Mata nagrał nową piosenkę. Nawiązał do zatrzymania przez policję

Mata
Źródło: Dzień Dobry TVN
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie?
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Kurs na gwałt!
Kurs na gwałt!
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Newsletter wyłudzający dane
Newsletter wyłudzający dane
Pies o milionowych zasługach
Pies o milionowych zasługach
Mata, czyli Michał Matczak, wydał nowy singiel pt. "Patoprohibicja". Raper w utworze odwołał się do wydarzeń, które sprawiły, że nawet osoby, które nie interesują się hip-hopem, poznały jego nazwisko. Sandra Hajduk-Popińska w show-biznesowym cyklu Dzień Dobry TVN przyjrzała się słowom najnowszego dzieła idola młodzieży.

Mata został zatrzymany przez policję

Pod koniec stycznia bieżącego roku Michał Matczak został zatrzymany za posiadanie marihuany. Policja zabezpieczyła u niego 1,5 g narkotyku. Po przesłuchaniu i postawieniu zarzutów posiadania środków odurzających, zwolniono go do domu. Sprawa zelektryzowała media w całym kraju.

Wówczas rozgorzała dyskusja, czy w Polsce powinno się zdepenalizować marihuanę, czy jednak warto utrzymać w mocy obowiązujące prawo. Sam Michał Matczak ogłosił, że chce rozpocząć walkę o zalegalizowanie narkotyku, co ponownie potwierdził podczas przemówienia na tegorocznych Fryderykach. Echa wydarzeń nie milkną, ponieważ Mata kilka dni temu wydał piosenkę, w której po raz kolejny odniósł się do zatrzymania przez policję.

Mata i "Patoprohibicja"

Sandra Hajduk-Popińska wyjaśniła, czego dokładnie dotyczy najnowszy singiel młodego Matczaka.

- Mata wypuścił piosenkę i teledysk pt. "Patoprohibicja". Jest to nawiązanie do "Patrointeligencji" i "Patoreakcji". Zazwyczaj nie powinno się dyskutować o tym, o czym jest utwór, bo każdy sobie go interpretuje, jak chce, ale w tym wypadku podtytuł piosenki to "(28.01.2022)", bo dokładnie tego dnia Mata został zatrzymany za posiadanie marihuany. Ten utwór nawiązuje do kondycji wymiaru sprawiedliwości, do policji, ale też do tego, że Mata od dawna apeluje o depenalizację marihuany i o to, by nie wsadzać do więzienia ludzi, którzy posiadają przy sobie choćby gram marihuany. Za to grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności w Polsce - powiedziała Sandra w show-biznesowym cyklu Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz