Mariusz Szczygieł

  Mariusz Szczygieł

  O historii pana Dariusza i jego suczki Leilii internet usłyszał za sprawą Mariusza Szczygła, który w mediach społecznościowych opisał spotkanie z wyjątkowym taksówkarzem. Niecodzienny duet zawitał do Dzień Dobry TVN, gdzie Dariusz Nazarewicz opowiedział o niezwykłej relacji łączącej go z czworonożną przyjaciółką. Jak się okazuje, początek tej relacji nie był łatwy.

  Mariusz Szczygieł niejednokrotnie udowadniał, że jest wyjątkowo wrażliwym człowiekiem. Zresztą, idealnym dowodem na to jest jego książka "Nie ma", która pomogła wielu osobom w przeżyciu żałoby. Tym razem pisarz opowiedział o historii wyjątkowej suczki, która podróżuje ze swoim panem taksówkarzem.

  Mariusz Szczygieł, Kayah, Bartosz Bielenia, Magdalena Boczarska i Katarzyna Zielińska to ambasadorzy akcji "Żonkile" 2021, która organizowana jest przez Muzeum POLIN. Celem tej inicjatywy jest upamiętnienie 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. - W tym roku zdecydowaliśmy się na akcję tematyczną poświęconą także pamięci kobiet, które walczyły w zrywie – tłumaczy koordynatorka projektu, Zofia Bojańczyk.

  Zofia i Ludwika Woźnickie to siostry bliźniaczki i pisarki, popularne zwłaszcza w latach 60. i 70. XX wieku. Siostry Woźnickie były przyszywanymi ciotkami braci Kaczyńskich. Zofia Woźnicka była nawet matką chrzestną Lecha Kaczyńskiego. Jakie dzieciństwo mieli bracia Kaczyńscy? Całą historię znajdziemy w najnowszej książce Mariusza Szczygła. Czego od sióstr Woźnickich dowiedział się o braciach Kaczyńskich? Los sióstr był okrutny, ponieważ obie popełniły samobójstwo. O szczegółach książki w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział jej autor Mariusz Szczygieł.

  Kiedy idole z dzieciństwa tracą w naszych oczach i przestają być idolami? Jakie ryzyko niesie ze sobą spotkanie, oko w oko, ze swoim bohaterem? O tym, kto wyznaczał im drogę w młodości, opowiedzieli nam Anna Czartoryska, Michał Kempa i Mariusz Szczygieł: "Dzięki Korze poznałem różne obce słowa. Ona mnie nauczyła słowa metabolizm".

  Aktorka Katarzyna Ankudowicz i dziennikarz Mariusz Szczygieł postanowił pozwać Skarb Państwa za szkody, jakie wyrządził im smog. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o szczegóły tej inicjatywy. Kto jeszcze ze znanych osób dołączył się do tej akcji? Na co zamierzają przeznaczyć ewentualne odszkodowanie?

  Mariusz Szczygieł zaprosił nas do swojego wymarzonego mieszkania: "Całe życie marzyłem, żeby zarobić na mieszkanie. Pracowałem w telewizji, żeby zarobić na mieszkanie. Tylko po to, bo w ogóle telewizja nie jest moim medium". Zobaczcie to niesamowite wnętrze! A jak swoje pierwsze mieszkania wspominają Anna Kalczyńska, Andrzej Sołtysik, Mateusz Hładki, Maciej Zień i Dawid Woliński? Zobaczcie.

  Jak być przyzwoitym człowiekiem? Czym jest przyzwoitość? Co na temat przyzwoitości mają do powiedzenia politycy, dziennikarze, a co naukowcy? Sprawdziła to Dorota Wellman, a ich wypowiedzi zamieściła w swojej nowej książce. Co na ten temat ma do powiedzenia dziennikarz Mariusz Szczygieł, a co polityk Barbara Nowacka, goście Dzień Dobry TVN i jednocześnie bohaterowie książki Doroty Wellman? Czy w polityce jest miejsce na przyzwoitość?

  "Kaprysik. Damskie historie" - to sześć krótkich opowieści reporterskich ze wspólnym mianownikiem: kobieta. Autorem książki jest Mariusz Szczygieł. Dziennikarza zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, by zapytać, dlaczego lubi pisać o kobietach i co go ujęło w paniach, które zostały bohaterkami jego książki.

  Prezydent Andrzej Duda uważa, że konstytucja uchwalona w 1997 roku trochę się zestarzała i potrzebna jest nowa. Zapowiedział więc referendum w tej sprawie. Czy Polacy też chcą zmiany ustawy zasadniczej? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Czy wszyscy pytani wiedzieli, co to jest konstytucja? Zobaczcie!

  Czy, żeby zostać dziennikarzem trzeba skończyć studia dziennikarskie? Kto może zostać dziennikarzem? Czy dziennikarz ma być tylko przekaźnikiem informacji, czy powinien być także twórcą tej rzeczywistości? Jak swoje początki w mediach wspominają dziennikarz Mariusz Szczygieł i prowadzący Dzień Dobry TVN Piotr Kraśko? Ciekawi jesteście, jak rozpoczęła się dziennikarska kariera Doroty Wellman i Marcina Prokopa?

  Zdaniem Mariusza Szczygła - Czechy są idealnym krajem do emigracji. I - jak podkreśla - nie mówi tego tylko, dlatego że lubi naszych południowych sąsiadów. Dlaczego warto zamieszkać i pracować w Czechach? I czy sprawcą tego jest Mariusz Szczygieł? Jak żyje się w Czechach? I dlaczego prawdziwe życie Czecha zaczyna się w piątek?

  Według naukowców ze Stanów Zjednoczonych osoby, które dobiegają do końca kolejnej dekady swojego życia mają skłonność, by zachowywać się zupełnie inaczej niż wcześniej. Czy to prawda? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: pisarkę Katarzynę Bondę (lat 39), dziennikarza i pisarza Mariusza Szczygła (lat 50) i konsultanta biznesowego Miłosza Brzezińskiego (lat 39).

  My, Polacy lubimy zdrabniać, np. boli nas serduszko, kiedy musimy zapłacić rachuneczki lub, gdy dostaniemy mandacik za brak bileciku. Dlaczego to robimy? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. A od Mariusza Szczygiełka dowiedział się, jakie słowa zdrabniają Czesi.

  W internecie można znaleźć ogłoszenia o iście zaskakującej treści. Postanowił przyjrzeć się im Filip Chajzer. Ba, poszedł o krok dalej - niektóre z nich sprawdził. Jedno zachęcało go do szukania ukraińskiej narzeczonej, drugie - do zakupu wypełnionego testu ciążowego z wynikiem pozytywnym, a kolejne - do nabycia "tripu" do Danii "na selekcję po krowy". Zobaczcie, czy dziennikarzowi Dzień Dobry TVN udało się znaleźć odpowiednią pannę z Ukrainy, na jakie inne perełki natknął się w necie i co ma z nimi wspólnego sztywny celebryta Andrzej zaopatrzony w cztery gumeczki i ogonek ;)