To miał być wyjazd, który naprawi relację małżonków ze Stanów Zjednoczonych. 38-latka, która anonimowo opisała swoją historię w sieci, zastawiała się, czy mąż słusznie nazwał ją "pruderyjną". Kłopoty na wakacjach zaczęły się, gdy sąsiedzi pary odrobinę za głośno uprawiali w hotelu seks. Czy w takiej sytuacji wypada zwrócić komuś uwagę?
Koniec związku zwykle wiąże się z trudnymi emocjami. Gonitwa myśli oraz smutek nie dają zapomnieć o przykrym finale romantycznej relacji. Czasem, by choć na chwilę zapomnieć o rozżaleniu, warto skupić uwagę na pogodnym filmie. Przedstawiamy 5 kultowych produkcji, dostępnych na Player.pl, które doskonale sprawdzą się po rozstaniu.
Bycie w związku wymaga kompromisów, ustępstw i pewnej zmiany nawyków. Jednak nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę i jesteśmy do tego zdolni. Czasami po prostu liczymy na to, że dalej będziemy żyć beztrosko, nie ponosząc odpowiedzialności za czyny, słowa czy - co ważniejsze - samopoczucie drugiego człowieka. Dlaczego? Być może nie potrafimy funkcjonować w relacji. Ale, czy bycia w związku da się w ogóle nauczyć? O to zapytaliśmy psycholog i psychoterapeutkę Jessicę Kmieć.
Czy warto być w nieszczęśliwej relacji tylko dlatego, by nie być samemu? Odpowiedź jest chyba jasna. Jak się jednak okazuje, w rzeczywistości decyzja ta wcale nie jest tak prosta. Dlaczego w nieskończoność odkładamy rozstanie, dlaczego tak trudno pogodzić nam się z myślą, że przez pewien czas będziemy skazani tylko na siebie i dlaczego chwile po rozstaniu angażujemy się w nowe związki? Te zagwozdki wyjaśniła nam psycholog i psychoterapeutka Jessica Kmieć.
Czasu nie da się cofnąć, a krzywda wyrządzona ukochanej osobie może skutkować poważnym kryzysem w związku, a nawet rozstaniem. Przekonał się o tym każdy, kto został przyłapany na zdradzie. Czy to oznacza, że wszyscy niewierni partnerzy prędzej czy później zaczynają żałować swojego postępowania? Jakie emocje towarzyszą skokowi w bok?
Z cukrzycą może się zmagać nawet 3 miliony Polaków. Schorzenie długo nie daje objawów i wiele osób nie ma świadomości, że choruje. Natomiast niepokojące symptomy można zaobserwować m.in. podczas seksu. Co powinno nas zaniepokoić? Zapytaliśmy o to dr Sylwię Kuźniarz-Rymarz, internistkę i endokrynolożkę.
Pierwsza miłość zwykle zapisuje się w pamięci na całe życie. Młodzieńcze uniesienia są niczym emocjonalny drogowskaz, który kształtuje nasze podejście do bliskości, a co za tym idzie także i umiejętność budowania kolejnych relacji. Czasem stanowią one przeszkodę w odnalezieniu spełnienia, ale zdarza się i tak, że pozwalają lepiej zrozumieć własne potrzeby. W rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl o ich wyjątkowym potencjale opowiedziała terapeutka Ewelina Bazyluk.
Encyklopedia Brockhausa podaje, że pocałunek to "dotknięcie innego człowieka ustami na znak miłości". Sęk w tym, że w przeszłości wcale nie wiązał się z uczuciem. Jaka jest geneza buziaka w usta? Kiedy zaczęliśmy się całować?
W Indonezji doszło do nietypowych zaślubin. 41-letnia kobieta wyszła za 16-latka. Pomysłodawczynią tego małżeństwa była mama chłopca, która chciała w ten sposób pocieszyć przyjaciółkę po nieudanym związku.
To, w jaki sposób nasz partner przyjmie treść produkcji i czy w ogóle będzie chętny do dyskusji po obejrzeniu jej, powie nam wiele o jego charakterze, inteligencji i oczekiwaniach wobec związku.
Zachowanie higieny podczas okresu jest podstawą bezpieczeństwa, o czym w wywiadzie z dziendobry.tvn.pl przypomina ginekolog i endokrynolog dr n. med. Małgorzata Nowicka.
Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu pierwszy raz obchodzony był 8 sierpnia 2007 roku w Brazylii. To ważne święto, bo nadal, pomimo upływu czasu, kobiety nie potrafią głośno mówić o swoich potrzebach. Z kolei 21 grudnia obchodzony jest Dzień Orgazmu. Jak zapewnia Joanna Keszka, edukatorka seksualna: "Kobietom brakuje społecznego przyzwolenia na eksperymentowanie z seksualnością".
Są starsze, atrakcyjne, bardziej stabilne emocjonalnie i finansowo, mają życiowe doświadczenie. To jedne z wielu cech, które mogą działać jak magnes na młodych mężczyzn chcących nawiązać intymną relację z dojrzalszą kobietą.
Mogłoby się wydawać, że serca i erekcji nic ze sobą nie łączy. Tymczasem zależność między nimi jest duża. Problemy z układem krwionośnym mają bezpośrednie przełożenie na to, jak mężczyzna radzi sobie w sypialni. Dlaczego, aby cieszyć się z seksu trzeba mieć zdrowe serce?
W starożytnej Grecji wierzono, że możliwe jest spłodzenie dziecka idealnego, czyli takiego, które obdarzone będzie preferowanymi przez rodziców cechami. Trzeba było jednak pełnić kilka warunków. Jakich?