Skąd w pokoleniu Z biorą się zmiany w podejściu do relacji międzyludzkich?
Co robić, by chwila ta była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju?
Poznaj porady psychologa.
Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
20 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wyznawania Miłości. Z tej okazji przypominamy rozmowę z psycholożką, Magdaleną Chorzewską, o tym, kiedy powiedzieć, że się kocha, czym różni się miłość od zakochania i dlaczego nie należy utożsamiać jej z seksem. Zachęcamy też do świętowania tego wyjątkowego dnia.
Stosunek seksualny może w znaczący sposób wydłużyć życie. W jaki sposób?
Kiedyś mieli być stereotypowo męscy: niezadbani, silni fizycznie, groźni. Od rana w garniturze lub w stylu retro dżentelmena. Wraz ze zmianami w świecie i społeczeństwie, zmieniają się też ideały męskości i tego, czego szukamy w partnerze. Według najnowszych trendów na TikToku to "fruity boyfriends" mogą być nowym ideałem mężczyzny, którego pragnie generacja Z. Po czym zatem poznać "owocowego chłopaka"?
O tym opowiedział nam doktor Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
To zjawisko w życiu uczuciowym nie jest niczym nowym. Teraz stało się jednak modne i zyskało nawet konkretną nazwę. Psychologowie apelują jednak, że trend ten zakrawa o patologię. Toliamoria to coś więcej niż skok w bok. Funkcjonowanie latami w takiej relacji niszczy psychikę parterów i doprowadza do rozpadu wielu związków. Na czym polega? O tym opowiedział doktor Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Patchworkowa rodzina dzieli się swoją niesamowitą historią na TikToku.
6 lipca obchodzimy Światowy Dzień Pocałunku. Całowanie się jest niezwykle zdrowe dla naszego organizmu - pozytywnie wpływa na psychikę, zdrowie fizyczne, a także wzmacnia relacje łączące nas z partnerem. Z okazji tego święta, przedstawiamy najważniejsze fakty o całowaniu. Niektóre mogą was zaskoczyć.
Psycholog wyjaśnia, jak sobie z nim radzić.
Jak wpływa na nas przytulanie się?
W związku do nieporozumień może dochodzić z bardzo wielu powodów. Zdarza się, że niektóre kwestie są na tyle trudne do wyjaśnienia, że konieczna jest interwencja sądu. Tak było w tym przypadku.
"Pojawiła się obawa o takie Las Vegas rozwodowe".
"Bogaty repertuar zachowań".
Sprawdź, komu udało się stworzyć naprawdę szczęśliwy związek.
Większość z nas marzy o tym, aby znaleźć kogoś z kim będzie mogła spędzić resztę życia. Choć idealne związki nie istnieją, to są pewne kwestie, o które trzeba szczególnie zadbać, jeśli zależy nam zbudowaniu dobrej relacji. Na co zwrócić uwagę?
"Wiza na miłość" to program, który można oglądać na antenie stacji TLC. Bohaterowie show - podobnie, jak wielu z nas - chcą odnaleźć miłość swojego życia. Którym uczestnikom 5. sezonu udało się znaleźć drugą połówkę i zbudować szczęśliwy związek?
Wnioski naukowców mogą szokować.
Zmiana nazwiska po ślubie to decyzja, przed którą staje wiele kobiet. Choć tradycja ta ma głębokie korzenie, współcześnie coraz więcej osób zastanawia się nad jej konsekwencjami. Dla wielu z nich przyjęcie nazwiska współmałżonka, wiąże się z poczuciem utraty części własnej tożsamości. Najlepiej o tym przekonała się Kasia, dla której zaakceptowanie nowego nazwiska stanowiło nie lada wyzwanie. Czy rezygnacja z nazwiska, które towarzyszyło nam przez całe życie, jest aktem miłości i jedności, czy raczej kompromisem, który może prowadzić do osobistych dylematów i poczucia zagubienia? O tym Anna Gondecka z Dzień Dobry TVN Online porozmawiała z psycholożką Zuzanną Butryn.
Związek to, coś nad czym trzeba nieustannie pracować. Obie strony muszą się równie mocno strać i angażować, aby dana relacja przetrwała. Czy wszyscy uczestniczy 4. sezonu programu "Wiza na miłość" podjęli takie starania? Które związki przetrwały, a które są już historią?
Lato sprzyja romantycznym uniesieniom. "Motyle w brzuchu" to niezwykłe wrażenie, które pojawia się, gdy się zakochujemy. Czym tak naprawdę jest to odczucie mówił w Dzień Dobry TVN Michał Sawicki - seksuolog, psycholog i autor książki "Seks bez presji. Jak nie gzić się po ciemku?".
32-latek 10 lat temu został dawcą spermy.
Co zrobić, gdy zachowanie rodzicielki odbija się na życiu dorosłego dziecka?
Przeglądanie telefonu, sprawdzanie kogo obserwują w social mediach, brak zgody na przyjaźnie z innymi kobietami. To tylko kilka przykładów, które praktykują zasadnicze i zazdrosne osoby, które chcą mieć pewność, że ich partner lub partnerka jest im absolutnie wierny. O tym, czy pilnowanie partnera jest toksyczne i do czego może prowadzić brak zaufania, wyjaśniła w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Zofią Wierzcholską - psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz.
96% par z tym problemem ma słabe pożycie seksualne.