Hanna Krall skończyła 90 lat
Hanna Krall niedawno skończyła 90 lat i choć wielokrotnie zapewniała, że nie będzie już dalej pisać, wciąż możemy cieszyć się z nowych wydawnictw jej autorstwa.
Światową sławę przyniósł jej wywiad z Markiem Edelmanem pod tytułem "Zdążyć przed Panem Bogiem". Wydała także zbiory reportaży, m.in. "Trudności ze wstawaniem", "Taniec na cudzym weselu" oraz "Dowody na istnienie". Dla wielu wielbicieli literatury oraz innych twórców jest ogromną inspiracją.
- Jest autorką, która jest dla mnie bardzo ważna. Jestem zaszczycona, że żyję z nią na jednym świecie - stwierdziła pisarka Dorota Masłowska.
Z Hanną Krall od lat przyjaźni się reporter i dziennikarz Mariusz Szczygieł.
- Przez te lata stała się moją taką zastępczą matką. Kiedy umarł mój partner ponad dziesięć lat temu, powiedziała mi zdanie: "Nieobecność, panie Mariuszu, musi mieć formę". Wziąłem to sobie do serca i nadałem tej nieobecności formę i wyszła moja książka "Nie ma" - wspominał pisarz.
Hanna Krall - legenda polskiego reportażu
Hanna Krall poza licznymi reportażami, ma na swoim literackim koncie scenariusze filmowe, a jej twórczość niejednokrotnie tłumaczono na wiele języków świata. Pisarka, wciąż pozostaje aktywna, jednak treść jej życia obecnie to najbliższa rodzina - córka oraz ukochany wnuk.
- Ja myślę, że Hanna Krall to jest życie po prostu. To jest samo życie. Bardzo chciałbym ciągle mieć w sobie taką siłę twórczą i pęd do pracy - podsumował pisarz Remigiusz Grzela.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Zobacz także:
- Jak zachęcić dzieci do czytania? "Nie nauczą się języka z ekranu, książka jest cały czas potrzebna"
- Manuela Gretkowska o relacji z Polą. "Córki są identyczne jak matki, tylko mądrzejsze"
- Międzynarodowy Booker dla niemieckiej pisarki. "Jestem zaskoczona"
Autor: Zofia Wierzcholska
Reporter: Dominika Łukaszewska
Źródło zdjęcia głównego: DDTVN