Kochają rowerowe akrobacje. Pierwszą skocznię zbudowali w swoim ogródku

Bracia Godziek
Źródło: Dzień Dobry TVN
Rowerowe akrobacje braci Godziek - rozmowa
Rowerowe akrobacje braci Godziek - rozmowa
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Zimowe gadżety samochodowe
Zimowe gadżety samochodowe
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce
Dawid i Szymon Godziek są rowerowymi akrobatami. Pochodzą z rodziny z górniczymi tradycjami, sami jednak postanowili zająć się czymś zupełnie innym. Choć jak wspominają, ich dziadek Brunon, a później także tata, jeździli na motorze i próbowali swoich sił w motocrossie.

Pasja do sportów ekstremalnych

Dawid i Szymon Godziek postanowili rozwijać swoje pasje z dzieciństwa i stworzyć własny park do skoków. - Rodzice i dziadek zgodzili się, że w naszym małym ogródku możemy zbudować sobie naszą pierwszą, małą skocznię. Tak się stało, ta skocznia była naprawdę małych rozmiarów. Zaczęliśmy trenować codziennie po szkole. Z czasem zaczęliśmy rozwijać ten nasz mini park, budować większe skocznie. Przyszedł taki moment, że zbudowaliśmy sobie basen z gąbkami, bo marzyliśmy o saltach - powiedział Szymon Godziek.

Bracia ćwiczą akrobacje na rowerze dość często. - W sezonie co drugi dzień przynajmniej trzeba pojeździć i taki trening trwa około 2-3 godzinki minimum - powiedział Dawid Godziek.

Niebezpieczny sport

To, czym zajmują się Dawid i Szymon Godziek jest dość niebezpieczne. Jeden zły ruch i może skończyć się nawet poważną kontuzją. - My się z tym pogodziliśmy, to jest bardzo kontuzjogenny sport i też większość treningów poświęcamy na to, żeby być przygotowanym na gleby. Musimy być mocni, żeby przy glebie uniknąć kontuzji - tłumaczyli nasi goście.

Bracia za pomocą mediów społecznościowych chcą zarażać młodych ludzi swoim ulubionym sportem i dzielą się chętnie zdobytą wiedzą. Poszerzają też umiejętności, bo to decyduje o tym, że ktoś jest najlepszy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości