raper

  raper

  Monika Brodka jest jedną z najbardziej charakterystycznych polskich artystek. Choć raczej nie udziela się w mediach i chroni swoje życie prywatne, jej codzienność nieustannie ciekawi fanów. Nie inaczej jest tym razem. Piosenkarka opublikowała fotografię w sukni ślubnej i wywołała niemałe zamieszanie. U jej boku Quebonafide!

  Jakiś czas temu Popek opublikował na swoim Instagramie zdjęciem w towarzystwie autora przeboju "It’s My Life", Dr Albana. Post natychmiast zelektryzował fanów rapera. Szybko zaczęły się pojawiać komentarze z pytaniami o ewentualną współpracę obu artystów. Jak się okazuje… mieli rację! Popek i Dr Alban nie tylko przerobili hit z lat 90., ale także nagrali do niego własny teledysk.

  Quebonafide uznawany jest za jednego z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych polskich raperów. Każdy jego projekt cieszy się natychmiastowym zainteresowaniem. Nie inaczej jest w przypadku nadchodzącego filmu dokumentalnego opowiadającym o Quebo. "Quebonafide: Romantic Psycho Film" zadebiutuje na 17. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity.

  Kamil Niedużak mówi o sobie, że jest taksówkarzem nowej generacji. Lubi ludzi i rapuje. W swoich tekstach Pan Kamil przybliża pracę taksówkarza. Czy rozmowy z klientami są dla niego inspirujące? O swojej muzycznej pasji Kamil Niedużak opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  - Dzisiaj jest to duży przemysł, duże pieniądze, olbrzymie zasięgi. My byliśmy bardziej niszowi (...), gdzieś ta ulica miała swój charakter, wydźwięk. Dzisiaj to jest bardziej mainstreamowa muzyka, to już jest sława, duże pieniądze - tak o polskim rapie mówi w studiu Dzień Dobry TVN raper i producent muzyczny Rafał "Pono" Poniedzielski, którego Fundacja Hey Przygodo pomaga uzdolnionym dzieciom. W studiu towarzyszyli mu młodzi raperzy. Co młodych przyciąga do hip-hopu? Czym dla nich jest hip-hop? I jak wyglądają warsztaty, które organizuje Pono?

  Z powodu choroby nowotworowej całkowicie stracił słuch. Po długim leczeniu otrzymał jednak nową szansę - wszczepiono mu implanty, dzięki którym znowu słyszy. Życie już nigdy nie będzie jednak takie samo. Szczególnie kiedy na chleb zarabia się przez tworzenie muzyki. Tu z pomocą przyszli przyjaciele. W Zielonych Drzwiach Karol "Pjus" Nowakowski opowiedział o swojej życiowej podróży od rapera do tekściarza i producenta muzycznego.

  Piotr "Tau" Kowalczyk jest muzykiem, który rapuje o wartościach chrześcijańskich. Dlaczego właśnie o tym? W jakim momencie się nawrócił? O tworzeniu swojej muzyki Piotr mówił w Dzień Dobry TVN. Obok niego na kanapie usiadł Bartek Krakowiak. W którym momencie jego życia pojawiła się muzyka Tau?

  Nowy Jork to mekka dla wszelakiej maści artystów, w tym dla muzyków, a w szczególności raperów. Dlaczego więc The Blu Mantic postanowił opuścić Wielkie Jabłko i osiedlić się na stałe w Warszawie, gdzie współpracuje z polskimi muzykami? Na scenie Dzień Dobry TVN razem z zespołem HAARPAGANS wykonał dwie piosenki: "Foundation" i "Rune". Kiedy będziemy mogli posłuchać ich nowej płyty?

  "Trzeba pamiętać, po co się tam przyszło" - dodaje w Dzień Dobry TVN. Piotr "Liroy" Marzec w ławach sejmowych zasiada od 1,5 roku. Posłowie różnych stronnictw cenią go za pracowitość i merytorykę. Czy polityka kręci go bardziej niż muzyka? Nadal jest samotnym wilkiem? Jak wygląda jego współpraca z Pawłem Kukizem? W Dzień Dobry TVN przedstawił również swoje stanowisko na temat medycznej marihuany.

  Coolio to amerykański raper, kompozytor i aktor. Jego największym przebojem, który przyniósł mu sławę w latach 90. ubiegłego wieku jest "Gangsta's Paradise". Niestety oprócz sukcesów miał również upadki - był aresztowany m.in. za narkotyki i posiadanie broni. Czy narkotyki to już przeszłość? Żałuje, że je brał? Jak zareagował, że jeden z jego synów trafił do więzienia? Jak Coolio jest dzisiaj przyjmowany przez fanów? Czy frustruje go to, że jest postrzegany jako piosenkarz z jednym hitem? Z muzykiem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Niespełna 20 lat temu Moses Michael "Shyne" Barrow miał w Stanach Zjednoczonych kilka milionów fanów. Był jednym z najbardziej obiecujących raperów w historii muzyki. Po udziale w strzelaninie w jednym z nowojorskich klubów został skazany na 10 lat więzienia. Obecnie prowadzi zupełnie inne życie. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby powiedział o swoim nawróceniu i politycznych aspiracjach. Czy kryminalna przeszłość nie przeszkodzi mu w rozwijaniu kariery polityka? Będzie jeszcze nagrywać płyty?

  Roman Paweł Lachowolski, znany również jako Bosski Roman, to raper, który zaangażowany jest w działalność społeczną. Pokazuje, jak przez muzykę można pomagać potrzebującym dzieciom. Gościliśmy go wraz z mamą Sonią Lachowolską. Powiedzieli, jak za pomocą pasji można wychowywać młodzież, a na naszej scenie wspólnie wykonali utwór "Mgła".

  Oto raper o polsko-kongijskich korzeniach, który rapuje po... chińsku. Wiktor Inokomis, wychował się i mieszka w Pekinie. To tu stawiał swoje pierwsze muzyczne kroki. Wystąpił w kilku chińskich programach muzycznych i zagrał w filmach. Raper ma też na swoim koncie pięć płyt. Dziennikarz Piotr Zieliński odwiedził Wiktora w Chinach.

  Poznajcie czarnoskórego rapera o polskich korzeniach, który rapuje po... chińsku. Wiktor Inokomis, wychował się i mieszka w Pekinie. Wystąpił w kilku chińskich programach muzycznych i zagrał w filmach. Raper ma też na swoim koncie kilka solowych albumów. Nasz dziennikarz Piotr Zieliński odwiedził Wiktora w Chinach. Zapis tego spotkania zobaczycie w najbliższą niedzielę w Dzień Dobry Wakacje. Bądźcie z nami od 8:30!

  Mateusz Laskowski, 26-letni raper z Dęblina, występujący pod pseudonimem Lasio Companija, zorganizował wiele zbiórek pieniędzy na leczenie chorych dzieci. Od kilku lat wspiera osoby niepełnosprawne, a w 2014 roku był laureatem plebiscytu „Zwykły bohater”. Jego ostatnią inicjatywą jest kanał "Sprawa dla rapera", za pośrednictwem którego pomaga potrzebującym. W Dzień Dobry TVN powiedział o swoich akcjach.

  Radzimir Dębski (aka Jimek) i raper Miuosh współpracują ze sobą od jakiegoś czasu. Ich wspólny koncert w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu uświetni finał tegorocznego Święta Szlaku Zabytków Techniki. Z artystami spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Czy na początku raper obawiał się współpracy z Jimkiem? Jak środowisko raperskie przyjęło projekt Jimka i Miuosha?

  Są jeszcze ludzie, którym bardzo zależy na tym, by Polacy mówili poprawną polszczyzną. Należy do nich gość Dzień Dobry TVN raper Eldo. W jaki sposób promuje poprawną polszczyznę? Jakie błędy językowe najbardziej go irytują? Jaki gatunek literacki jest dla niego najbardziej atrakcyjny?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił Dominik Grabowski (aka Doniu) - polski raper, producent muzyczny i inżynier dźwięku, a także muzyk i kompozytor. Wykonał swój najnowszy utwór "Gdy się budzisz". Co o nim myślicie?

  On jest raperem, który lubi gotować, a ona szefową kuchni. Piotr "Vienio" Więcławski i Ada Marczewska, autorzy kulinarnego show "Ślinotok", emitowanego w Kuchni +, urzędują dziś w kuchni Dzień Dobry TVN. Kogo będą zapraszać do swojego programu? I co dobrego ugotowali wspólnie z dzieciakami z warszawskiej Pragi? Próbowaliście kiedyś jeść liście z rzodkiewki? Co Vienio ugotował dla Ani Kalczyńskiej z okazji jej urodzin?