Związki i seks

  Związki i seks

  W epoce #MeToo wiele mówi się o tym, żeby powstrzymywać się w stosunku do współpracowników przed wypowiadaniem nawet niewinnych żartów podtekstem z seksualnym. Tymczasem ukazało się badanie, według którego swobodny flirt w pracy jest skutecznym sposobem na redukcję stresu. O komentarz do badań poprosiliśmy w Dzień Dobry TVN znaną psycholog, Marię Rotkiel.

  2 stycznia w Wielkiej Brytanii nazywany jest potocznie "National Baby-Making Day". To właśnie wtedy zostaje poczętych najwięcej dzieci. W Polsce jest podobnie, ponieważ - jak wynika ze statystyk - największy współczynnik urodzeń przypada na wrzesień, co oznacza, że koniec i początek roku to czas, kiedy kochamy się najchętniej i najowocniej. Dlaczego tak jest?

  Są osoby, które w poszukiwaniu miłości decydują się powierzyć swój los magii. W tym celu udają się do wróżek i odprawiają różnego rodzaju rytuały miłosne. Jednym z nich jest tak zwane „spętanie miłosne”, które ma na celu związanie ze sobą dwojga ludzi, niezależnie od ich woli. Nasze śledztwo wykazało, czy warto ze nie płacić.

  Wielu mężczyzn szuka miłości w aplikacjach randkowych. Co robią, aby wyróżnić się w tłumie innych użytkowników i zwrócić na siebie uwagę? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: psycholog, Katarzyna Kucewicz oraz Leon Pietrzak i Krzysztof Prokop, którzy są użytkownikach aplikacji randkowej.

  Nowoczesne technologie sprzyjają parom, które żyją w związkach na odległość. Nowe sposoby łączności i łatwiejszy transport znacznie ułatwiają utrzymanie relacji pomimo dzielących ich kilometrów. Czasami jednak okazuje się, że nawet te innowacje na niewiele się zdają. Poznaj doświadczenia osób, które doświadczają tego typu relacji.

  Hubert na co dzień jest grafikiem komputerowym, a w weekendy zajmuje się… tańcem erotycznym. Co o kontrowersyjnej profesji męża myśli jego żona? Odpowiedź poznasz oglądając materiał Katarzyny Chętnik, a seksuolog Robert Kowalczyk i blogerka Matylda Kozakiewicz wyjaśnili w studiu DDTVN z czego wynika zazdrość i jak sobie z nią radzić

  Taniec erotyczny ma przede wszystkim podniecić partnera. Stanowi poniekąd grę wstępną oraz ciekawe urozmaicenie życia intymnego. Jest profesjonalnie wykonywany m.in. w klubach go-go, ale w domowym zaciszu również może być interesujący, pełen pasji i seksualności. Jak zacząć taniec erotyczny? Czy warto?

  Pewna platforma muzyczna utworzyła listę 100 utworów, które nie sprzyjają miłosnym uniesieniom. Jaka muzyka nas kręci? W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy Magdalenę Miśka- Jackowską, dziennikarkę RMF Classic i psycholog Martę Niedziecką.

  Coraz więcej mówi się o męskiej antykoncepcji. Ma ona być skuteczna i chronić organizm kobiety przed niekorzystnym wpływem antykoncepcyjnych preparatów hormonalnych. Najbardziej popularne metody to prezerwatywy i wazektomia. Wkrótce na rynku mogą pojawić się także zastrzyki antykoncepcyjne dla mężczyzn. O męskiej antykoncepcji mówił w Dzień Dobry TVN lekarz specjalizujący się w zabiegach wazektomii, dr Eugeniusz Siwik.

  W zeszłym tygodniu w programie „May way” Edyta Górniak zdradziła, że dzień przed ślubem miała poważne wątpliwości, czy powinna iść do ołtarza. Czy wątpliwości to rzecz naturalna czy sygnał ostrzegawczy? W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy Katarzynę Lengren i Piotra Mosaka.

  Ofiary przemocy to bardzo często żony i partnerki, które tak jak bohaterka naszego materiału doświadczają jej we własnym domu, od najbliższej osoby. Dlaczego tak trudno im wyrwać się z przeklętego kręgu i jak możemy pomóc takiej osobie, gdy widzimy, albo choćby podejrzewamy, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami jej rodzinnego domu? Gościem Dzień Dobry TVN była Anna Wiechcińska-Szymańska, psycholog ze Stowarzyszenia na rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".

  Według badań portalu The Baby Show i Channel Mum, jedna trzecia związków ma problemy, które zaczynają się w pierwszych sześciu miesiącach po narodzinach dziecka, a co piąta para rozwodzi się po roku od jego przyjścia na świat. Dlaczego tak się dzieje? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: psycholog, Magdalena Chorzewska i samotna matka, Karolina Kotowicz.

  Davina Reeves-Ciara poinformowała na swoim instagramie, że zostaje sama z czwórką dzieci, ponieważ jej mąż wyjeżdża na 10 dni, żeby się wyciszyć. O tym jak na związek wpływają samotne wyjazdy partnerów rozmawialiśmy z Viktorią Skrobotun-Pawelską - żoną Kamila Pawelskiego - Eksluzywnego Menela, Damianem Michałowskim dziennikarzem Radia Zet i Pauliną Biernat - psychologiem. Czy taka chwila dla siebie, od czasu do czasu, jest dobrym pomysłem?

  Badania pokazują, że nawet 1 na 100 osób może okazać się psychopatą. Warto wiedzieć jak rozpoznać, czy ktoś o osobowości dysocjacyjnej znajduje się w naszym otoczeniu. W dzisiejszym odcinku Dzień Dobry TVN dowiedzieliśmy się w jaki sposób haftowanie przyczynia się do walki z problemem przemocy, a psycholog Monika Dreger opowiedziała o tym, jakie zachowania mogą być zapowiedzią agresji w związku.

  Miłość tantryczna, nazywana również „jogą miłości”, prowadzi do duchowego zbliżenia kochanków. Żeby je osiągnąć, należy skupić się na każdym ruchu, pocałunku, dotyku. Dzięki temu wiele par wydłuża stosunek seksualny nawet do kilku godzin, tracąc poczucie czasu i przestrzeni, „stapiając się w jedno”. Aby do tego mogło dojść, należy jednak się sporo nauczyć i opracować swój własny rytuał.

  Wszystkie procesy w przyrodzie mają swoje poszczególne etapy i fazy. Tak samo jest z miłością. Najpierw pojawia się sympatia do drugiej osoby, następnie zauroczenie i w końcu miłość. Jak wyglądają etapy rozwoju związków? Warto mieć taką wiedzę, aby lepiej dbać o relację z partnerem.

  Z danych wynika, że z roku na rok rośnie liczba rozwodów. Z jakich najczęściej powodów dochodzi do złożenia pozwu rozwodowego? Dlaczego sprawy rozwodowe trwają coraz dłużej? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Izą Komendołowicz, autorką książki "Rozwód po polsku. Strach i nadzieje" i Elizą Kuną, adwokat. Podpowiadamy także, jak przeprowadzić rozwód.

  Często zadajemy sobie pytanie “jakie teksty są najlepsze na podryw”? Do chłopaka naszych marzeń warto mówić jego językiem, nie siląc się na nic i nie udając kogoś kim nie jesteśmy. Chodzi o to, żeby jednocześnie zwrócić na siebie uwagę, zrobić dobre wrażenie i nie pójść o krok za daleko.

  Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że coraz mniej Polaków zawiera związki małżeńskie, a stawia na konkubinat. Czy jednak życie bez ślubu opłaca się pod względem prawnym? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z adwokat Elizą Kuną.

  Kobieta zainteresuje mężczyznę jeżeli ma w sobie „to coś”. Wygląd nie jest najważniejszy. Bywa, że nawet jeden gest lub słowo potrafią wystraszyć potencjalnego partnera. Co powoduje, że mężczyźni wycofują się nagle z relacji? W studiu Dzień dobry TVN rozmawialiśmy o tym z psychoterapeutą Piotrem Mosakiem, Michaliną Zagórską oraz Danielem Rusinem, youtuberem.

  Przemoc domowa to nie tylko krzywda fizyczna. To także celowe znęcanie się psychiczne, wykorzystywanie seksualne lub presja ekonomiczna. Jak wygląda mechanizm przemocy domowej i gdzie ofiary mogą szukać pomocy? Zobaczcie historie kobiet, które były ofiarami przemocy i pewnego dnia postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. A w studiu Dzień Dobry gościliśmy Darię Górkę, reporterkę TVN 24 i autorkę książki "Aż do śmierci" oraz ppor. Elżbietę Kamińską, psycholog w Zakładzie Karnym nr 1 w Grudziądzu.

  Gdy w małżeństwie przestaje się układać, a zamiast normalnych relacji pojawia się złość, kłótnie i awantury, małżonkowie zaczynają myśleć o rozwodzie. Zdarza się jednak, że pierwszym krokiem jest separacja, czyli oddzielenie się od siebie. To rozwiązanie wprowadzone zostało po roku 1999 i nie jest drogą bezpowrotną. O różnicach między rozwodem a separacją rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Tomaszem Plasotą - radcą prawnym.

  O czym rozmawiać na pierwszej randce? Aby podczas tego ważnego spotkania nie towarzyszył ci stres i niepokój, możesz się do niego odpowiednio przygotować. Zebraliśmy dla ciebie listę tematów, dzięki której odnajdziesz się nawet w najbardziej krępujących momentach.