiego miasteczka rowerowego, gdzie z młodymi adeptami kolarstwa spotkał się, nasz mistrz, Rafał Majka. Jakie błędy, najczęściej, popełniają początkujący kolaże, czy Rafał pamięta swój pierwszy rower i czy aktywnie uczestniczy w przygotowaniach do ślubu?

  Jak to możliwe? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer spotkał się w Sopocie z ludźmi, którzy zarabiają na tym, że do pracy jadą rowerem. Ile pracodawcy płacą swoim pracownikom za kilometr? Jeden z nich zarobił, aż 23 tysiące złotych jeżdżąc rowerem do pracy.

  Rafał Majka sprawił nam ostatnio, podczas Tour de Fance, dużo radości. Dwa wygrane etapy i zwycięstwo w klasyfikacji górskiej to największy, do tej pory, sukces polskiego kolarza na tej imprezie. O tym jak rozpoznać i odpowiednio ukształtować talent kolarski rozmawialiśmy z ojcem kolarza Piotrem Majką i pierwszym trenerem Rafała - Zbigniewem Klękiem.

  Padł kolejny rekord Polski w zapamiętywaniu. Ustanowili go bracia Bartłomiej i Tobiasz Boral. Kombinację tysiąca monet 1 i 2 złotowych udało im się zapamiętać w 39 minut. Zobaczcie jak tego dokonali!