Jaki będzie czerwcowy długi weekend? Czy będzie ciepło i słonecznie?

Trzy kobiet z kołami do wody, idące drogą
Jaki będzie czerwcowy długi weekend? Czy będzie ciepło i słonecznie?
Źródło: Thomas Barwick/Getty Images
Chociaż na początku nadchodzącego tygodnia doświadczyliśmy lekkiego załamania pogody z towarzyszącymi mu burzami i deszczami, to kolejne dni będą się wypogadzać. Długi czerwcowy weekend szykuje się słonecznie i pogodnie, choć umiarkowanie ciepło. Fani upałów mogą nie być zadowoleni. Jaka będzie pogoda w Boże Ciało i kolejne dni?

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Meteorologia i zjawiska pogodowe

Nadciaga cyklon Ulf
Źródło: x-news
Nadciąga cyklon Ulf
Nadciąga cyklon Ulf
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Dziś Światowy Dzień Meteorologii
Dziś Światowy Dzień Meteorologii
Nocny dyżur w obserwatorium meteorologicznym
Nocny dyżur w obserwatorium meteorologicznym

Prognoza pogody na Boże Ciało 2025

- Polska dostaje się od zachodu pod wpływ pogodnego wyżu Yvonne z centrum nad północno-zachodnią Francją. W nocy wschodnia i południowo-wschodnia Polska pozostanie jeszcze w zasięgu zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym, niosącym deszcz i burze. Z północnego zachodu płynie umiarkowanie chłodne powietrze polarne morskie, w którym kłębić się będą chmury - przekazała synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

W czwartek wir niżowy znad Skandynawii mocniej wpłynie na pogodę w Polsce.

- Nad cały kraj wleje się umiarkowanie chłodne powietrze polarne morskie z kłębiącymi się chmurami. Na północnym wschodzie, wschodzie oraz południowym wschodzie kraju padać będzie przelotny deszcz i wystąpią burze. Mocniej powieje północny wiatr - podkreśliła Unton-Pyziołek.

W czwartek, Boże Ciało, na niebie zobaczymy umiarkowane i duże kłębiaste chmury. Spodziewane są przelotne opady deszczu, które mogą wynieść od 5 do 25 litrów na metr kwadratowy. Na północnym wschodzie, wschodzie i południowym wschodzie kraju prognozowane są burze. Temperatury będą wahać się od 17 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 21 stopni w centrum, aż do 23 stopni na Podkarpaciu. Wiatr, północno-zachodni, osiągnie umiarkowaną i dość silną siłę, z prędkością porywów do 60 km/h., a podczas burz nawet do 80 km/h.

Prognoza pogody na piątek po Bożym Ciele

Niż zacznie odsuwać się dalej na wschód, nad Rosję i ustąpi miejsca wyżowi Yvonne. Ten będzie wędrować znad Francji w kierunku Polski. 

- Pojawi się coraz więcej rozpogodzeń i słońca. Temperatura również stopniowo wzrośnie wraz ze zmianą cyrkulacji powietrza z północnej na południowo wschodnią i południową. Po Bożym Ciele chłodne masy powietrza będą stopniowo od zachodu ustępować miejsca masom łagodnym, ciepłym, w których temperatura pod koniec długiego weekendu przekroczy na zachodzie 25 stopni Celsjusza - podaje synoptyk TVN Meteo, Arleta Unton Pyziołek.

W nadchodzący piątek przeważać będzie słoneczna pogoda. Wyjątkiem będzie jednak północno-wschodnia część kraju, gdzie niebo zasłonią gęste chmury, a lokalnie spadną przelotne deszcze do 5 l/mkw. Najwyższa temperatura wahać się będzie od 20 st. C w regionie podlaskim, poprzez 22 st. C w centralnej części Polski, aż do 23 st. C na terenie Śląska. W całym kraju odczuwalny będzie północno-zachodni wiatr, o słabej do umiarkowanej sile, natomiast na wschodzie miejscami może być dość silny.

Prognoza pogody na czerwcowy długi weekend

Prognozuje się, że sobota będzie pogodna i słoneczna. Temperatury będą wahać się od 19 do 21 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju, natomiast na reszcie terenu Polski spodziewane są temperatury od 22 do 24 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i zmienny.

Podobne warunki pogodowe przewidywane są na niedzielę - dużo słońca i brak opadów. Na północnym wschodzie kraju termometry wskażą od 20 do 22 stopni Celsjusza, a na reszcie terenu od 24 do 26 stopni. Wiatr będzie słaby i zmienny

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości